Jakie są popularne rodzaje zakładów w piłce nożnej?

Jakie są popularne rodzaje zakładów w piłce nożnej?

Nawet ponad 300 różnych rynków bukmacherskich – tyle możesz dostać w zakładach LV BET na najważniejsze wydarzenia w piłce nożnej! Legalny bukmacher umożliwia też obstawianie niszowych rozgrywek. Jakie rynki możesz obstawiać? Poznaj najpopularniejsze rodzaje zakładów z legalnym bukmacherem LV BET! Pamiętaj, że Twój kupon nie musi ograniczać się do jednego rynku (zakłady singlowe). Możesz wybrać m.in. zakłady łączone lub zakłady akumulowane.

 1. Zakład na zwycięzcę spotkania – piłka nożna to sport trzytorowy. Co to oznacza? Podczas typowania masz trzy główne możliwości w zakończeniu spotkania: wygrana gospodarzy, zwycięstwo gości lub remis. W tym przypadku nie jest ważne, jakim wynikiem kończą się mecze piłki nożnej albo czy obie drużyny strzelą gola. Zakład ten zdecydowanie należy do najbardziej popularnych wyborów typerów w ofertach bukmacherów. W ofercie bukmachera LV BET możesz też znaleźć piłkę nożną traktowaną jako zakład dwudrogowy, a więc wybrać pomiędzy dwoma możliwościami: zwycięstwo gospodarzy lub gości.
 2. Handicap – początkujących typerów handicapy przerażają, bo wydają się skomplikowane w zrozumieniu. Nic bardziej mylnego! Zakład na wynik meczu z uwzględnieniem handicapu oznacza dodawanie lub odejmowanie punktów lub bramek od wyniku końcowego. Dzięki temu szanse obu drużyn są wyrównywane. Słabsza drużyna znajduje się więc w lepszej sytuacji, bo do wygrania wystarczy jej osiągnięcie remisu. Faworyt zaś musi wygrać z określoną przewagą bramkową. Przykład: jeśli zespół 1 dostał przed meczem handicap +1.0 bramki, a mecz zakończy się remisem to w takim wypadku wygra zespół 1, bo ostatecznie „zakończy się” wynikiem 0:1. Zespół 2 do zwycięstwa potrzebowałby strzelenia dwóch goli. Wyróżniamy handicap europejski (EH) i handicap azjatycki (AH).
 3. Over/Under – zakład na ilość bramek mniej/więcej. Polegają na obstawieniu wyniku poniżej lub powyżej ustalonej liczby. Najczęściej spotyka się zakłady poniżej i powyżej o wartości 2,5. Oznacza to, że typer ma do wyboru obstawienie, że w spotkaniu padną co najwyżej 2 gole lub będzie ich więcej niż 3. Wybierając under typer wygrywa więc w przypadku jednego lub dwóch trafień w meczu, a over – trzech i więcej. Kupony niezgodne z tymi wskazaniami będą przegrane. Under / over może dotyczyć goli, ale też różnych innych opcji, jak żółte czy czerwone kartki, faule w grze, wygrane sety, rozegrane rundy itd. Oprócz piłki nożnej zakłady poniżej/ powyżej otrzymasz m.in. na takie dyscypliny jak siatkówka, koszykówka, tenis ziemny czy boks. Przed obstawieniem warto sprawdzić dokładnie warunki oferowanego zakładu – dotyczy on zazwyczaj regulaminowego czasu gry. Bukmacher może jednak określić inne warunki. Zakłady over / under można także typować na żywo.
 4. Wynik dokładny – zakład na dokładny wynik meczu. Często wybierany jest przez początkujących typerów i to właśnie on głównie kojarzony jest zakładami bukmacherskimi. Wskazanie wyniku często pada na stadionach, przed telewizorami czy w koleżeńskich rozmowach. Wydaje się więc być naturalnym wyborem. Warto jednak pamiętać, że wbrew pozorom nie jest on łatwy do obstawienia i w zakładach bukmacherskich często kończy się przegraną gracza. Wskazanie dokładnego wyniku wymaga specjalistycznej wiedzy, umiejętności dogłębnej analizy i wyciągania trafnych wniosków. Trzeba liczyć się również z tym, że na wynik spotkania wpływa wiele czynników niemożliwych do przewidzenia. Z drugiej strony jednak tan jeden z trudniejszych rodzajów zakładów może przynieść bardzo wysokie wygrane.
 5. Strzelcy bramek – zakład na to, który z zawodników zdobędzie bramkę w meczu.
  Robert Lewandowski, Lionel Messi czy Karim Benzema – to pewniaki podczas obstawiania strzelców goli. Ci zawodnicy jednak grają w swoich klubach, a piłka nożna oferuje wiele innych możliwości typowania. W każdym klubie można wytypować snajpera, który ma duże szanse na trafienie, jednak czy tak się stanie zależy od wielu czynników. Dokładna analiza bukmacherska pozwoli Ci na wskazanie zawodników, którzy mają największe szanse na trafienie, a Ty na postawienie zwycięskiego kuponu!
 6. Wynik w pierwszej połowie – zakład na wynik meczu po pierwszej połowie gry.
  Zadaniem typera jest wskazanie wyniku, z jakim zakończy się pierwsza połowa spotkania. Podobnie jak w przypadku zakładu na zwycięzcę poprawne wytypowanie ilości strzelonych goli również nie jest łatwe. Analiza statystyk wcześniejszych meczów jest więc nieodzowna. Jeśli trafnie wskażesz liczbę bramek możesz liczyć na wysoką wygraną.
 7. Zakłady specjalne – zakłady na różne zdarzenia, takie jak liczba rzutów rożnych, kartek lub spalonych, czy strzały na bramkę.
  Na najważniejsze mecze, zarówno ligowe, jak i rozgrywane w ramach międzynarodowych turniejów, w LV BET możesz wybierać nawet z ponad 300 rynków. A to oznacza, że wśród nich znajdziesz też wiele możliwości obstawiania bardzo szczegółowych zdarzeń podczas meczów. Wśród nich – praktycznie każde możliwe zdarzenie, jak np. przyznanie żółtej czy czerwonej kartki, liczbę rzutów rożnych czy oddanych strzałów na bramkę. Niektórzy zawodnicy słyną z agresywnej gry, a więc w ich przypadku warto skupić się na karach. W odniesieniu do napastników atrakcyjne są rynki związane z trafieniami czy oddanymi strzałami. Poznaj możliwości i wybierz te interesujące!

Obstawianie piłki nożnej w LV BET

Wszystkie możliwości typowania piłki nożnej możesz znaleźć w LV BET! Legalny bukmacher umożliwia postawienie szczęśliwych kuponów w serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej. Z pierwszej z nich skorzystasz bezpośrednio w serwisie internetowym zaś druga wymaga ściągnięcia oprogramowania na Twoje urządzenie. Niezależnie od tego, z jakich rynków zdecydujesz się skorzystać, niezbędna jest analiza bukmacherska. Dokładne przeanalizowanie historii meczów, ale też poznanie możliwości zawodników, ich formy oraz motywacji pozwoli na zminimalizowanie ponoszonego ryzyka i wygraną!

Typy i zakłady na piłkę nożną w LV BET

Swoje typy na piłkę nożną postawisz w LV BET bez najmniejszego problemu. Legalny bukmacher oferuje intuicyjny serwis, w którym przefiltrujesz ofertę wyłącznie do tej interesującej. Postawienie kuponu zaś wymaga dosłownie kilku kliknięć. Czy jesteś gotowy na nowe wyzwania? Podejmij je w LV BET! Nie zapomnij też skorzystać z blogu sportowego LV BET. Znajdziesz w nim zapowiedzi najważniejszych wydarzeń na świecie nie tylko z zakresu piłki nożnej, ale też kilkudziesięciu innych dyscyplin sportowych. Poznasz uczestników zmagań, faworytów bukmachera oraz możliwe opcje typowania. Rozpocznij swoją przygodę z LV BET!