Halowe Mistrzostwa Europy w Toruniu 2021

Halowe Mistrzostwa Europy w Toruniu 2021

Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce to jedno z najważniejszych wydarzeń nie tylko w Polsce, ale też w Europie. 36. edycja tej prestiżowej imprezy rozpocznie się już 5 marca 2021 r. Przez dwa dni ponad sześciuset najlepszych sportowców Europy będzie walczyło o mistrzowskie tytuły. To wyjątkowe wydarzenie będzie można też obstawiać w zakładach bukmacherskich LV BET.

Już 5 marca rozpoczną się Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce w Toruniu. Impreza po raz drugi odbędzie się w naszym kraju. Po raz pierwszy gospodarzem był katowicki Spodek w 1975 r.  Tym razem rywalizacja odbędzie się na Arena Toruń – nowoczesnej hali, która nawiązuje do gotyckiej architektury miasta.

Terminy podczas toruńskich finałów

Ceremonia otwarcia Halowych Mistrzostw Europy planowana jest na 4 marca o godz. 18:30. Jeszcze tego samego wieczoru zmierzą się ze sobą pierwsi zawodnicy w pięciu dyscyplinach: skok wzwyż M, skok w. dal M, pchnięcie kulą K, 3000 m K i 1500 m M. Kolejnego dnia rywalizacja rozpocznie się o godzinie 10:00. O 13:05 rozpocznie się pchnięcie kulą w 5boju, które zakończy ranną serię. Zawodnicy wrócą na Arenę o 19:00 i powalczą do późnych godzin wieczornych, bo ostatni bieg (3000 m K) rozpocznie się dopiero o 21:53.

Już w piątek na fanów sportu czekają pierwsze finały: w pchnięciu kulą K i M, skoku w dal M, 800 m 5bój K, 3000 m oraz K. Ostatni zawodnicy zaprezentują się zaś w niedzielę 7 marca przed godziną 20:00. Wtedy też będą znani wszyscy tegoroczni mistrzowie Europy.

Zawodnicy Halowych Mistrzostw Europy w Toruniu

Sezon w pełni, emocji lekkoatletycznych na halach nie brakuje. Zapełnia się też lista sportowców, których zobaczymy na toruńskiej Arenie. Anna Kiełbasińska, Marika Popowicz-Drapała oraz Remigiusz Olszewski, Dominik Kopeć i Przemysław Słowikowski będą reprezentować Polskę na dystansie 60 m. Do rozgrywek zakwalifikował się też Marcin Lewandowski w biegu na 3000 m, chociaż jeszcze nie wiadomo, na jakich dystansach wystąpi w marcowych mistrzostwach. W zawodach udział weźmie też Kamila Lićwinko w skoku wzwyż oraz Paweł Wojciechowski w skoku o tyczce. Wiadomo zaś, że w Toruniu nie wystąpi Szwed Armand Duplantis, który rok temu na tym obiekcie swój występ zakończył rekordem świata.  Jeszcze w lutym podczas mityngu we Francji doznał on kontuzji. W Toruniu nie wystąpi na pewno Paulina Guba, złota medalistka Europy z 2018 r. w pchnięciu kulą. 29-latka chorowała i nie była w stanie przygotować się do występu.

Jedno jest pewne – obiekt w Toruniu uwielbiają lekkoatleci z całego świata, ale też fani. Nie tylko za występy na najwyższym poziomie, ale też za częste bicie rekordów. Jak będą wyglądały Halowe Mistrzostwa Europy w tym roku? Dowiemy się już wkrótce.

Zakłady bukmacherskie w LV BET

Ze względu na epidemię koronawirusa na toruńskich trybunach nie zasiądą kibice. Początkowo rozgrywki były tak zaplanowane, aby kibice mieli jak najwięcej możliwości obejrzenia różnych rywalizacji. Niestety, jedyną możliwością śledzenia ich na żywo pozostaje jedynie transmisja online. W wirtualnej przestrzeni możesz też typować wydarzenia odbywające się podczas Halowych Mistrzostw Europy. Na wyciągnięcie ręki, we własnym komputerze, masz możliwość postawienia legalnych zakładów bukmacherskich zarówno przed imprezą, jak i w trakcie ich trwania. Znajdź interesujące Ci rynki, sprawdź kurs i postaw swój szczęśliwy kupon na Halowe Mistrzostwa Europy w LV BET!