Małopolski Wyścig Górski

Małopolski Wyścig Górski

61. Małopolski Wyścig Górski odbędzie się w dniach 1 -4 czerwca 2023 r. Kolarze wystartują w Lasku Wolskiego i przejadą po trasie podobnej jak w ubiegłym roku. Meta znajdzie się na Przehybie. Kto wygra tegoroczne zmagania? Poznaj najważniejsze informacje o Małopolskim Wyścigu Górskim i odstawiaj zwycięzców w zakładach bukmacherskich LV BET!

Najważniejsze informacje o Małopolskim Wyścigu Górskim

Wyścig Małopolski składa się zazwyczaj 3 lub 4 etapów oraz prologu, którego wyniki nie są wliczane do klasyfikacji generalnej. Najczęściej prolog prowadzi po ulicach Krakowa. W niektórych edycjach zawodów jest też jazda indywidualna na czas. Poszczególne etapy mają wybitnie górski bądź też górzysty profil. Planowane są z dużą liczbą ciężkich podjazdów. Na trasie często odpada część zawodników, przez co na mecie ostatniego etapu melduje się często połowa lub mniej z uczestników zmagań.

Co roku prowadzonych jest kilka klasyfikacji. Lider klasyfikacji generalnej nagradzany jest żółtą koszulką, górskiej – zieloną koszulką, punktowej zaś koszulką fioletową. Ponadto wybierany jest też zwycięzca poniżej 23 lat i klasyfikacja drużynowa.

Najsłynniejszym podjazdem, który przez lata pojawia się na trasie wyścigu, jest wielicka ulica Mikołaja Kopernika Na kilometrowym odcinku kolarze muszą się zmierzyć z 100 metrowym przewyższeniem. Podjazd utrudnia też nawierzchnia – najbardziej strome odcinki podjazdu są wyłożone starym brukiem. Nie raz zawodnicy nie jechali, a prowadzili tam swoje rowery. Od roku 2015 r. pierwszy etap rozgrywany jest na trasie Alwernia – Trzebinia.

Trasa wyścigu

Pierwszy etap Małopolskiego Wyścigu Górskiego 2023 rozpocznie się w Koszycach od prezentacji drużyn. Kolarze wystartują 2 czerwca o godzinie 12.40. Do przejechania będą mieli trasę o długości 146 kilometrów. Meta wyścigu stanie w trasę w Myślenicach.

Dzień przed głównym startem, czyli 1 czerwca 2023 r., kolarze przejadą ulicami Krakowa. Będzie to kryterium o złoty pierścień Krakowa. O godz. 18 rozpoczną prolog o długości 1,4 km. Udadzą się do Lasku Wolskiego.

Od jak dawna odbywa się Małopolski Wyścig Górski?

Wyścig w Małopolsce, znany też jako Tour of Małopolska to jedna z najstarszych i najtrudniejszych imprez kolarskich w naszym kraju. Tradycyjnie składa się z kilku etapów i jest rozgrywany w czerwcu. Po raz pierwszy kolarze wyjechali na małopolskie drogi w 1961 r. Obecnie jest to wydarzenie kategorii 2.2 UCI. Organizatorem jest Małopolski Związek Kolarski.

Uczestnicy Małopolskiego Wyścigu Górskiego

Organizatorzy wyścigu podali listę zespołów, które wezmą udział w tegorocznych zmaganiach. Nie ma natomiast dokładnej listy zawodników. Kogo zobaczymy na starcie? Zgłoszone teamy to:

– Voster Ats Team

– Galina Ecotek Lucchini

– Mazowsze Serce Polski

– Tashent City Team Professional

– Att Investments

– Reataurant Suri Carl Ras

– Global 6 Cycling

– Xspeed United Continental

– RRK Group – Pierre Baguette – Beninol

– Voltas-Madaris Cycling Team

– Santic Wibatech

– Elkov – Kasper

– Epronex – Hungary Cycling Team

– May Stars

– NSJBI Victoria Sports Cycling Team

– Equipe de France Militarer

– German National Team

– Bulgaria National Team

– Team NCF Region SOR

– Team Elementer

– Basso Team Flanders

– Tarnovia Tarnowo

– UWTC de Volharding

– Chrobry Scott Głogów

– Bialini Global Cycling Protect

– Co:play-Giant

– Sparkessen Vendsyssel Aalborg

– Mostostal Puławy

– Cycling Crew Szostak

– Sensa-KVK Cyclingteam

– Svealand Cycling Team

– Luks Trójka Piaseczno

– Embrace World Cycling

– Mentorise Elite Team

Faworyci Małopolskiego Wyścigu Górskiego

Wśród zawodników, którzy mają największe szanse na wygraną, wymania się m.in. zwycięzców wcześniejszych edycji turnieju. Aby pokusić się o wskazanie faworytów trzeba poczekać na ogłoszenie dokładnej listy uczestników tegorocznej rywalizacji.

Zwycięzcy Małopolskiego Wyścigu Górskiego:

2020 r.

  1. miejsce: Vojtech Repa
  2. miejsc: Torstein Treaen
  3. miejsce – Piotr Brożyna

2021 r.

  1. miejsce: Michał Schledel
  2. miejsc: Paweł Cieślak
  3. miejsce – Anatolij Budjak

2022 r.

  1. miejsce: Jonas Rapp
  2. miejsc: Rainer Kepplinger
  3. miejsce – Jakub Otruba

Jak obstawiać Małopolski Wyścig Górski?

Chcesz obstawiać kolarski Małopolski Wyścig? Zrób to w LV BET! przed rozpoczęciem typowania warto przyjrzeć się kolarzom – poznać ich wcześniejsze wyniki, przygotowania do zawodów oraz motywacje i cele. Jak zakończy się finałowa wspinaczka? Czy faworyt pozostaw peleton w tyle? Przeanalizuj dostępne informacje i obstawiaj kolarstwo w LV BET!

Zakłady bukmacherskie na kolarstwo i wyścig Małopolski Wyścig Górski

Swoje szczęśliwe kupony na całe zawody, ale też na zwycięzcę każdego etapu, postawisz w LV BET. Poznaj ofertę legalnego bukmachera w serwisie internetowym lub w aplikacji mobilnej. Wystarczy kilka kliknięć, a wskażesz swoich faworytów i wygrasz!