Turniej golfowy The Open Championship

Turniej golfowy The Open Championship

Jeden z najważniejszych turniejów golfowych na świecie, czyli brytyjski The Open Championship zbliża się wielkimi krokami! Znanych jest już większość sportowców, którzy wezmą udział w rywalizacji. Kto ma największą szansę na wygraną? Poznaj najważniejsze informacje o The British 2023 i obstawiaj wyniki tej rywalizacji w zakładach bukmacherskich LV BET!

Najważniejsze informacje o turnieju The Open Championship

To jeden z czterech najbardziej prestiżowych turniejów golfowych, wchodzący w cykl wielkiego szlema, obok Masters Tournament, U.S. PGA Championship i U.S. Open Championship. Jest jedyna rywalizacją na najwyższym poziomie, która organizowana jest w Europie. The Open jest też wyjątkowy z jeszcze jednej przyczyny – to najstarszy turniej golfowy na świecie. Zawody te rozgrywane są od 1860 r., zawsze w trzeci weekend lipca.

Gdzie odbywa się The Open? Na a polach golfowych Wielkiej Brytanii. Znamiennym jest, że brytyjski turniej rozgrywany jest każdego roku na innym polu. Pod uwagę branych jest dziewięć pól w Szkocji oraz Anglii. Wszystkie są zlokalizowane w bliskiej odległości od morza. Silny wiatr niejednokrotnie udowodnił, że to on decyduje o wyniku rywalizacji i nieraz odpowiadał za porażkę nawet najsilniejszych faworytów!

Dwa razy w historii turniej British Open dwa razy został rozegrany na polach golfowych poza granicami Szkocji i Anglii, a dokładniej na polu Royal Portrush w Irlandii Północnej (1951 r., 2019 r.)

Gdzie odbędzie się The Open Championship?

Otwarte Mistrzostwa 2023, zostaną rozegrane w dniach 16-23 lipca 2023 r. w Royal Liverpool Golf Club w Hoylake, Merseyside, Anglia. W tym miejscu golfiści wystąpią już po raz 13.

Uczestnicy The Open Championship

Do rywalizacji podejdzie 156 graczy. Każdy z nich uzyskał dostęp do turnieju dzięki różnym kryteriom zwolnienia i turniejom kwalifikacyjnym. To m.in. byli mistrzowie Open, niedawni główni zwycięzcy, najwyżej sklasyfikowani gracze w światowych rankingach i czołowych światowych turniejach, zwycięzcy i najlepsi gracze z różnych wskazanych turniejach i in.

W British Open 2023 w Royal Liverpool wezmą udział m.in. gracze LIV Golf tour, którzy ogłosili, że będą mogli grać w turnieju. Wśród nazwisk wymieniani są m.in. Bryson DeChambeau, Dustin Johnson, Brooks Koepka, Phil Mickelson, Henrik Stenson, Patrick Reed, Cam Smith, Louis Oosthuizen.

Faworyci The Open Championship

Wśród zawodników, którzy mają największe szanse na wygraną, wymienia się m.in. zwycięzców wcześniejszych edycji. Są to:

  • 2022 r. Cameron Smith
  • 2021 r. Collin Morikawa
  • 2019 r. Shane Lowry
  • 2018 r. Francesco Molinari

Harmonogram The Open Championship

  • 17-19 lipca – runda treningowa 151. edycji Open w Royal Liverpool
  • 20 lipca – pierwsza runda 151. edycji Open w Royal Liverpool
  • 21 lipca – druga runda 151. edycji Open w Royal Liverpool
  • 22 lipca – trzecia runda 151. edycji Open w Royal Liverpool
  • 23 lipca – finał 151. edycji Open w Royal Liverpool

Obstawianie The Open Championship w LV BET

Turniej golfowy The 2023 Open Championship to jedno z wydarzeń wchodzących w skład PGA Tour. To i inne turnieje w golfa możesz obstawiać w LV BET! Przed postawieniem swoich typów warto się jednak przygotować. Pamiętaj, że w największych turniejach wcale nie jest łatwo wskazać zwycięzców. Często do rywalizacji przystępuje około 100 zawodników na najwyższym poziomie, którzy mają spore szanse na wygraną. Tylko dokładna analiza pozwoli na wskazanie tych golfistów, którzy mają największe szanse na triumf. Znajomość zawodników to podstawa. Znacznie łatwiejsze jest typowanie graczy, których się dobrze zna. Sprawdź też statystyki z poprzednich turniejów. Często pokazują one formę zawodników. Pamiętaj, że jest też wiele czynników, które trudno przewidzieć. To m.in. pogoda. Przed rozpoczęciem zmagań warto więc sprawdzić prognozę. Nie bez znaczenia pozostaje też prestiż turnieju i pula nagród. Im wyższy – tym motywacja zawodników jest większa! Przeanalizuj dostępne dane, wyciągnij wnioski i postaw swoje typy bukmacherskie na golfa.

Zakłady bukmacherskie na The Open Championship

Typowanie zwycięzcy danego gra czy całego turnieju, H2H, zakłady under/over, handicapy – to część rynków, które dostępne są w zakładach bukmacherskich LV BET! Wszystkie możliwości obstawiania możesz poznać w dwóch miejscach – serwisie internetowym i w aplikacji mobilnej. Poznasz tam dostępne rynki oraz kursy. Będziesz mógł też skorzystać z promocji i bonusów, dzięki którym Twoje typowanie będzie jeszcze bardziej emocjonujące. Jesteś gotowy na nowe wyzwanie? Podejmij je w LV BET i obstawiaj najważniejsze turnieje golfowe, w tym The British.