UFC 297: Sean Strickland vs. Dricus du Plessis

UFC 297: Sean Strickland vs. Dricus du Plessis

Pierwsza numerowana gala UFC w 2024 r. odbędzie się już 20 stycznia w Toronto. Najważniejszym pojedynkiem tego wydarzenia będzie starcie na szczycie kategorii średniej Sean Strickland vs. Dricus Du Plessis. Amerykanin podejdzie do pierwszej obrony mistrzowskiego tytułu. Co jeszcze zaplanowano tego wieczoru? Poznaj najważniejsze informacje o gali UFC 297 i postaw swoje typy na MMA w zakładach bukmacherskich LV BET.

Co trzeba wiedzieć o gali UFC 297?

Niemal cała rozpiska pierwszej numerowej gali UFC w nowym roku ogłoszona została podczas wydarzenia UFC 295 w Nowym Jorku. Najważniejszym starciem w kanadyjskim Toronto ma być mistrzowska konfrontacja w wadze średniej. Udział w niej wezmą Sean Strickland (28-5) i Dricus Du Plessis (20-2), a w co-main evencie o pas kategorii koguciej powalczą Raquel Pennigton (15-8) i Mayra Bueno Silva (10-2-1).

Podczas wcześniejszej gali ogłoszono też, że dojdzie do rewanżowego zestawienia Jana Błachowicza (29-10-1) z powracającym do oktagonu po półtorarocznej przerwie Aleksandrem Rakiciem (14-3). Dziś wiadomo, że jednak do walki ostatecznie nie dojdzie. Polak musiał wycofać się ze względów zdrowotnych. Nie byłyby w stanie przygotować się do walki, bo nie ma siły. Już wkrótce podda się operacji barków. Na jego powrót do oktagonu trzeba będzie więc zaczekać.

W styczniu do oktagonu wejść mają też Arnold Allen (19-2) i Movsar Evloev (17-0) w wadze piórkowej, czy weteran Neil Magny (28-11) z Mike’iem Malott’em (10-1-1). Po serii czterech porażek powraca też Dominick Reyes (12-4), a jego przeciwnikiem będzie wygrywający kolejne pojedynki Carlos Ulberg (9-1).

W karcie walk UFC 297 znaleźć ma się 14 walk. Pojawiają się słuchy, że do amerykańskiej organizacji ma do tej pory dołączyć Michael Page (21-2) i właśnie 20 stycznia po raz pierwszy wejść do oktagonu. Latem tego roku Brytyjczyk zakończył swój kontrakt z Bellatorem, gdzie wojował przez dekadę. W tym czasie zwyciężył siedemnaście z dziewiętnastu walk. W styczniu w Toronto ma zmierzyć się ze stójkowiczem Kevinem Hollandem (25-10).

Kiedy i gdzie odbędzie się gala UFC 297?

Pierwsza gala w nowym roku zorganizowana przez UFC odbędzie się 20 stycznia 2024 r. Fighterzy zmierzą się w Toronto, w Kanadzie.

Uczestnicy gali UFC 297

Były mistrz wagi półśredniej KSW Dricus Du Plessis podejdzie do najważniejszej walki w swojej sportowej karierze. Afrykaner pokonuje kolejnych rywali. Do tej pory wygrał sześć walk w oktagonie UFC, w tym pięć przed czasem. Tym razem zmierzy się z mistrzem wagi średniej Seanem Stricklandem.

Eksperci wskazują, że zawodnicy ci mają wiele ze sobą wspólnego. W ostatnich walkach nie byli faworytami, a wygrywali. Walczą, ale popełniają wiele błędów. Du Plessis podczas walki wywiera presję, męczy rywala licznymi ciosami. Słynie z żelaznej kondycji. Jego rywal uważa, że bez problemu poradzi sobie ze słabościami przeciwnika. Sean Strickland umie walczyć pressingiem, jest skuteczny. Ma dużą szansę szybko pokonać Du Plassisa, ale musi liczyć się w odpowiedzią.

Sean Strickland

To bardzo doświadczony zawodnik, który w UFC walczy już prawie od dekady. Po mistrzowski pas sięgnął nieoczekiwania we wrześniu 2023 r. W pełnym dystansie wygrał z Israelem Adesanyą. We wcześniejszych wejściach do oktagonu zwyciężał. Z takimi zawodnikami, jak m.in. Abus Magomedov czy Nassourdine Imavov.

Dricus du Plessis

Zawodnik ten był mistrzem wagi półśredniej KSW. Przeszedł do amerykańskiego giganta. W tej organizacji nie przegrał jeszcze ani jednej z sześciu walk, a pięć z nich skończył przed czasem. Do mistrzowskiego starcia w UFC przeszedł dzięki wygranej z Robertem Whittakerem, którego znokautował w lipcu 2023 r. We wcześniejszych walkach w ulegli mu m.in. Derek Brunson i Darren Till.

Karta walk gali UFC 297

Kto powalczy podczas styczniowego wieczoru w Toronto? Sprawdzaj kartę walk na bieżąco, a nie ominie Cię żadne wydarzenie, które możesz obstawiać w zakładach bukmacherskich LV BET.

Karta walk UFC 297: Strickland vs. Du Plessis

Walka wieczoru:

 • 185 lb: Sean Strickland (28-5) vs. Dricus Du Plessis (20-2) – o pas mistrzowski

Co-main event:

 • 135 lb: Raquel Pennington (15-8) vs. Mayra Bueno Silva (10-2-1) – o pas mistrzowski

Karta główna:

 • 170 lb: Neil Magny (28-12) vs. Mike Malott (10-1-1)
 • 205 lb: Aleksandar Rakić (14-3) vs. TBA
 • 145 lb: Arnold Allen (19-2) vs. Movsar Evloev (17-0)

Karta wstępna:

 • 205 lb: Dominick Reyes (12-4) vs. Carlos Ulberg (10-1)
 • 135 lb: Brad Katona (15-2) vs. Garrett Armfield (9-3)
 • 185 lb: Chris Curtis (30-10) vs. Marc-Andre Barriault (16-6)
 • 145 lb: Charles Jourdain (15-6-1) vs. Sean Woodson (10-1-1)

Karta Fight Pass:

 • 135 lb: Serhiy Sidey (10-1) vs. Ramon Taveras (9-2)
 • 115 lb: Gillian Robertson (12-8) vs. Palyana Viana (13-6)
 • 125 lb: Jasmine Jasudavicius (9-3) vs. Priscila Cachoeira (12-5)
 • 170 lb: Yohan Lainesse (9-2) vs. Sam Patterson (10-2-1)
 • 125 lb: Malcolm Gordon (14-7) vs. Jimmy Flick (16-7)

Gdzie można obejrzeć transmisję gali UFC 297?

Stream z wydarzeń organizowanych przez UFC znajdziesz w internecie. Niestety, wieczorów wypełnionych walkami nie udostępnia żadna ogólnodostępna telewizja. Wszystkie walki obejrzysz na stronie internetowej UFC, ale wcześniej musisz wykupić kartę Fight Pass. Transmisja karty głównej udostępniona będzie też w Polsacie Sport.

Typowanie gali UFC 297 w W LV BET

Postawienie pewnych typów bukmacherskich na walki, które odbędą się podczas gali UFC 297, wymaga odpowiedniego przygotowania. Podstawą jest dokładne poznanie zawodników, nie tylko tych biorących udział w walce wieczoru, ale też w innych pojedynkach. Zacznij od poznania historii ich występów, osiąganych wyników, sposobu zakończenia walk. Sprawdź też formę i możliwości fighterów w kolejnych występach. Przygotowanie, w tym przebyte kontuzje, mogą znacznie odbić się na osiągach.  Przeprowadź dokładną analizę bukmacherską i postaw swoje typy na MMA już dziś!

Typy i zakłady bukmacherskie na galę UFC 297 w LV BET

UFC 297 Sean Strickland vs Dricus Du Plessis Du Plessis to jedna z walk MMA, które możesz obstawiać w LV BET. Zwycięzcę tego pojedynku możesz wytypować już dziś w serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej LV BET. Faworytem analityków bukmachera jest Sean Strickland. Kupon na jego zwycięstwo postawisz z kursem 1.62, zaś wskazując triumf jego rywala – 2.15. Wystarczy kilka kliknięć, a postawisz swoje szczęśliwe kupony i wygrasz w LV BET!