FIS Alpen Cup w skokach narciarskich Słowenia – Kranj

FIS Alpen Cup w skokach narciarskich Słowenia – Kranj

Po odwołanym konkursie w Szczyrku w ramach Alpen Cup fani skoków narciarskich muszą poczekać na kolejną rywalizację. Ta zaplanowana jest w Słowenii, a dokładniej w miejscowości Kranj. Kto ma szansę na zdobycie kolejnych punktów w rywalizacji? Poznaj najważniejsze informacje i postaw swoje typy bukmacherskie na skoki w LV BET.

Najważniejsze informacje o FIS Alpen Cup w Kranj

Skocznia „Bauhenk” w Kranj została wybudowana w 2004 r. Oprócz tego obiektu w miejscowości znajduje się jeszcze 6 mniejszych skoczni, od K-28 do K-73, dzięki czemu Kranj uchodzi za doskonałe centrum skoków narciarskich w Słowenii. Główny obiekt jest nowoczesnym obiektem, pokrytym igelitem. Rekord w tym miejscu ustanowił Peter Prevc. W sezonie 2010/2011 podczas Mistrzostw Słowenii Juniorów wylądował na 119 m.
Najważniejszą imprezą sportową, która odbyła się w Kranju, były Mistrzostwa Świata Juniorów w 2006 r. Rok później miał tam zostać rozegrany konkurs Pucharu Świata, ale z powodu braku śniegu zawody nie doszły do skutku. Obecnie w Kranj startują uczestnicy najniższej rangi zawodów w skokach narciarskich organizowanych przez Międzynarodową Federację Narciarską.

FIS Alpen Cup w skokach narciarskich: Słowenia – Kranj harmonogram

Zmagania na skoczni w Kranj (HS-109, K-100), zaplanowane są w dniach 17 i 18 lutego 2024 r. Zawody w słoweńskiej miejscowości są jednym z konkursów w cyklu FIS Alpen Cup.

W tym roku w sezonie zaplanowanych jest 12 wydarzeń, które odbędą się w sześciu miejscach. Po zakończeniu rywalizacji w Kranj zawodnicy wezmą udział jeszcze w dwóch konkursach. Oba rozegrane zostaną w kultowych miejscach, w których regularnie mierzą się najlepsi skoczkowie Pucharu Świata.

Harmonogram FIS Alpen Cup 2023/2024:

  • 24 i 25 lutego 2024 r. – Planica – HS-104
  • 9 i 10 marca 2024 r. – Oberhof – HS-100 – K-90

FIS Alpen Cup w Kranj – konkurs indywidualny

Rywalizacja w Krajn pojawiła się w kalendarzu Alpen Cup w sezonie 2020/2021, ale konkurs został odwołany. W kolejnym sezonie udało się przeprowadzić zawody w Słowenii. Rozegrano trzy konkursy. W kolejnym sezonie zmniejszono ich liczbę do dwóch. W najbliższej edycji również mają być rozegrane dwa konkursy.

Faworyci FIS Alpen Cup w Kranj

Simon Steinberger wciąż zachowuje pozycję lidera klasyfikacji cyklu zawodów Alpen Cup. Zawodnik ten świetnie rozpoczął sezon i walczy o kolejne wygrane. Jego pozycja na podium pozostaje niezagrożona i wszystko wskazuje na to, że w kolejnych konkursach będzie walczył o zwycięstwa i maksymalną ilość punktów w rankingu. Polacy nie należą do czołówki stawki.

Klasyfikacja indywidualna FIS Alpen Cup:

1. Simon Steinberger – 464 pkt.

2. Johanne Poelz – 380 pkt.

3. Jannik Faisst – 281 pkt.

4. Fabian Held – 273 pkt.

5. Lucas Haagen – 263 pkt.

6. Juri Kesseli – 203 pkt.

7. Adrian Tittel – 200 pkt.

8. Teodor Igor Herbstritt – 162 pkt.

9. Clemens Vinatzer – 152 pkt.

10. Jannik Morin – 151 pkt.

19. Łukasz Łukaszczyk – 77 pkt.

25. Wiktor Szozda – 49 pkt.

27. Kacper Tomasiak – 35 pkt.

30. Klemens Joniak – 21 pkt.

45. Jan Galica – 7 pkt.

Kwalifikacja drużynowa:

Austria – 1167 pkt.

Słowenia – 692 pkt.

Niemcy – 585 pkt.

Szwajcaria – 151 pkt.

Polska – 98 pkt.

Francja – 89 pkt.

Czechy – 76 pkt.

Estonia – 20 pkt.

Wyniki wcześniejszych konkursów:

9 września 2023 r. – Liberec – HS-100

Zwycięzca: Adrian Tittel (Niemcy)

10 września 2023 r. – Liberec – HS-100

Zwycięzca: Adrian Tittel (Niemcy)

23 września 2023 r. – Kandersteg – HS-106

Zwycięzca: Simon Steinberger (Austria)

24 września 2023 r. – Kandersteg – HS-106

Zwycięzca: Juro Keseli (Szwajcaria)

15 grudnia 2023 r. – Seefeld – HS-109

Zwycięzca: Simon Steinberger

16 grudnia 2023 r. – Seefeld – HS-109

Zwycięzca: Simon Steinberger

Ostatnie zawody w Seefeld na skoczni Tomi Seelos Olimpiaschanze wygrał dwukrotnie Louis Obersteiner.

Gdzie można oglądać transmisję FIS Alpen Cup w skokach narciarskich w Kranj?

Niestety, fani skoków narciarskich nie mogą cieszyć się z transmisji zmagań innych niż Puchar Świata. Rywalizacja najlepszych zawodników pokazywana jest w TVN, Eurosporcie i Player.pl. Konkursu Alpen Cup w Kranj jednak nigdzie nie znajdziesz.

Obstawianie FIS Alpen Cup w skokach narciarskich w LV BET

Typowanie zakładów bukmacherskich to czysta matematyka. Pewne typy są oparte na dokładnej analizie i wyliczeniu prawdopodobieństwa wystąpienia danego wydarzenia. Pod uwagę musisz wziąć jak najwięcej czynników mających wpływ na wynik rywalizacji. To nie tylko informacje o zawodnikach – ich formie, możliwościach czy celach. Istotne są też takie informacje jak warunki pogodowe. Ten element istotnie wpływa na wyniki konkursów. Co więcej – w skokach jest on często decydujący. Niekorzystne podmuchy wiatru czy mocne opady potrafią znacznie zmienić wyniki, a faworyta przenieść na koniec tabeli. Ważna jest też belka, z której startują zawodnicy (na jej położenie ma wpływ pogoda). Sędziowie zazwyczaj ogół obniżają belkę, gdy niżej notowani zawodnicy osiągają bardzo dalekie odległości, a podnoszą, jeśli skoki są krótkie. Przeanalizuj dostępne dane i stawiaj pewne kupony w LV BET!

Typy i zakłady na FIS Alpen Cup w LV BET

Zakład na zwycięzcę, na miejsce w klasyfikacji końcowej, H2H, Top 3, na długość skoku poniżej/powyżej i wiele innych czeka na Ciebie w LV BET! Legalny bukmacher udostępnia szeroką ofertę wydarzeń, ale też rynków na wszystkie najważniejsze wydarzenia w skokach narciarskich. Skorzystasz też z atrakcyjnych rynków bukmacherskich, dzięki którym Twoje wygrane będą bardzo wysokie!