FIS Alpen Cup w skokach narciarskich Niemcy – Oberhof

FIS Alpen Cup w skokach narciarskich Niemcy – Oberhof

Zawody w niemieckim Oberhofie zakończą obecny sezon zmagań skoczków w ramach cyklu Alpen Cup. Rozegrane będą tam dwa konkursy. Po dziesiątych zawodach poznamy zwycięzcę rywalizacji w tym sezonie. Kto nim zostanie? Obstawiaj w LV BET!

Najważniejsze informacje o FIS Alpen Cup w Oberhofie

Oberhof to miejsce, które zna każdy fan skoków narciarskich. Znajduje się tam kompleks sześciu skoczni narciarskich: małych K-13, K-34, K48, K-66 i większych K-90 oraz K-120. Wszystkie pokryte są matami igelitowymi. Pierwsza skocznia w Oberhofie została wybudowana w 1962 r. Od tej pory miejscowość gościła zawodników Pucharu Świata, zarówno na dużej skoczni, jak i na skoczni normalnej.

W Oberhofie triumfował Adam Małysz (2006 r.), a następnie Kamil Stoch (2007 r,). W 2014 roku skocznie w Oberhofie przeszły modernizację. Teraz rywalizują na niej skoczkowie Alpen Cup.

FIS Alpen Cup w skokach narciarskich: Niemcy – Oberhof harmonogram

9 i 10 marca – to właśnie w tych dniach rozegrane będą zawody w niemieckim Oberhofie. Każdego dnia zaplanowany jest jeden konkurs indywidualny. Po ich zakończeniu poznamy zwycięzcę cyklu Alpen Cup w sezonie 2023/2024.

FIS Alpen Cup w Oberhofie – konkurs indywidualny

Organizatorzy rozgrywek nie opublikowali jeszcze dokładnego harmonogramu wydarzenia. Można spodziewać się, że skoczkowie pojawią się w Oberhofie już 8 marca 2024 r., gdy wezmą udział w oficjalnej odprawie. Po treningu zawodnicy przystąpią do oficjalnych zmagań, które będą punktowane w cyklu.

Faworyci FIS Alpen Cup w Oberhofie

Liderem klasyfikacji, który zachowuje bezpieczną przewagę nad resztą stawki, jest Simon Steinberger. Skoczek ten rewelacyjnie rozpoczął sezon i notuje kolejne wygrane. Zacięta walka może odbyć się natomiast o trzecie miejsce podium. Obecnie zajmuje go Jannik Faist, który wyprzedza Lucasa Haagena tylko o 10 punktów. Polacy nie znajdują się wśród liderów Alpen Cup. Najlepsze miejsce zajmuje obecnie Łukasz Łukaszczyk, który jest 19. w rankingu cyklu.

Klasyfikacja indywidualna FIS Alpen Cup:

1. Simon Steinberger – 464 pkt.

2. Johanne Poelz – 380 pkt.

3. Jannik Faist – 281 pkt.

4. Fabian Held – 273 pkt.

5. Lucas Haagen – 263 pkt.

6. Juri Kesseli – 203 pkt.

7. Adrian Tittel – 200 pkt.

8. Teodor Igor Herbstritt – 162 pkt.

9. Clemens Vinatzer – 152 pkt.

10. Jannik Morin – 151 pkt.

19. Łukasz Łukaszczyk – 77 pkt.

25. Wiktor Szozda – 49 pkt.

27. Kacper Tomasiak – 35 pkt.

30. Klemens Joniak – 21 pkt.

45. Jan Galica – 7 pkt.

Kwalifikacja drużynowa:

Austria – 1167 pkt.

Słowenia – 692 pkt.

Niemcy – 585 pkt.

Szwajcaria – 151 pkt.

Polska – 98 pkt.

Francja – 89 pkt.

Czechy – 76 pkt.

Estonia – 20 pkt.

Wyniki wcześniejszych konkursów:

9 września 2023 r. – Liberec – HS-100

Zwycięzca: Adrian Tittel (Niemcy)

10 września 2023 r. – Liberec – HS-100

Zwycięzca: Adrian Tittel (Niemcy)

23 września 2023 r. – Kandersteg – HS-106

Zwycięzca: Simon Steinberger (Austria)

24 września 2023 r. – Kandersteg – HS-106

Zwycięzca: Juro Keseli (Szwajcaria)

15 grudnia 2023 r. – Seefeld – HS-109

Zwycięzca: Simon Steinberger

16 grudnia 2023 r. – Seefeld – HS-109

Zwycięzca: Simon Steinberger

Po raz ostatni zawody rozegrane zostały w Seefeld. Skoczkowie rywalizowali na skoczni Tomi Seelos Olimpiaschanze. Dwukrotnie najlepszy okazał się Louis Obersteiner.

Pod koniec stycznia 2024 r. miał odbyć się też pierwszy w historii konkurs w polskim Szczyrku. Zawody te jednak zostały odwołane z uwagi na złe warunki atmosferyczne – prognozowane były wysokie temperatury oraz silny wiatr.

Gdzie można oglądać transmisję FIS Alpen Cup w skokach narciarskich w Oberhofie?

Polscy kibice będą mieli problem z obejrzeniem na żywo rywalizacji w Oberhofie. Nie skorzystaj też z retransmisji. Rywalizacja skoczków na tym poziomie nie jest bowiem pokazywana w żadnej polskiej telewizji. Nie ma też streamu online, który zapewniłby dostępność wszystkich konkursów cyklu. Fani liczą na to, że w kolejnym sezonie brak transmisji zostanie nadrobiony, ponieważ to pierwszy sezon Polaków jako członków OPA.

Obstawianie FIS Alpen Cup w skokach narciarskich w LV BET

Alpen Cup to najniższy poziom rozgrywek skoczków narciarskich. Oglądanie zawodów jest problematyczne, ale też znalezienie informacji o rywalizacji nie jest tak proste, jak w przypadku zawodników biorących udział w cyklu Pucharu Świata. Aby postawić pewne typy w zakładach bukmacherskich musisz jednak dobrze poznać skoczków, ich możliwości, wcześniejsze sukcesy czy też informacje o przygotowaniach. Przeanalizowanie posiadanych danych pozwoli Ci na zminimalizowanie ponoszonego ryzyka i łatwiejszą wygraną w LV BET!

Typy i zakłady na FIS Alpen Cup w LV BET

Serwis internetowy i aplikacja LV BET to miejsca, gdzie znajdziesz najlepsze zakłady bukmacherskie na skoki narciarskie. Polski legalny bukmacher oferuje bardzo szeroki wybór wydarzeń oraz rynków w tej dyscyplinie sportu. Jakie typy postawisz? To m.in. zakład na zwycięzcę, Top 3 (wskazujący trzech najlepszych zawodników), na miejsce w klasyfikacji końcowej, H2H (porównujący dwóch zawodników), ale też zakład na długość skoku poniżej/powyżej. Poznaj dokładne możliwości, oferowane na nie kursy i postaw swoje szczęśliwe kupony. Nie zapomnij też o promocjach i bonusach, zarówno tych ogólnych, jak i dedykowanych. Wystarczy kilka kliknięć, a przyłączysz się do rywalizacji ze skoczkami w ramach Alpen Cup!