Jakie czynniki wpływają na wynik meczu i jak można je uwzględnić w zakładach bukmacherskich?

Jakie czynniki wpływają na wynik meczu i jak można je uwzględnić w zakładach bukmacherskich?

Dokładna analiza i umiejętność wyciągnięcia prawidłowych wniosków to podstawa obstawiania w zakładach bukmacherskich. Typerzy rozpoczynający swoją przygodę z bukmacherką mogą mieć jednak problem z tym, które informacje są niezbędne i przydatne podczas typowania. Poznaj najważniejsze czynniki, które wpływają na wynik każdego meczu z legalnym bukmacherem LV BET!

Im więcej informacji tym Twoje typy będą pewniejsze – to główna zasada podczas obstawiania sportów w zakładach bukmacherskich. Na które trzeba zwrócić szczególną uwagę? Wśród najważniejszych czynników wymienić można:

 • Forma drużyny i jej zawodników – wyniki poprzednich meczów, kontuzje, zmiany w składzie, itp.

To kluczowe informacje podczas typowania. Kontuzja najważniejszego zawodnika, który ciągnie drużynę do zwycięstwa, może całkowicie zmienić jej siłę i możliwości. Są one bardzo niebezpieczne, a mogą przytrafić się każdemu sportowcowi. Dyspozycja poszczególnych zawodników jest więc kluczowa. W razie problemów dochodzi do zmian w składzie, jednak nie każdy zespół posiada równie mocne zaplecze, co pierwszy skład. O sile drużyny wiele mówią też ostatnio osiągane wyniki. To one w znacznym stopniu odwzorowują umiejętności poszczególnych zawodników i zespołów.

 • Warunki atmosferyczne – pogoda, temperatura, wiatr, itp.

Ten czynnik ma odbicie w większości sportów. Piłkarze muszą dostosować się, do panującej aury – piłkarze ze Skandynawii podczas występów na Bałkanach muszą uporać się z upałami na południu Europy. Owszem, mają czas na aklimatyzację, jednak nie jest to tak szybkie i łatwe. Podczas skoków narciarskich decydujący jest natomiast wiatr. Popsuł on plany niejednego konkursu, a nawet silne podmuchy doprowadziły do wielu tragedii. Przed rozpoczęciem każdej rywalizacji warto więc sprawdzić prognozę pogody.

 • Miejsce rozgrywania meczu – czy to na własnym boisku, czy na wyjeździe, a także warunki na stadionie (np. rodzaj murawy)

W piłce nożnej mówi się o dwunastym zawodniku. Doping kibiców na własnym boisku potrafi dodać siły drużynie i zmienić losy spotkania. Fani dodają otuchy wszystkim sportowcom, nie tylko piłkarzom. Statystyki pokazują, że rozgrywki na własnym obiekcie zazwyczaj kończą się lepszym wynikiem. Czasami stadiony są istnymi twierdzami nie do pobicia.

 • Taktyka drużyny – sposób gry, ustawienie, styl ataku i obrony

Zmiana ustawienia zawodników czy stylu gry wpływa na końcowy wynik każdego spotkania. Czasami są one dostosowane do przeciwników, najczęściej jednak – do możliwości i umiejętności zawodników.

 • Motywacja i cele – drużyny mogą mieć różne cele w danym meczu, a także mogą być bardziej lub mniej zmotywowane do zwycięstwa

Czynnik, którym jest motywacja uczestników rywalizacji, może zmienić losy każdego spotkania. Przekłada się to również na przygotowanie. Podczas analizy bukmacherskiej obowiązuje zasada, że im zawody mają wyższą rangę tym motywacja do walki o wygraną jest większa. Łączy się to również w wysokością nagrody finansowej. Te najwyższe często mogą znacząco wpłynąć na dalszy rozwój kariery.

 • Statystyki – liczba strzałów na bramkę, posiadanie piłki, liczba rzutów rożnych, fauli, kartek, itp.

Podstawa każdej analizy bukmacherskiej to dane statystyczne. To często najważniejsze czynniki, które odwzorowują formę zawodników czy drużyn i ich możliwości. Liczba oddanych strzałów świadczy o zdolności do atakowania, zaś ilość trafień – o skuteczności. Takie czynniki jak faule, czy przyznane kartki wskazują na agresywną grę, ale też większą możliwość wykluczenia graczy z dalszej rywalizacji. Osłabiona drużyna zawsze jest mniej skuteczna.

Najpopularniejszą dyscypliną sportową w zakładach bukmacherskich jest zdecydowanie piłka nożna. Aby być skutecznym typerem nie wystarczy jednak być wyłącznie jej fanem. Jedną z głównych zasad obstawiania jest niekierowanie się emocjami, a to oznacza, że swoje sympatie trzeba odłożyć na bok. Przed postawieniem pewnych typów warto dokładnie przeanalizować każdy mecz i zwrócić uwagę na:

 1. Statystyki – sprawdź dane statystyczne dotyczące formy drużyn, liczby oddawanych strzałów, dane o posiadaniu piłki, ilości fauli, itp. Wszelkie dane liczbowe są niezbędne do wskazania zwycięzcy meczu
 2. Historia meczów – przeanalizuj historię meczów między danymi drużynami, aby zobaczyć, jakie wyniki miały w przeszłości i czy istnieją jakieś wzorce. Co to oznacza? Historia pokazuje, że niektóre drużyny, nawet znacznie lepsze od rywali, nie potrafią z nimi wygrywać. „Nieszczęśliwe” mogą być też poszczególne stadiony czy rozgrywki. To zależności, które powstają na przestrzeni lat i są powtarzalne.
 3. Składy i kontuzje – sprawdź, kto jest zdrowy, a kto nie, aby zobaczyć, jakie zmiany zostaną wprowadzone do składu. Nieobecność na boisku kluczowych graczy może znacznie osłabić drużynę, a co za tym idzie – całkowicie zmienić jej siłę i możliwości. W takiej sytuacji faworyt może przegrać ze znacznie słabszym rywalem. Jeśli zmiany wprowadzone zostaną przed meczem albo na samym jego początku masz szanse na skorzystanie z bardzo atrakcyjnych kursów.
 4. Warunki atmosferyczne i miejsce meczu – zwróć uwagę na warunki atmosferyczne i miejsce, w którym odbywa się mecz. Niskie ciśnienie, duże opady deszczu czy temperatura powietrza – to wszystko może fatalnie wpłynąć na kondycję zawodników, a co za tym idzie – ich dyspozycję danego dnia. Podczas analizy zawsze faworyzowana jest też drużyna gospodarzy. Gorący doping kibiców również oznacza większe szanse na wygraną w meczach.
 5. Analizuj taktykę drużyny – zwróć uwagę na styl gry, taktykę, ustawienie drużyny i to, jakie cele ma drużyna w danym meczu. Ustawienie zawodników może zmieniać się zarówno w zależności od przeciwników, ale też założeń trenera. Sprawdzona taktyka pozwala na przewidzenie zachowania zawodników i ich klasycznego zachowania na danej pozycji. Znacznie trudniej przewidzieć, jak sprawdza się piłkarze w innym ustawieniu. Każda taka zmiana łączy się z niepewnością i trudnością wskazania wyniku spotkania.
 6. Motywacja drużyny – sprawdź, jakie cele ma drużyna i jak bardzo jest zmotywowana do zwycięstwa. Wygrana w najważniejszym turnieju, zwycięstwo z przeciwnikiem, który wcześniej odniósł znaczne zwycięstwo czy walka o awans do kolejnej fazy rozgrywek – to zawsze motywuje piłkarzy. Niezależnie od pobudek w takich spotkaniach można liczyć na szczytową formę uczestników rywalizacji oraz zaciętą walkę.

Obstawianie meczów w LV BET

Dokładna analiza bukmacherska, z uwzględnieniem jak największej ilości danych, to podstawa pewnego typowania w zakładach bukmacherskich. Wyciągnięcie pewnych i trafnych wniosków pozwoli Ci na postawienie typów i wygraną! Legalny bukmacher LV BET oferuje szeroki wybór rynków bukmacherskich na najważniejsze ligi i turnieje w piłkę nożną, ale też niszowe rozgrywki. Do wyboru dostaniesz co najmniej kilkadziesiąt rynków, a często jest ich nawet ponad 300!

Zakłady bukmacherskie na mecze w LV BET

Wszystkie możliwości typowania poznasz w serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej LV BET! Nie zapomnij sprawdzić też oferty promocji, dzięki którym będziesz mógł postawić więcej kuponów, a Twoje wygrane będą wyższe! Rozpoczynając zabawę z bukmacherką masz do dyspozycji bonusy powitalne. Poznaj też oferowane kursy bukmacherskie, które nie tylko powiedzą o wysokości możliwej wygrane, ale też odwzorowują typy analityków. Dołącz do grona osób obstawiających zakłady bukmacherskie i wygrywaj w LV BET!