Puchar Świata w snowboardzie 2022/2023 (slopestyle)

Puchar Świata w snowboardzie 2022/2023 (slopestyle)

W tegorocznym sezonie PŚ do obrony mistrzowskiego tytułu podeszła Kelly Sildaru, która zdyskwalifikowała rywalki. W rywalizacji mężczyzn faworytami są zaś Alexander Hall i Birk Ruud. Czy uda im się spełnić te wymagania? Poznaj najważniejsze informacje o zawodach i postaw swoje typy bukmacherskie w zakładach LV BET.

Najważniejsze informacje o Pucharze Świata w snowboardzie 2022/2023 slopestyle

W obecnym sezonie Pucharu Świata w snowboardzie rozegrana zostanie 29. edycja tej imprezy. Cykl ten rozpoczął się 22 stycznia 2023 r. w Laax w Szwajcarii. Ostatnie zawody sezonu zaś zaplanowany jest na 26 marca 2023 r. Sportowcy wystąpią w Silvaplanie, również w Szwajcarii.

Puchar Świata w snowboardzie w sezonie 2022/2023 rozgrywany jest w sześciu konkurencjach: slalom równoległy, gigant równoległy, snowboardcross, slopestyle, halfpipe i big air.

Co to jest slopestyle?

Slopestyle to szerokie określenie snowboard freestyle, a dokładniej stylu jazdy na desce. Polega na wykonywaniu przeróżnych ewolucji, tj. skoków, streetów na stoku (którymi są np. rotacje podczas jazdy) czy jazda po przeszkodach (tzw. jibbing).  Nazwa slopestyle często określa też zawody, w których snowboardziści lub narciarze wykonują ewolucje na skoczniach lub przeszkodach.

Jednymi z najbardziej znanych zawodów slopestyle są Winter X-Games rozgrywane w Aspen w Kolorado. Dyscyplina ta znalazła się też w programie Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi.

Kalendarz Pucharu Świata w snowboardzie (slopestyle)

W tym roku fan slopestyle mogą śledzić swoich ulubionych zawodników w czterech konkursach. Dwa już zostały rozegrane, a dwa kolejne dopiero się odbędą. Snowboardziści rozpoczęli sezon w Szwajcarii i tam też go zakończą.

  • 22 stycznia 2023 r.  – (Laax/Szwajcaria)
  • 3 lutego 2023 r.  – (Mammoth Mountain/USA)
  • 12 lutego 2023 r. Calgary
  • 26 marca 2023 r. (Silvaplana/Szwajcaria)

Wydarzenia te możesz oglądać online, m.in. w platformie Player. Dzięki temu będziesz mógł postawić swoje typy bukmacherskie na te wydarzenia w zakładach bukmacherskich. LV BET!

Kto ma największą szansę na zajęcie pierwszego miejsca?

Wydaje się, że po dwóch pierwszych konkursach w ramach Pucharu Świata w slopestyle… trudniej jest wskazać faworytów rywalizacji niż przed ich rozpoczęciem. Jak do tej pory największym przeciwnikiem snowboardzistów jest. pogoda, która skutecznie przeszkadzała w rozegraniu konkursów zgodnie z założeniami.

W Laax Open w slopestyle’u udało się rozegrać kwalifikacje oraz rywalizację finałową. Zawody kobiece nie były na wysokim poziomie. Ostatecznie zwycięstwo odniosła Zoi Sadowski-Synnott z dorobkiem 81,30 punktów. Niewiele mniej zdobyła zdobywczyni drugiego miejsca na podium, 16-letnia Mia Brookes z Wielkiej Brytanii. Nienajlepiej poszło faworytkom – Tess Coady była dopiero dwunasta, a Julia Marino zajęła 18. miejsce.

W rywalizacji mężczyzn w slopestyle na najwyższym miejscu podium stanął Marcus Kleveland. Norweg zdobył 81,61 punktów, o ponad jeden więcej niż Dusty Henricksen. Na trzecim miejscu uplasował się Sven Thorgren.

Podczas drugiego konkursu, w Mammoth Mountain, plany również pokrzyżowała pogoda, a dokładniej bardzo silny wiatr. W slopestyle udało się rozegrać tylko kwalifikacje, a później ich wyniki uznano za wiążące. W zawodach kobiet zwycięstwo odniosła Julia Marino, na drugim miejscu uplasowała się Reira Iwabuchi, a na trzecim – Annika Morgan. W rywalizacji mężczyzn triumfował Dusty Henricksen. Zwycięstwo to przyniosło mu też pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ w tej konkurencji. Za Amerykaninem uplasowali się Valentino Guseli i Australijczyk Chris Corning.

Zakłady bukmacherskie na Puchar Świata w snowboardzie w LV BET

Puchar Świata w snowboardzie slopestyle – to jedno z wydarzeń, które będziesz mógł obstawiać w LV BET! Najlepsze możliwości znajdziesz w serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej tego bukmachera. Znajdziesz tam szeroki wybór wydarzeń na wszystkie najważniejsze imprezy na świecie, a na każdą z nich – ciekawe rynki i atrakcyjne kursy. Zapoznaj się również z promocjami i bonusami, dzięki którym obstawianie będzie jeszcze bardziej emocjonujące!

Obstawianie slopestyle w LV BET

Którzy zawodnicy staną na podium? Jakie zajmą lokaty? Kto zwycięży w klasyfikacji generalnej? Puchar Świata jest na półmetku zmagań. Możesz więc obejrzeć i przeanalizować wcześniejsze zawody, a następnie obstawić wynik kolejnych zmagań. Wcześniejsze wydarzenia udowadniają, że w zimowych sportach ważne jest nie tylko przygotowanie, forma i umiejętności, ale też czynniki, na które nikt nie ma wpływu, jak pogoda. Sprawdzenie prognoz jest więc częścią dokładnej analizy, dzięki której możesz pewnie i trafnie obstawić snowboard, w tym Puchar Świata w slopestyle w sezonie 2022/2023.