NFL – początek fazy playoffs w 2021

NFL – początek fazy playoffs w 2021

National Football League wciąż jest w grze! Jako jedna z nielicznych dyscyplin sportowych nie uległa epidemii COVID-19. Rozgrywki nowego sezonu trwają zgodnie z harmonogramem i do tej pory żaden mecz nie był odwołany. Jest więc szansa, że faza NFL playoffs również rozpocznie się zgodnie z planem, czyli 9 stycznia 2021 r. Wszystkie mecze amerykańskiego footballu będziesz mógł obstawiać w serwisie bukmachera LV BET.

To, że przez koronawirusa nie został odwołany żaden mecz nie oznacza, że nie pokrzyżował on planów ligi. Znaczna zmiana dotyczyła anulowania wszystkich meczów przedsezonowych i 2021 Pro Bowl i zawieszenie międzynarodowych rozgrywek. Wiele meczy było też odkładanych ze względu na przypadki zakażenia COVID-19 wśród graczy i personelu. Zawodnicy mieli prawo do zrezygnowania z gry w tym sezonie bez naruszania umów i otrzymując dodatek. W sumie skorzystało z tego 66 graczy. Rozgrywki przeprowadzane są bez fanów lub z bardzo ograniczoną ich liczbą.

Terminarz playoff NFL w 2021 r.

Plan na dalsze fazy rozgrywek jest jasny. 9 i 10 stycznia 2021 r. rozpoczną się play offy od rundy dzikiej karty. W weekend rozegranych będzie w sumie 6 meczy, po 3 w każdej konferencji.

Kolejny weekend pełny emocji szykuje się na 16 i 17 stycznia, gdy rozegrana zostanie druga runda play offów. W każdej konferencji odbędą się tym razem dwa mecze, a więc w sumie 4 spotkania.

Trzeci mistrzowski weekend planowany jest na 24 stycznia, gdy zmierzą się ze sobą zwycięzcy w Super Bowl. Znany jest też termin Pro Bowl – 31 stycznia. Przedostatni mecz NFL play off rozegrany będzie 7 lutego.

Uczestnicy NFL play off

Pełna lista zespołów, które wezmą udział w rozgrywkach, jeszcze nie jest znana. Na tym etapie rozgrywek mistrzostwo dywizji i awans do play offów zapewniła sobie drużyna Green Bay Packer. Największym zaskoczeniem dla wielbicieli futbolu na pewno jest jednak pewność jednego nieobecnego – New England Patriots. Sześciokrotni mistrzowie ligi NFL nie wystąpią w fazie play off po raz pierwszy od 2008 r. Przed nimi jeszcze dwa spotkania, ale już wiadomo, że w najlepszym przypadku zakończą sezon na poziomie 50 procent zwycięstw. A to za mało na awans.

Tytułu broniła będzie drużyna Kansas City Chief.

Zmiany w rozgrywkach

W obecnym sezonie w NFL doszło do jednej ważnej zmiany, która zmienia przebieg fazy play off. Będzie więcej drużyn, więcej meczów i więcej emocji. Do play offów kwalifikuje się siedem zespołów, a nie sześć. W konsekwencji rozegrane będą dwa spotkania więcej. Weekend 9-10 stycznia 2021 r. będzie decydującym o dalszym losie drużyn. Awans do kolejnej fazy rozgrywek ma wyłącznie zwycięzca sezonu zasadniczego.

Amerykański futbol w LV BET

Początek stycznia przyszłego roku zapowiada się bardzo emocjonująco! Śledź rozgrywki najlepszych drużyn na świecie i przygotuj się do kolejnego ich etapu. Na każdym etapie będziesz mógł postawić swój szczęśliwy kupon na futbol amerykański w LV BET. Legalny bukmacher pozwala na typowanie wszystkich meczy bez wychodzenia z domu. Wystarczy telefon czy laptop i będziesz mógł obstawiać wszystkie mecze NFL play off. Atrakcyjne kursy, szeroki wybór rynków i zawsze aktualna oferta pozwolą na świetną zabawę i emocje z najlepszymi zawodnikami NFL!

Pamiętaj, że w naszym serwisie dostaniesz zawsze aktualną ofertę, która dostosowana jest do wydarzeń. Jeśli NFL zmieni terminy rozgrywek na pewno Cię o tym poinformujemy i zmienimy naszę ofertę. Jesteś gotowy na typowanie?