Formuła E: Seoul ePrix

Formuła E: Seoul ePrix

Wyścigi elektrycznych samochodów powracają! I to do tego jeszcze szybsze! Dziewiąty sezon Mistrzostw Świata Formuły E wprowadził do gry samochody trzeciej generacji. W kalendarzu znalazło się 16 wyścigów, które rozgrywane będą w 11 miastach. Po raz pierwszy w historii inauguracja sezonu odbyła się w Meksyku. Seria zagości aż w trzech nowych miastach – Hajdarabadzie, Kapsztadzie i w São Paulo. Sezon zakończą podwójne rundy w Rzymie i Londynie. Obstawiaj wyścigi Formuły E, w tym zawody w Seulu w zakładach bukmacherskich LV BET!

Najważniejsze informacje o ePrix Seulu

Seoul ePrix to coroczny wyścig Formuły E. Udział w nim biorą bolidy napędzane elektrycznie.

Po raz pierwszy zawodnicy ścigali się tam w sezonie 2021–2022. W Korei wygrywali do tej pory Mitch Evans i Edoadro Mortata. W rywalizacji konstruktorów wygrywali zaś Jaguar i Venturi.

W tym roku na tor w Seulu wyjadą nowe bolidy. Ich wygląd Inspirowany jest aerodynamiką odrzutowców. To najszybszy, najlżejszy i najmocniejszy elektryczny samochód wyścigowy w historii. Samochód trzeciej generacji wyposażony jest w dwa układy napędowe. Ich moc będzie ograniczona do 350 kilowatów w trybie kwalifikacyjnym i 300 kW w trybie wyścigowym. Ich masa została obniżona z 900 do 760 kilogramów. Pozwala to osiągać prędkości przekraczające 320 km/h.

Jaką nagrodę otrzyma zwycięzca ePrix Seulu?

Każdy wygrany wyścig łączy się z nagrodami. Kierowcy otrzymują mistrzowskie tytuły, a do tego dodatkowe punkty w klasyfikacji głównej. To one decydują, kto zostanie mistrzem Formuły E w sezonie 2023!

Gdzie odbędzie się ePrix Seulu?

Pojazdy przejadą po torze Seoul Street Circuit w południowokoreańskim Seulu. Kierowcy mają do przejechania 34 okrążenia, a każde z nich ma 2,621 km.

Harmonogram ePrix Seulu

Organizatorzy nie podali jeszcze dokładnego harmonogramu rywalizacji w Seulu. Można mieć pewność, że i zawodników, i fanów czeka wyjątkowy weekend pełny sportowych emocji!

Terminarz Formuły E 2023 (przyszłe wyścigi):

– 20 maja 2023 r. Seoul ePrix I

– 21 maja 2023 r. Seoul ePrix II

– 3 czerwca 2023 r. ePrix Dżakarty I

– 4 czerwca 2023 r. ePrix Dżakarty II

– 15 lipca 2023 r. ePrix Rzymu I

– 16 lipca 2023 r. ePrix Rzymu II

– 29 lipca 2023 r., ePrix Londynu I

– 20 lipca 2023 r., ePrix Londynu II

Uczestnicy ePrix Seulu Formuły E

Do rywalizacji w 2023 r. przystąpiło 11 teamów. Ze stawki, w porównaniu z ubiegłym rokiem, zniknęły trzy zespoły (w tym utytułowana ekipa Techeetah), ale za to pojawiły się trzy nowe. Wśród kierowców również nastąpiły wielkie roszady i tylko jeden zespół przystąpił do nowego sezonu w identycznym składzie jak rok temu.

Teamy Formuły E w sezonie 2023:

– Jaguar TCS Racing: najwyżej sklasyfikowana ekipa, którą tworzą: Mitch Evans, Sam Bird

– Envision Racing: Nick Cassidy, Sébastien Buemi

– Avalanche Andretti Formula E: André Lotterera, Jake Dennis

– Tag Heuer Porsche Formula E Team: António Félix da Costa, Pascal Wehrleina

– Mahindra Racing – Oliver Rowland, Lucas di Grassi

– Nissan Formula E Team: Norman Nato, Sacha Fenestraz

– NIO 333 Racing: Dan Ticktum, Sérgio Sette Câmara

– DS Penske: Stoffel Vandoorne, Jean-Éric Vergne

– Neom McLaren Formula E Team: Jake Hughes, René Rast.

– Maserati MSG Racing: Edoardo Nissana Maximilian Günther

– Abt Cupra Formula E Team: Robin Frijns, Nico Müllerem

Faworyci ePrix Seulu

W obecnym sezonie mistrzowskiego tytułu broni Belg Stoffel Vandoorne. W poprzednim sezonie reprezentował on ekipę Mercedesa-EQ. Ta jednak nie przystąpiła do rywalizacji obecnie, a mistrz zmienił barwy na DS Penske. Jego partnerem jest obecnie Francuz Jean-Eric Vergne. Eksperci wskazują, że ten duet masz duże szanse na zajęcie najwyższych miejsc na podium Formuły E.

Obstawianie ePrix Seulu w LV BET

Motorsport zmienia swoje oblicze i dostosowuje do potrzeb rynku. Elektryczne samochody nie tylko dorównują możliwościami do tradycyjnych spalinowych jednostek, ale też wprowadzają zupełnie nową jakość. Wszystkie zawody Formuły E możesz obstawiać w zakładach bukmacherskich LV BET! Przed postawieniem swoich typów przeprowadź dokładną analizę, a bez problemu wskażesz zwycięzców i wygrasz!

Typy i zakłady bukmacherskie na ePrix Seulu w LV BET

Swoje szczęśliwe kupony możesz postawić w LV BET! Legalny bukmacher umożliwia typowanie wyścigów elektronicznych bolidów w serwisie internetowym i w aplikacji mobilnej. Wystarczy kilka kliknięć, a przyłączysz się do gry i będziesz mógł cieszyć się wygraną!