Drużynowe mistrzostwa Europy w lekkoatletyce

Drużynowe mistrzostwa Europy w lekkoatletyce

Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce w 2023 r. odbędą się na Stadionie Śląskim. Do Kotła Czarownic przyjadą wszystkie europejskie narodowe reprezentacje ze Starego Kontynentu. Zawody odbędą się w ramach III Igrzysk Europejskich 2023. Kto weźmie w nich udział? Kto zwycięży? Poznaj najważniejsze informacje, dzięki którym z łatwością postawisz swoje szczęśliwe kupony w zakładach bukmacherskich LV BET i wygrasz!

Czym są drużynowe mistrzostwa Europy w lekkoatletyce?

Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce to najważniejsze na Starym Kontynencie zawody drużynowe. Stawką w tej rywalizacji jest awans lub spadek z poszczególnych lig.

W ramach umowy pomiędzy European Athletics, Europejskim Stowarzyszeniem Komitetów Olimpijskich oraz Województwem Śląskim, zawody odbędą się w tym roku w Polsce. Po raz pierwszy w historii wszystkie ligi Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce zmierzą się w tym samym czasie i w tym samym miejscu.

W tym roku rozegrane zostaną 10. Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce. Zawodnicy wystąpią na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Rywalizacja potrwa pięć dni – od 20 – 25 czerwca 2023 r. Reprezentacje rywalizować będą podzielone na I ligę, II ligę oraz III ligę.

Stadion Śląski był już organizatorem Drużynowych Mistrzostw Europy. Zawody odbyły się tam dwa lata temu. Do rywalizacji przystąpiło 400 zawodników z 7 krajów. Reprezentacja Polski obroniła tytuł drużynowego mistrza Europy.

Pierwotnie zawody te miały odbyć się w Mińsku. Z uwagi na sytuację polityczną European Athletics podjęło decyzję o przeniesieniu zawodów.

Od jak dawna odbywają się drużynowe mistrzostwa Europy w lekkoatletyce?

Pierwsze zawody z tego cyklu rozegrane zostały w 2009 r. Była kontynuacją pucharu Europy w lekkoatletyce. Od 2015 r. mistrzostwa rozgrywane są co dwa lata, chociaż wcześniej rozgrywano je co roku.

Harmonogram drużynowych mistrzostw Europy w lekkoatletyce

Organizatorzy mistrzowskich zmagań ogłosili już harmonogram, zgodnie z którym rozegrane będą zawody. Ten podzielony jest na poszczególne dywizje oraz sesje poranne i wieczorne:

  • 1-3 dzień (20-22 czerwca 2023):

Trzecia Dywizja – sesje poranne,

Druga Dywizja – sesje wieczorne,

  • 4-6 dzień (23-25 ​​czerwca 2023):

Pierwsza Dywizja – sesje wieczorne.

Uczestnicy drużynowych mistrzostw Europy w lekkoatletyce

W tym roku w Chorzowie wystąpi prawie 50 drużyn. Wszystkie będą walczyły o awans lub spadek z poszczególnych lig. Uczestnicy zostaną podzieleni na 3 dywizje:

  • Pierwsza Dywizja: Polska, Włochy, Wielka Brytania i NI, Niemcy, Hiszpania, Francja, Portugalia, Czechy, Holandia, Szwajcaria, Turcja, Finlandia, Szwecja, Grecja, Belgia,
  • Druga Dywizja: Norwegia, Rumunia, Estonia, Węgry, Dania, Słowenia, Litwa, Bułgaria, Słowacja, Łotwa, Chorwacja, Islandia, Serbia, Cypr, Republika Mołdawii, Ukraina,
  • Trzecia Dywizja: Luksemburg, Bośnia i Hercegowina, Malta, Czarnogóra, Gruzja, Armenia, Andora, Republika Macedonii Północnej, San Marino, Albania, AASSE (Athletic Association of Small States of Europe), Azerbejdżan, Kosowo, Austria, Irlandia, Izrael.

Konkurencje podczas drużynowych mistrzostw Europy w lekkoatletyce

W programie tegorocznych zawodów znalazło się w sumie 37 konkurencji lekkoatletycznych. 18 z nich rozegrają mężczyźni, zaś 18 kobiety, a 1 rozegrają drużyny mieszane.

Zawodnicy zmierzą się w biegach sprinterskich, średniodystansowych i długodystansowych, biegach przez płotki i z przeszkodami, sztafetach, skoku wzwyż, o tyczce, w dal i trójskoku, pchnięciu kulą oraz rzucie dyskiem, młotem i oszczepem. Wśród konkurencji rozegrane zostaną biegi na: 100 m, 200 m, 400m, 800 m, 1500 m, 5000 m, 10 000 m, maraton, bieg na 3000 m z przeszkodami, bieg na 110 m ppł., bieg na 400 m ppł., sztafeta 4×100 m, sztafeta 4 x 400 m).

Obstawianie drużynowych mistrzostw Europy w lekkoatletyce

Drużynowe mistrzostwa Europy w lekkoatletyce Chorzów to impreza, której nie może pominąć żaden kibic sportu! Stadion Śląski będzie gościł najlepszych lekkoatletów i lekkoatletyki ze Starego Kontynentu, a ich poczynania możesz obstawiać w zakładach bukmacherskich LV BET. Aby postawić pewne typy bukmacherskie warto wcześniej się przygotować. Pamiętaj, że nie musisz od razu być specjalistą od wszystkiego i obstawiać każdej konkurencji. Skup się na jednej z nich czy na wybranych zawodnikach. Poznaj formę i możliwości, dyspozycję w ostatnim czasie czy przewidywania ekspertów. Najlepsi lekkoatleci Europy będą konkurowali o medale, a Ty – o wygraną w zakładach bukmacherskich LV BET!

Zakłady bukmacherskie na lekkoatletykę w LV BET

Swoje szczęśliwe kupony bukmacherskie na lekkoatletykę możesz postawić w LV BET. Legalny bukmacher umożliwia typowanie kilkudziesięciu różnych sportów w dwóch miejscach – w serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej. W obu miejscach możesz skorzystać z takiej samej oferty. Wystarczy kilka kliknięć, a obstawisz wybrane rynki i skorzystasz z najlepszych kursów. Jesteś gotowy na podjęcie nowego wyzwania? Podejmij je w LV BET! Swoje szczęśliwe kupony bukmacherskie na lekkoatletykę możesz postawić w LV BET. Legalny bukmacher umożliwia typowanie kilkudziesięciu różnych sportów w dwóch miejscach – w serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej. W obu miejscach możesz skorzystać z takiej samej oferty. Wystarczy kilka kliknięć, a obstawisz wybrane rynki i skorzystasz z najlepszych kursów. Jesteś gotowy na podjęcie nowego wyzwania? Podejmij je w LV BET!