Diamentowa Liga 2023. Inauguracja

Diamentowa Liga 2023. Inauguracja

Polscy kibice z niecierpliwością czekali na tegoroczny kalendarz Diamentowej Ligi. Po debiucie w nim Memoriału im. Kamili Skolimowskiej czas na jeszcze lepsze wiadomości – Diamentowa Liga będzie gościła na Stadionie Śląskim przez pięć kolejnych lat! W obecnym roku lekkoatleci walczyć będą przez cztery i pół miesiąca. Zawody zaplanowane są na czterech kontynentach. Inauguracja tradycyjnie odbędzie się w Azji, a zakończy – po raz pierwszy – w Ameryce Północnej. Obstawiaj wyniki rywalizacji lekkoatletów w zakładach bukmacherskich LV BET!

Kiedy odbędzie się inauguracja diamentowej ligi 2023?

Cykl najwyższej klasy mityngów lekkoatletycznych w obecnym sezonie przewiduje 15 imprez. Dziesięć z nich ma być rozegranych w Europie, a pięć kolejnych – na trzech innych kontynentach.

Zawodnicy rozpoczną zmagania w inauguracyjnych zawodach zaplanowanych na 5 maja na stadionie Khalifa International w Dosze. Lekkoatleci znają go dość dobrze, bo trzy lata temu obiekt gościł lekkoatletyczne Mistrzostwa Świata.

Finał zmagań Diamentowej Ligi zaś przewidziano w ramach dwudniowej imprezy w Eugene w USA. Będzie można go oglądać w dniach 16-17 września 2023 r. W ubiegłym roku, gdzie rozegrany był tam światowy czempionat lekkoatletów.

Odwołane w ubiegłym roku z powodu pandemii koronawirusa mityngi w Chinach w tym razem mają się odbyć. W Azji lekkoatleci powalczą na przełomie lipca i sierpnia. W ubiegłym sezonie to właśnie w ich miejsce „wskoczył” mityng w Chorzowie. Mimo powrotu azjatyckich zmagań do kalendarza rywalizacja w Polsce została w kalendarzu Diamentowej Ligi. Lekkoatleci powalczą w Chorzowie 26 lipca 2023 r.

Co trzeba wiedzieć o diamentowej lidze?

Diamentowa Liga, czyli Diamond League to cykl najbardziej prestiżowych mityngów lekkoatletycznych. Rozgrywany jest od 2010 r., gdy zastąpił Golden League. Co roku odbywa się w jej ramach co najmniej 12 mityngów: Chinach, USA, w Europie oraz na Bliskim Wschodzie (w Dosze). W 2022 r. po raz pierwszy Diamentowa Liga zawitała do Polski – objęty nią został Memoriał Kamili Skolimowskiej rozgrywany na Stadionie Śląskim. Najlepsi zawodnicy w klasyfikacji generalnej swojej konkurencji otrzymują diament o wartości 80 tys. dol. W sumie rywalizacja toczy się w 32 konkurencjach, m.in. kobiety: 100 m, 400 m, 800 m, 3000 m, 100 m przez płotki, skok wzwyż, trójskok, rzut oszczepem, mężczyźni: 100 m, 400 m, 1500 m, 3000 m z przeszkodami, skok wzwyż, skok o tyczce, pchnięcie kulą.

Oprócz trofeum do najlepszych sportowców trafia też nagroda pieniężna. W 2021 r. triumfator otrzymywał 30 tysięcy dolarów.

Kalendarz Diamentowej Ligi na rok 2023

W obecnym sezonie przez lekkoatletami i lekkoatletkami 15 wyzwań, które zaplanowane są na całym świecie, w tym w Polsce. Najlepszych zawodników poznamy 17 września 2023 r. po mityngu w Eugene w Stanach Zjednoczonych. Wszystkie zawody będziesz mógł typować w LV BET!

Mityngi Diamentowej Ligi w 2023 roku:

 • 5 maja – Dauha (Katar)
 • 28 maja – Rabat (Maroko)
 • 2 czerwca – Rzym (Włochy)
 • 9 czerwca – Paryż (Francja)
 • 15 czerwca – Oslo (Norwegia)
 • 30 czerwca – Lozanna (Szwajcaria)
 • 2 lipca – Sztokholm (Szwecja)
 • 16 lipca – Chorzów
 • 21 lipca – Monako
 • 23 lipca – Londyn (Wielka Brytania)
 • 29 lipca – Szanghaj (Chiny)
 • 3 sierpnia – Shenzhen (Chiny)
 • 31 sierpnia – Zurych (Szwajcaria)
 • 8 września – Bruksela (Belgia)
 • 16/17 września – Eugene (USA)

Obstawianie Diamentowej Ligi w LV BET

Lekkoatletyka to 32 konkurencje, a w każdej z nich rywalizują kobiety i mężczyźni. Przed rozpoczęciem obstawiania warto wybrać co najwyżej kilka z nich. Nie da się być ekspertem w wielu dziedzinach. Najlepsi typerzy często skupiają się na jednej konkurencji i dokładnie poznają zawodników, którzy je uprawiają. Analiza bukmacherska pozwala na zminimalizowanie ponoszonego podczas obstawiania ryzyka. Pod uwagę trzeba wziąć nie tylko możliwości sportowca (w tym jego wcześniejsze wyniki, przygotowania, motywacje, przebyte kontuzje) ale też zewnętrzne czynniki, jak na przykład miejsce rozgrywania zawodów, pogodę czy konkurentów. Wszystko to pozwoli Ci pewnie wytypować zwycięzców w LV BET!

Zakłady bukmacherskie na Diamentową Ligę

Legalny bukmacher LV BET posiada zezwolenia na prowadzenie zakładów bukmacherskich w Polsce. Bez obaw możesz więc rozpocząć swoją przygodę z obstawianiem! Swoje szczęśliwe kupony postawisz w dwóch miejscach: serwisie internetowym i w aplikacji mobilnej. Wystarczy kilka kliknięć a przefiltrujesz ofertę, ograniczając ją tylko do tej interesującej. Wybierz rynek, poznaj oferowane kursy i postaw swoje kupony na Diamentową Ligę w zakładach bukmacherskich LV BET!