Tyson Fury vs. Deontay Wilde

Tyson Fury vs. Deontay Wilde

„Noc Goliatów”, jak to określili organizatorzy, odbędzie się 9 października 2021 r. To drugi termin, bo pierwszy uniemożliwił koronawirus. Naprzeciw siebie stanie mistrz wagi ciężkiej Tyson Fury i były mistrz Deontayem Wilderem. Który z nich triumfuje tego wieczoru?  Na odpowiedź na to pytanie musimy poczekać, ale typować wynik tego starcia można już dziś. Zakłady bukmacherskie LV BET przygotowały wyjątkową ofertę na to niecodzienne wydarzenie!

Do walki Tyson Fury vs. Deontay Wilder miało dojść 24 lipca w Las Vegas. Plany pokrzyżował koronawirus. Organizatorzy wyznaczyli nowy termin i bokserski świat czeka na to starcie. 24 lipca zaś odbędzie się pojedynek Adama Kownackiego z Robertem Heleniusem. Będzie to rewanżowe starcie po walce z marca 2020 r.

Tyson Fury zakażony koronawirusem

Amerykańska prasa doniosła, że Tyson Fury otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa.

Bokser przyjął pierwszą dawkę szczepionki, ale nie stawił się na drugą. Można spodziewać się, że choroba będzie miała więc lżejszy przebieg. Poza Furym zakażenie potwierdzono również u innych członków sztabu szkoleniowego. Organizatorzy nie czekali jednak długo i wraz z tymi wieściami odwołali lipcową galę. Wyznaczyli też nowy termin walki – 9 października 2021 r. Tyson Fury i Deontay Wilder III zmierzą się w T-Mobile Arena w Paradise w stanie Nevada.

Tyson Fury vs. Deontay Wilder

Pięściarze już wcześniej spotykali się na ringu. Po raz pierwszy walczyli ze sobą w grudniu 2018 r. Starcie zakończyło się remisem, chociaż wobec tego wyniku sporo było kontrowersji. Do rewanżu doszło w lutym 2020 r. Zwycięsko wyszedł z niego Fury, który znokautował przeciwnika w siódmej rundzie i został posiadaczem mistrzowskiego pasa WBC. Wilder nie odpuszczał i zainicjował rewanż. Wyznaczono go na 18 lipca, a później przełożono na październik. Wilder przechodził bowiem rekonwalescencję, a do tego plany pokrzyżowała pandemia koronawirusa. Październikowa data znów została zmieniona, tym razem na grudzień. I znów wyszedł problem, bo nie ze względu na rozgrywki NFL walka nie byłaby transmitowana w telewizji i podjęto decyzję o jej kolejnym przesunięciu. A to jeszcze nie koniec tej historii. Zespół Fury’ego zaczął domagać się odwołania rewanżu, ale 17 maja 2021 r. ogłoszono, że ma się ona odbyć najpóźniej do 15 września. Wyznaczono więc kolejną datę – 24 lipca 2021 r. Znów się nie udało, bo Fury zakaził się koronawirusem. Wydaje się, że październikowa będzie tą ostateczną.

Dla polskich kibiców gala ta będzie szczególnie ważna, bo wystąpi na niej bokser Adam Kownacki.

Karta walk:

  • Tyson Fury vs. Deontay Wilder
  • Efe Ajagba vs. Frank Sanchez
  • Robert Helenius vs. Adam Kownacki
  • Jared Anderson vs. Władimir Tereshkin

Tyson Fury

Brytyjczyk jest zdecydowanie jednym z najlepszych pięściarzy w ostatnich latach. Przygodę z boksem rozpoczął w 2008 r. od występów w wadze średniej. Jego warunki fizyczne i umiejętności jednak zwróciły uwagę ekspertów, którzy od razu wskazywali go jako zawodnika wagi ciężkiej. Dobra passa zaczęła się w 2011 r., gdy najpierw pokonał Dereka Chisorię, a dwa lata później z niepokonanym od dekady Władimirem Kliczką. Po przerwie w boksowaniu wrócił i od razu zwyciężył z Deontayem Wildem.

Deontay Wilder

Zawodnik, który zjawił się znikąd i wiele namieszał w świecie boksu. Jest brązowym medalistą z igrzysk olimpijskich w Pekinie w 2008 r. Kilka miesięcy później przeszedł na zawodowstwo, a wspierał go sam Władimir Kliczko. W 2015 r. walczył z Bermane Stivernem. Wygrał na punkty z i został mistrzem świata WBC, ale w lutym 2020 r. oddał pas Fury’emu. W swojej karierze wygrał m.in. z Arturem Szpilką, Luisem Ortizem czy Chrisem Arreolą. Obecnie Wilder jest pięściarzem z największym odsetkiem wygranych walk przed czasem w historii zawodowego boksu.

Analizy i typy bukmacherskie na walkę Tyson Fury vs. Deontay Wilder

Analiza bukmacherska to podstawa skutecznego obstawiania. W tym przypadku musi być ona bardzo wnikliwa i skupiona przede wszystkim na najbardziej aktualnych informacjach. Eksperci wskazują, że podczas tej walki może wydarzyć się dosłownie wszystko. Nokaut, wygrana na punkty czy remis – każda z tych możliwości jest tak samo prawdopodobna. Obaj zawodnicy mają sobie wiele do udowodnienia i będą zdeterminowani. Fury będzie chciał zdyskwalifikować przeciwnika i potwierdzić swoją wyższość.  Wilder zaś liczy na rewanż. Komu uda się zrealizować plan? Obstawiać wynik walki Fury vs. Wilder możesz w serwisie internetowym www.lvbet.pl. Nie zapomnij sprawdzić jakie bonusy bukmacherskie są dostępne na to wydarzenie!

Zakłady bukmacherskie na walkę Tyson Fury vs. Deontay Wilder w LV BET

Zakłady bukmacherskie boks w LV BET pozwalają na typowanie walki Tyson Fury vs. Deontay Wilder już dziś! W serwisie internetowym bukmachera masz możliwość typowania nie tylko tej walki, ale wszystkich najważniejszych wydarzeń bokserskich na całym świecie takich jak walka Anthony Joshua vs. Oleksandr Usyk. Bukmacher LV BET oferuje też zakłady na żywo, a także możliwość stawiania kuponów na gry takie jak poker oraz blackjack.