Jak analizować statystyki przed obstawianiem meczu?

Jak analizować statystyki przed obstawianiem meczu?

Statystyki sportowe – to podstawowe źródło wiedzy każdego profesjonalnego typera. Ich analiza jest jednym z kluczowych elementów skutecznego obstawiania. Bez nich każde typowanie jest na chybił-trafił i niesie za sobą duże ryzyko. Skąd brać aktualne statystyki sportowe i jak je analizować? Skorzystaj z naszych podpowiedzi!

Statystyka to nauka, która zajmuje się metodami pozyskiwania i prezentacji, a przede wszystkim analizy danych opisujących zjawiska. Duża część tej nauki skupia się na obserwacji otaczającego nas świata albo posługuje się eksperymentem dla potwierdzenia swoich teorii.

Mówi się, że statystyka jest królową zarządzania, tak jak matematyka jest królową nauk. Jej skuteczne wykorzystanie pozwoli Ci na stawianie pewnych typów bukmacherskich.

Czym są statystyki sportowe?

Statystyki sportowe to przede wszystkim dane liczbowe. Informują o jakości różnych elementów gry danej drużyny czy zawodnika. Na ich podstawie można wyciągnąć wiele wniosków dotyczących przyszłych meczów i turniejów, których kolejne edycje są planowane. Pozwalają przede wszystkim określić, który z uczestników ma większe szanse na zwycięstwo czy też przewidzieć, w jaki sposób najprawdopodobniej będzie przebiegać spotkanie. Dane te pozwolą na typowanie wielu rynków pobocznych.

Informacje, których dotyczą statystyki sportowe, zależą od danej dyscypliny. Mogą one różnić się również w zależności od tego, czy chodzi o statystyki używane do typowania zakładów przedmeczowych, czy statystyki niezbędne do zakładów na żywo.

Z jakich statystyk korzystać?

A szczególnie: skąd brać sprawdzone informacje? Profesjonalni typerzy korzystają z różnych miejsc. Pierwszym z nich jest serwis bukmachera. Podobne dane znajdziesz też w aplikacji mobilnej. Niektórzy bukmacherzy udostępniają statystyki sportowe, ale zazwyczaj te najbardziej podstawowe. Czasami możesz też znaleźć grafiki, które ułatwią Ci zrozumienie danych i ich analizę. Znacznym ułatwieniem jest też możliwość szybkiego przejścia ze statystyk bezpośrednio do oferty na wybrane spotkanie. Wystarczy tylko jedno kliknięcie i postawisz swoje kupony.

Warto sięgać też po informacje dostępne w specjalistycznych serwisach, które zajmują się właśnie takimi danymi. Część z nich ogranicza się do jednej, wybranej dyscypliny, inne zaś oferują statystyki z wielu dyscyplin. To właśnie w tego typu miejscach znajdziesz najbardziej szczegółowe i kompleksowe informacje.

Na jakie dane możesz liczyć w najlepszych serwisach ze statystykami sportowymi? Będą one dotyczyły zarówno całych klubów, lig sportowych, rozgrywek, ale też indywidualnych osiągów zawodników. Weźmy na przykład piłkę nożną – obok ostatecznego wyniku meczu poznasz też wynik po pierwszej połowie, czas trafień, posiadanie piłki, ilość akcji podbramkowych, informacje o ilości żółtych i czerwonych kartek czy wyniku poszczególnych piłkarzy w tym, ile asyst zaliczył czy ile bramek strzelił. Informacje w takich serwisach są aktualizowane na bieżąco. Często dowiesz się również o wykluczeniu zawodników, np. z powodu kontuzji czy innych ważnych wydarzeniach, które mogą skutkować zmianą możliwości uczestników.

Swoje statystyki udostępniają też poszczególne ligi i organizacje sportowe. Bez problemu znajdziesz je na stronach internetowych. Dane takie umieszcza liga NBA, NHL czy FIFA.

Pamiętaj, że podczas przeprowadzania analizy bukmacherskiej warto zajrzeć do kilku miejsc i uzupełniać posiadaną wiedzę. W ten sposób unikniesz błędów (analitycy też potrafią się mylić lub może wkraść się błąd pisarski) i rozwiążesz niespójności.

W jaki sposób wykorzystywać statystyki sportowe?

Każdy typer ma swój sposób na analizę bukmacherską, a co za tym idzie również wykorzystanie statystyk. Najłatwiej omówić je na przykładzie piłki nożnej. Wpływ na Twoje typy w przyszłym meczu mogą mieć dane dotyczące liczby zwycięstw, porażek i remisów we wcześniejszych spotkaniach, liczby zdobytych i straconych goli, miejsca, które zajmuje drużyna w tabeli ligowej czy ogólne informacje o formie zespołu. Podczas analizy warto skupić się na możliwości określenia skuteczności strzałów, a co za tym idzie – ilości możliwych do zdobycia bramek. Istotne są też dane procentowe dotyczące posiadania piłki, rzutów wolnych, rożnych, karnych i autów oraz jakości podań.

Każdy typer wie też, że po poznaniu par meczowych niezwykle istotne są statystyki sportowe H2H, czyli Head to Head. Oczywiście skupić się trzeba na ostatnich spotkaniach, a nie ogólnie meczowej historii. Przez lata drużyny mogą zmieniać się zupełnie – od składu po styl gry. Analiza H2H może też polegać na porównywaniu wybranych zawodników (zarówno indywidualnych, jak i z 2 drużyn). Szczególnie miarodajne są zestawienia napastników i kryjących ich obrońców.

Jak analizować mecze?

Wygrywanie u bukmachera zależne jest od przeprowadzonej analizy bukmacherskiej. Musisz zwrócić uwagę na wiele czynników, które mogą wpłynąć na wynik rozgrywki, zarówno bardzo ważnych, jak i mniej istotnych.  Pamiętaj, że nawet najwnikliwsza analiza nie zagwarantuje Ci wygranej. Decydujące znaczenie ma szczęście i przypadek.

Mimo wszystko wnikliwa analiza bukmacherska pozwoli Ci na wygrane w długofalowej pespektywie.

Czynniki, które mogą pomóc przy analizie meczów:

– forma obu drużyn/zawodników i sytuacja kadrowa

– ostatnie rezultaty drużyn

– składy, a szczególnie wykluczenia (kontuzje, absencje, kartki itd.)

– H2H, czyli porównanie ostatnich potyczek

– warunki atmosferyczne

– miejsce spotkania, gospodarz pojedynku, gra przed własną publicznością

– zmiany kursów oferowanych przez bukmacherów

– sędzia spotkania

– prestiż rozgrywek, czyli stawka meczu

– terminarz

– taktyka drużyny.

Porównanie tych danych wskaże faworyta rywalizacji i pozwoli na postawienie pewnego kuponu bukmacherskiego.

Zakłady bukmacherskie na przebieg meczu w LV BET

Piłka nożna to zdecydowanie najpopularniejsza dyscyplina wśród typerów. Obstawiać mecze może każdy – zarówno amator, jak i profesjonalista. Zagorzały fan drużyny, jak i osoba chłodno kalkulująca szanse zespołów. Właśnie analiza meczów jest kluczem do sukcesu w zakładach bukmacherskich. Najlepsze możliwości obstawiania futbolu w niższych klasach rozgrywkowych, ale też top ligach czy europejskich pucharach, znajdziesz w LV BET. Legalny bukmacher udostępnia szeroki wybór rynków na mecze bezpośrednie, w tym na liczbę bramek, żółtych kartek czy indywidualne osiągi, które ustanawiają zawodnicy. Nie zapomnij też skorzystać z promocji i bonusów na piłkę nożną. Analiza meczu pozwoli Ci na zwycięstwo. Podejmij wyzwanie w LV BET i wygrywaj!