Povetkin vs Whyte

Povetkin vs Whyte

Starcie, na które fani boksu czekają od dawna. Początkowo miało odbyć się 21 listopada 2020 r., ale Povetkin był zakażony koronawirusem i spotkanie odwołano. Marcowy termin wydaje się być niezagrożony i bokserzy znów staną naprzeciw siebie w ringu. Już teraz możesz typować wynik tego spotkania u legalnego bukmachera LV BET.

6 marca 2021 r. – to właśnie wtedy odbędzie się rewanżowe starcie pomiędzy Alexandrem Povetkinem i Dillanem Whytem. Zwycięzca ma zmierzyć się z Deontayem Wildem, który zajmuje pierwsze miejsce rankingu WBC. Obaj zawodnicy są zdeterminowani i pewni swoich umiejętności, a co najważniejsze – rządni wygranej.

Rewanż za nokaut

Chyba żadni inni zawodnicy nie mieli tyle problemów i wyznaczonych terminów, jak ci dwaj. Po raz pierwszy Alexandr Povetkin i Dillan Whyte spotkali się w ringu 23 sierpnia 2020 r. Walka zapowiadała się emocjonująco nie tylko ze względu na uczestników, ale również na fakt, że było to pierwsze spotkanie po długiej przerwie związanej z epidemią koronawirusa. Co również ciekawe – pierwszy termin tego spotkania był wyznaczony na 2 maja, ale z uwagi na epidemię koronawirusa i restrykcje termin ten przełożono.

Trzeba jednak przyznać, że kto czekał na galę – nie zawiódł się. Pierwsze trzy rundy zawodnicy dali sobie na wypróbowanie przeciwnika. Obaj pięściarze zachowywali się dość ostrożnie, spokojnie, badawczo. W czwartej zaś pokazali się z innej strony. Po lewym sierpowym na deski padł Aleksander Powietkin, ale mistrz olimpijski z 2004 r. szybko wstał. Dillian Whyte chwilę później znów pokazał klasę i Powietkin znów był liczony. Przez chwilę wydawało się, że Brytyjczyk nadal będzie utrzymywał swoją przewagę.

Na początku piątej rundy jednak przyszła zmiana i tym razem zaskoczył Rosjanin – znokautował Whyte’a potężnym podbródkowym ciosem z lewej ręki. Zawodnik padł, a sędzia nie zdążył nawet doliczyć do dziesięciu. Whyte odzyskał przytomność dopiero po kilku minutach.

Rewanż pomiędzy zawodnikami miał odbyć się 21 listopada w SSE Arena. Na początku miesiąca okazało się jednak, że do konfrontacji tej nie dojdzie. Aleksander Sasza Powietkin został zakażony koronawirusem i przebywał w szpitalu. Co prawda jeszcze w tym samym roku wznowił treningi, a Eddie Hearn, organizator walki, podawał datę 30 stycznia, jako termin kolejnej konfrontacji. Później mówiono o przesunięciu walki na luty, a teraz termin to 3 marca 2021r.

Podczas wcześniejszej walki Rosjanin nie był faworytem bukmacherów. W tym roku Powietkin skończy 41 lat, ale najwyraźniej wiek nie przeszkadza mu w walkę o mistrzowski pas. Udało mu się przerwać serię 11 zwycięstw z rzędu Whyte’a, a. jego przeciwnikami byli m.in. Mariusz Wacha, Joseph Parker czy Dereck Chisore. Zawodnik jest dość powściągliwy w opiniach o kolejnym spotkaniu. Nie to co Whyte, który czeka na rewanż i jest przekonany, że tym razem to on zatriumfuje.

Zakłady bukmacherskie na boks w LV BET

Legalny bukmacher LV BET oferuje najlepsze możliwości typowania boksu. W internetowym serwisie bez problemu postawisz swoje kupony na walkę Povetkin vs Whyte. Nie możesz ominąć tego wydarzenia! Wystarczy kilka kliknięć, aby obstawić swojego faworyta, a następnie cieszyć się wygraną – boksera oraz swoją. Jak tym razem zakończy się skrzyżowanie rękawic tych dwóch zawodników? Przekonamy się już wkrótce.