Puchar Świata w skokach narciarskich w Ruce

Puchar Świata w skokach narciarskich w Ruce

Narodowy sport zimowy w Polsce? Skoki narciarskie! Sezon 2023/2024 rozpocznie się konkursem Pucharu Świata w Ruce. Poznaj najważniejsze informacje o zbliżających się zawodach oraz uczestnikach zmagań oraz dostępne zakłady bukmacherskie na występy sportowców skoków narciarskich w LV BET!

Najważniejsze informacje o Pucharze Świata w skokach narciarskich w Ruce

Puchar Świata w skokach narciarskich w Ruce rozgrywany jest od sezonu 1996/1997. Areną zmagań zawodników jest skocznia Rukatunturi w Ruce. To właśnie tym konkursem rozpocznie się tegoroczny sezon skoków narciarskich. Lokalizacja ta powróciła po dłuższej przerwie.

Pierwsze zawody rozpoczną się o godz. 16.15 czasu polskiego. W sumie w kalendarzu PŚ znalazło się w tym roku 38 zawodów, a, wśród nich 32 konkursów indywidualnych, 3 drużynowe oraz 3 konkursy duetów. Z kolei kobiety będą miały przed sobą 28 zawodów, w tym także jeden skok duetów. W Ruce odbędą się główne zawody indywidualne. Skoczkowie wystąpią na obiekcie HS142.

Poprzednie edycje Pucharu Świata w skokach narciarskich w Ruce

Rywalizacja w Ruce ma długą historię, a fani skoków narciarskich nie wyobrażają sobie sezonu bez tej rywalizacji. W ostatnich latach zawodnikom nie przeszkodziła nawet pandemia COVID-19. W pamięci polskich fanów na pewno utkwiła rywalizacja w 2020 r. 28 listopada na skoczni Rukatunturi najlepszy był Markus Eisenbichler, a dwa niższe miejsca na podium zajęli Piotr Żyła i Dawid Kubacki. Kolejnego dnia zwyciężyli Halvor Egner Granerud, Markus Eisenbichler i Dawid Kubacki. A kto wygrywał w kolejnych odsłonach zmagań w Ruce?

27 listopada 2021 r.

 1. miejsce – Ryoyu Kobayashi
 2. miejsce – Anze Lanisek
 3. miejsce – Markus Eisenbichler

28 listopada 2021 r.

 1. miejsce – Anze Lanisek
 2. miejsce – Karl Geiger
 3. miejsce – Markus Eisenbichler

26 listopada 2022 r.

 1. miejsce – Anze Lanisek
 2. miejsce – Stefan Kraft
 3. miejsce – Piotr Żyła

27 listopada 2022 r.

 1. miejsce – Stefan Kraft, Halvor Egner Granerud
 2. miejsce – –
 3. miejsce – Naoki Nakamura

Uczestnicy Pucharu Świata w skokach narciarskich w Ruce

Polski Związek Narciarski w powołał dwie kadry skoczków, a w każdej z nich znalazło się po sześciu skoczków. Do kadry A dołączyli Aleksander Zniszczoł i Kacper Juroszek, w. której pozycję zachowali Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyły i Paweł Wąska.

Miejsce w niej stracił Jakub Wolny. 28-latek w poprzednim sezonie nie zdobył ani jednego punktu w zawodach Pucharu Świata.

Kadrę B przejął zaś dotychczasowy trener kadry Włoch – David Jiroutek. Zastąpił on na stanowisku Macieja Maciusiaka.

Kadra Narodowa A na sezon 23/24:

 • Dawid Kubacki – TS Wisła Zakopane
 • Kamil Stoch – KS Eve-nement Zakopane
 • Piotr Żyła – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
 • Paweł Wąsek – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
 • Aleksander Zniszczoł – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
 • Kacper Juroszek – KS AZS AWF Katowice

Kadra Narodowa B na sezon 23/24:

Zawodnicy:

 • Jan Habdas – LKS Klimczok Bystra
 • Tomasz Pilch – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
 • Jakub Wolny – LKS Klimczok Bystra
 • Andrzej Stękała – AZS Zakopane
 • Klemens Murańka – TS Wisła Zakopane
 • Adam Niżnik – TS Wisła Zakopane

Z kim zmierzą się Polacy? W Pucharze Świata na pewno zameldują się najlepsi skoczkowie, m.in. z Austrii, Finlandii, Niemiec, Norwegii czy Japonii. Wśród nazwisk wymienić można: Manuel Fettner, Jan Hoerl, Stefan Kraft, Markus Mueller, Daniel Tschofenig, Halvor Egner Granerud, Johann Andre Forfang, Bendik Jakobsen Heggli, Marius Lindvik, Ryoyu Kobayashi, Karl Geiger, Markus Eisenbichler, Anze Lanisek czy Naoki Nakamura.

Harmonogram Pucharu Świata w skokach narciarskich w Ruce

Najlepszych skoczków świata będzie można oglądać w Finlandii przez trzy dni. Oprócz konkursowych skoków zobaczymy też występy w ramach kwalifikacji.

24 listopada 2023 r.

godz. 16.00

kwalifikacje

25 listopada 2023 r.

godz. 16.15

Konkurs indywidualny

26 listopada 2023 r.

godz. 14.50

Kwalifikacje

26 listopada 2023 r.

godz. 16.15

Konkurs indywidualny

Obstawianie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Ruce

Zawody Pucharu Świata w Ruce to pierwsza możliwość obstawiania zbliżającego się sezonu narciarskiego w LV BET! Pamiętaj, że wskazanie zwycięzców w konkursach rozpoczynających sezon zawsze są najtrudniejsze. Przed postawieniem kuponów warto więc sprawdzić, czy wybrany skoczek rywalizował w GP letnim, jakie wyniki osiągał podczas treningu lub kto jest faworytem ekspertów. Warto też oglądać kwalifikacje, szczególnie przed postawieniem kuponów w ofercie live. Transmisja online będzie udostępniona na kanałach grupy Discovery, a dokładniej na kanałach Eurosport i TVN oraz w serwisie internetowym Player.pl.

Typy i zakłady bukmacherskie na skoki narciarskie w LV BET

Pierwsze miejsce, drugie miejsce, pierwsza seria – w każdym z tych przypadków możesz wskazywać zwycięzców. Możesz też wskazać zawodników, którzy staną na podium oraz wytypować punkty, które wpłyną na konto skoczków. Zawody Pucharu Świata w Ruce pozwolą też na korzystanie z wielu innych rynków. To bardzo szeroki wybór, w którym możesz przebierać! Pamiętaj, że możesz skorzystać z atrakcyjnych kursów, ale też promocji i bonusów. Wszystko po pozwoli Ci na świetną zabawę i wysoką wygraną. Postaw swoje typy na konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich i wygrywaj w LV BET!