ATP Shanghai

ATP Shanghai

Po rocznej przerwie wraca ATP Shanghai. Najlepsi tenisiści świata rozpoczną rywalizację w Azji 9 października, a zakończą 17 października 2021 r. W tej chwili w rankingu ATP wygrywa Novak Djokovic, a drugie miejsce zajmuje Daniil Miedwiediew. Czy to przyszli finaliści szanghajskiej imprezy? Na tę i inne imprezy z cyklu ATP Tour znajdziesz najlepsze zakłady bukmacherskie w serwisie internetowym LV BET.

Rolex Shanghai Masters to jeden z najważniejszych i największych tenisowych turniejów męskich z kategorii ATP Tour Masters 1000. To też jedyny tak ważny turniej tenisa, który odbywa się poza Ameryką Północną i. Europą. Od 2009 r. rozgrywany jest na kortach twardych w Szanghaju. W ubiegłym roku jednak zmagania nie odbyły się, podobnie jak inne wydarzenia w Azji. Powodem była oczywiście epidemia koronawirusa.

Dotychczasowi zwycięzcy ATP Shanghai

W ostatniej edycji, czyli w 2019 r. Daniił Miedwiediew wygrał z Alexandrem Zverevem. Rok wcześniej triumfował Novak Djoković (był to czwarty jego triumf na szanghajskim korcie), a w 2017 r. – Roger Federer. Warto wspomnieć też, że Novak Djoković brał udział w tegorocznej edycji ATP Toronto.

Polscy kibice tenisa zapewne pamiętają występy naszych rodaków. W trzech ostatnich edycjach w grze podwójnej triumfował. Łukasz Kubot. W 2019 r. z Marcelo Melo przegrali w finale (podobnie jak w 2017 r.), ale rok wcześniej byli niepokonani. W dwóch pierwszych edycjach turnieju zaś do finału dochodził polski duet: Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski.

ATP Shanghai: gdzie rozgrywany jest turniej?

Qizhong Forest Sports City Arena – to właśnie na tym kompleksie spotykają się tenisiści. Korty w chińskim Szanghaju wybudowane zostały w 2005 r. Przez trzy lata był największym tego typu obiektem w kraju; obecnie większy jest tylko Olympic Green Tennis Center w Pekinie. Do tego czasu w Szanghaju rozgrywany był też męski turniej Tennis Masters Cup, na którym zawodnicy grali pod dachem. W 2009 r. po raz pierwszy jednak tenisiści zagrali w Londynie. Największy z nich, centralny, może pomieścić aż 15 tys. widzów. Arena ta posiada rozsuwany dach, który swoim kształtem przypomina magnolię. Dzięki temu obiekt się wykorzystywany również do imprez halowych. Regularnie odbywają się tu imprezy siatkarskie, koszykówki oraz tenisa stołowego.

Informacje o turnieju Rolex Shanghai Masters

W ramach imprezy rozegranych będzie 107 meczów – 55 z nich w singlu i 31 w deblu. Przewidziano też 21 meczów kwalifikacyjnych. W tym roku całkowita pula nagród podczas turnieju wyniesie 7 473 620 USD.

Podczas turnieju na szanghajskim korcie centralnym używany jest system Hawk-Eye. To pierwszy obiekt w Chinach, gdzie był używany ten system. Dzięki temu nie tylko sędziowie, ale też kibice mogą na bieżąco śledzić trajektorię piłki i miejsce jej lądowania.

Analizy i typy bukmacherskie na ATP Shanghai 2021 w LV BET

U legalnego bukmachera LV BET znajdziesz możliwość typowania chińskiego turnieju tenisa. Typowanie każdego meczu na pewno ułatwi Ci przeprowadzenie dokładnej analizy możliwości zawodników. Warto też sprawdzić oferowane kursy, bo dzięki nim sprawdzisz typy bukmacherskie analityków i ekspertów. ATP typy są często szukane i udostępniane w Internecie, co miało miejsce w przypadku turnieju ATP Cincinnati. Ty również możesz z nich skorzystać!

Zakłady bukmacherskie na ATP Shanghai 2021 w LV BET

Szanghajski turniej ATP – zakłady bukmacherskie na to wydarzenie już niedługo znajdziesz w ofercie legalnego bukmachera LV BET. W serwisie internetowym tego operatora znajdziesz wiele atrakcyjnych rynków, z których musisz skorzystać. Sprawdź, jakie masz możliwości postawienia kuponu i obstawiaj ATP tenis! Chcesz poczuć dodatkowe emocje? Zobacz ofertę gier i obstaw poker lub blackjack jeszcze dziś!