Złoty Puchar CONCACAF 2023

Złoty Puchar CONCACAF 2023

Złoty Puchar CONCACAF 2023, znany jako 2023 CONCACAF Gold Cup lub Copa de Oro de la Concacaf 2023 będzie siedemnastą edycją turnieju o Mistrzostwo Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów w piłce nożnej mężczyzn. Tradycyjnie turniej rozgrywany jest w Stanach Zjednoczonych, a w tym roku również w Kanadzie. Tytułu będzie broniła reprezentacja gospodarzy ze Stanów Zjednoczonych. Kto ma największe szanse na zdobycie trofeum? Postaw swoje typy bukmacherskie na piłkę nożną w zakładach LV BET!

Najważniejsze informacje o Złotym Pucharze CONCACAF 2023

W tym roku mecze rozegrane będą w 13 miastach-gospodarzach. Tylko jedno znajduje się w Kanadzie – Toronto, a pozostałe w USA – Arlington, Charlotte, Chicago, Cincinnati, Glendale, Harrison, Inglewood, Paradise, St. Louis, San Diego, Santa Clara i Houston. To właśnie tam zagra 16 reprezentacji z Ameryk i Karaibów oraz Katar, jako gość z Azji.

Wszyscy uczestnicy zostali w drodze losowania podzieleni na grupy i to właśnie w nich rozpoczną zmagania o Złoty Puchar.

Grupa A:

– Stany Zjednoczone

– Jamajka

– Nikaragua

– zwycięzca eliminacji 3

Grupa B:

– Meksyk

– Haiti

– Honduras

– Katar

Grupa C:

– Kostaryka

– Panama

– Salwador

– zwycięzca eliminacji 2

Grupa D:

– Kanada

– Gwatemala

– Kuba

– zwycięzca eliminacji 1

Z każdej grupy dwie najlepsze drużyny awansują do ćwierćfinałów.

Czym jest Złoty Puchar CONCACAF 2023?

Złoty Puchar CONCACAF po ang. to CONCACAF Gold Cup, fr. Coupe D’or CONCACAF, hiszp. Copa de Oro CONCACAFI. Są to rozgrywki sportowe, cyklicznie organizowane przez Konfederację Piłki Nożnej Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów (CONCACAF). Udział w nich biorą północnoamerykańskie piłkarskie reprezentacje męskie oraz trzy drużyny pozostałych federacji. Złoty Puchar organizowany jest przez Stany Zjednoczone. Współorganizatorem rozgrywek był też Meksyk, Kanada, Kostaryka i Jamajka.

Pierwsza walka o Złoty Puchar, czyli wcześniej Mistrzostwa CONCACAF rozegrane zostały w 1963 r. Zastąpiły Mistrzostwa CCCF, w których udział brały wyłącznie reprezentacje państw w Ameryki Środkowej i Karaibów.

W 1991 r. turniej został reaktywowany pod nazwą Złoty Puchar. Od tego czasu ośmiokrotnie triumfowała reprezentacja Meksyku, siedmiokrotnie USA i raz Kanady.

Jak często odbywa się Złoty Puchar CONCACAF 2023?

Rozgrywki odbywają się co dwa lata.

Harmonogram Ligi Narodów CONCACAF

Rozpoczęcie rozgrywek zaplanowane jest na 16 czerwca 2023 r. w Chicago. Zwycięzcę poznamy zaś 16 lipca 2023 r. w Kalifornii. Mecz o mistrzostwo rozegrany będzie na stadionie SoFi w Inglewood.

Faza grupowa

16 czerwca – 4 lipca 2023 r.

Ćwierćfinały

8-9 lipca2023 r.

Półfinały

12 lipca2023 r.

Finał

16 lipca 2023 r.

Kto ma największą szansę na zdobycie Złotego Pucharu CONCACAF 2023?

Meksyk i Stany Zjednoczone – to faworyci nie tylko zbliżającej się edycji Złotego Pucharu, ale również ostatnich. Wydaje się, że to właśnie między tymi reprezentacjami może odbyć się finałowa walka. Czy tak będzie? Przekonamy się już wkrótce!

Złoty Puchar CONCACAF 2023 transmisja- gdzie oglądać?

Polscy fani piłki nożnej muszą przygotować się na problemy z obejrzeniem meczów rozgrywanych w ramach Złotego Pucharu. Nie będzie transmitowała ich żadna polska telewizja. Od 16 czerwca spotkania będziesz mógł śledzić dzięki transmisjom online. Ta dostępna będzie m.in. na stronie NBCSport.com.

Obstawianie Ligi Narodów CONCACAF w LV BET

Piłka nożna to najpopularniejszy sport wśród typerów. Amerykańskie rozgrywki należą do jednych z najbardziej atrakcyjnych. Chcesz typować ich wyniki? Sprawdź ofertę legalnego bukmachera LV BET! Znajdziesz w niej szeroki wybór rynków i atrakcyjne kursy. Przed postawieniem kuponów bukmacherskich warto jednak, abyś najpierw się przygotował. Odpowiednia analiza bukmacherska pozwoli na zminimalizowanie ponoszonego ryzyka. Pod uwagę warto wziąć wiele czynników, jak składy drużyn, zmiany na stanowisku selekcjonera oraz wykluczenia i kontuzje mogą zmienić całkowicie możliwości drużyn. Warto tez sięgnąć po opinie ekspertów i innych typerów. Dobrym źródłem informacji są dziś media społecznościowe. Dowiesz się z nich, jak wygląda forma zawodników, jaki mają motywacje i główne cele. Podczas typowania wyników piłki nożnej ważne jest też miejsce rozgrywania meczu a nawet pogoda.

Zakłady bukmacherskie na piłkę nożną w LV BET

Złoty Puchar CONCACAF możesz obstawiać w LV BET. To legalny bukmacher, który posiada odpowiednie zezwolenia na organizację zakładów wzajemnych w Polsce. Kupony możesz postawić w serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej. Oprócz wskazania zwycięzcy do wyboru dostaniesz wiele innych rynków. Na piłkę nożną to nawet ponad 300 różnych możliwości! Czy gospodarz obroni mistrzowski tytuł? Obstawiaj Złoty Puchar CONCACAF w LV BET!