UFC Fight Night: Magomied Ankalajew vs. Johnny Walker 2

UFC Fight Night: Magomied Ankalajew vs. Johnny Walker 2

Kolejna odsłona rywalizacji fighterów odbędzie się w ramach UFC Fight Night. W walce wieczoru wystąpią Ankalajew i Walker. Kto jeszcze wystąpi podczas gali? Postaw swoje typy bukmacherskie na MMA w zakładach bukmacherskich LV BET.

Co trzeba wiedzieć o gali UFC Fight Night?

Walka wieczoru pomiędzy Magomedem Ankalaevem a Johnnym Walkerem na najbliższej gali UFC Fight Night będzie rewanżowym pojedynkiem tych zawodników. Podczas wyjątkowego wieczoru nie zabraknie też innych ciekawych zestawień. Po raz pierwszy do oktagonu wejdzie Tom Nolan. Powalczy przeciwko Nikolassowi Motta. Australijczyk zdobył kontrakt UFC po walce, w której znokautował w pierwszej rundzie Bogdana Grada. 23-letni reprezentant Team Compton Training Centre zakończył swoje ostatnie cztery zwycięstwa przez nokaut. 43. występ w oktagonie zaliczy zaś Jim Miller. Tym razem zmierzy się z Gabrielem Benitezem w wadze lekkiej. Do Millera należy też jeszcze jeden rekord UFC – pod względem liczby zwycięstw (25). W ostatnim pojedynku Amerykanin odniósł zwycięstwo już w 23-sekundy – podczas UFC na ESPN 46 uległ mu Jesse Butler.

W kategorii muszej powalczą Manel Kape z Mateuszem Nicolau, a w koguciej – Ricky Simon i Mario Bautista.

To jeszcze nie wszyscy zawodnicy, którzy wejdą do oktagonu podczas UFC Fight Night. Zapowiada się wieczór pełny emocji.

Kiedy i gdzie odbędzie się gala UFC Fight Night?

Ankalaev vs. Walker 2 jest jedną z walk, które odbędą się podczas UFC Fight Night. Gala zaplanowana jest na 13 stycznia 2024 r. Datę tę ujawnił trener Walkera John Kavanagh. Dzień później UFC ogłosiło pojedynek jako oficjalny. Wydarzenie odbędzie się w UFC APEX w Las Vegas.

Uczestnicy gali UFC Fight Night

Po raz pierwszy zawodnicy starli się 21 października 2023 r. w Abu Dhabi, podczas gali UFC 294: Makhachev vs Volkanovski 2. Starcie rozpoczęło się od niskiego kopnięcia Johnny’ego Walkera, na co Magomed Ankalaev odpowiedział wysokim kopnięciem. Przez dwie minut fighterzy wymieniali ciosy, aż zaatakował Rosjanin – ruszył do przodu i miał rywala w uchwycie pod siatką, gdzie próbował duszenia zza pleców. W pewnym momencie Ankalaev zaatakował nielegalnym kolanem na głowę Walkera. Interweniował lekarz, który zdecydował się poinformować sędziego o konieczności przerwania pojedynku. Orzekł, że Walker nie może kontynuować pojedynku.

Doszło do sporego zamieszania w klatce – fighterzy chcieli kontynuować walkę, sędzia stanowczo kończył pojedynek. Po lekkiej awanturze interweniować musieli ochroniarze. Ostatecznie pojedynek został zakończony bez rozstrzygnięcia.

Nierozstrzygnięte pierwsze starcie Ankalajewa i Walkera sprawia, że emocje sięgają zenitu – zarówno pomiędzy zawodnikami, jak i fanami. Poznaj najważniejsze informacje o pojedynki i jego uczestnikach.

Magomed Ankalajew

Ankalaev (18-1-1, 1 NC) jest obecnie nr 4w rankingu MMA Fighting w wadze półciężkiej.  Od 11 ostatnich występów jest niepokonany. Odniósł zwycięstwa m.in. z Anthonym Smithem, Volkanem Oezdemirem czy Thiago Santosem. W okrągłej klatce spotkał się też z Janem Błachowiczem. Z Polakiem walczył w 2022 r. o mistrzowski pas, który wcześniej zwakował Jiri Prochazka; musiał się wycofać ze rywalizacji z powodu kontuzji. Walka między Błachowiczem a Ankalajewem zakończyła się remisem.

Johnny Walker

Walker (21-7, 1 NC) zajmuje obecnie 8. miejsce w rankingu MMA Fighting w wadze lekkociężkiej. Fighter ten wygrał ostatnio trzy pojedynki z rzędu: z Ionem Cutelabą, Paulem Craigiem i Smithem. Później podszedł do starcia z Ankalaevem.

Karta walk gali UFC Fight Night

Kto powalczy podczas kolejnej fighterskiej nocy? Organizatorzy ogłosili już część zawodników, którzy powalczą tego wieczoru w Las Vegas. Każdą zmianę zawrze karta walk UFC Fight Night – sprawdzają ją regularnie i obstawiaj interesujące starcia w LV BET!

Karta walk UFC Vegas: Ankalaev vs. Walker 2

Walka wieczoru:

 • 205 lb: Magomed Ankalaev (18-1-1) vs. Johnny Walker (21-7)

Pozostałe walki:

 • 265 lb: Andrei Arlovski (34-22) vs. Waldo Cortes-Acosta (10-1)
 • 145 lb: Yana Santos (14-8) vs. Norma Dumont (10-2)
 • 135 lb: Ricky Simon (20-4) vs. Mario Bautista (13-2)
 • 135 lb: Ketlen Vieira (14-3) vs. Macy Chiasson (8-3)
 • 125 lb: Matheus Nicolau (19-3-1) vs. Manel Kape (19-6)
 • 135 lb: Marcus McGhee (8-1) vs. Gaston Bolanos (7-3)
 • 170 lb: Preston Parsons (10-4) vs. Bassil Hafez (8-4-1)
 • 145 lb: Gabriel Santos (10-2) vs. Westin Wilson (16-8)
 • 185 lb: Phil Hawes (12-5) vs. Brunno Ferreira (10-1)
 • 125 lb: Felipe Bunes (13-6) vs. Denys Bondar (19-4)
 • 135 lb: Farid Basharat (11-0) vs. Taylor Lapilus (19-3)

Gdzie można obejrzeć transmisję gali UFC Fight Night?

Polscy kibice mogą oglądać transmisję na żywo gali Fight Night w kilku miejscach. Przede wszystkim – w serwisie organizatora wydarzenia, czyli UFC. Niezbędne będzie wykupienie dostępu lub FightPass. Część pojedynków transmitować będzie też Polsat Sport. Pamiętaj, aby korzystać jedynie z legalnych źródeł.

Typowanie gali UFC Fight Night w W LV BET

Każde fighterskie starcie to wyzwanie nie tylko dla zawodników, ale też typerów!  Pewne wskazanie zwycięzców wymaga dokładnego przygotowania. Musisz poznać sportowców – ich wcześniejsze występy i wyniki, styl walki, słabe strony. Poznaj wskazania ekspertów, ale też weź pod uwagę cele i możliwości, jakie przyniesie wygrana. Wszystkie te informacje ułatwią Ci typowanie MMA.

Typy i zakłady bukmacherskie na galę UFC Fight Night w LV BET

Każde fighterskie starcie to wyzwanie nie tylko dla zawodników, ale też typerów!  Pewne wskazanie zwycięzców wymaga dokładnego przygotowania. Musisz poznać sportowców – ich wcześniejsze występy i wyniki, styl walki, słabe strony. Poznaj wskazania ekspertów, ale też weź pod uwagę cele i możliwości, jakie przyniesie wygrana. Wszystkie te informacje ułatwią Ci typowanie MMA.