Rozgrywki NHL w 2021

Rozgrywki NHL w 2021

To, kiedy ruszy najlepsza liga hokeja na świecie jest obecnie jedną z największych niewiadomych. Od jakiegoś czasu podawany był termin 1 stycznia 2021 r., który dziś wydaje się nierealny. Duże emocje będą towarzyszyły kibicom nie tylko przed rozgrywkami NHL, ale też w ich trakcie. Niezależnie od terminu jedno jest pewne – wszystkie mecze najwyższej ligi amerykańskiego hokeja będziesz mógł obstawiać w zakładach bukmacherskich LV BET!

1 stycznia 2021 r. – to właśnie wtedy miał ruszyć nowy sezon amerykańskiej ligi hokeja NHL. Czasu zostało więc niewiele i chyba nikt już nie wierzy, że w tym terminie zawodnicy wyjdą na lodowisko. Tym bardziej, że epidemia koronawirusa okazała się najmniejszym problemem w amerykańskiej lidze.

Kasa, kasa i jeszcze raz kasa

Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Ostatnia decyzja władz NHL i zawodników, która co prawda obiegła amerykańskie media, ale nie została oficjalnie ogłoszona, dotyczy kwestii nie poruszania w najbliższym czasie spraw finansowych związanych z ligą. To właśnie była kość niezgody, która równolegle z koronawirusem opóźniała powrót na lodowisko hokeistów.

Nieoficjalnie mówi się, że liga ma już wyznaczony nowy termin rozgrywek. Pierwsze mecze miałyby być rozegrane 13 stycznia. Ta data wydaje się bardziej realna niż początkowa, czyli 1 stycznia 2021 r.  Wtedy zaś mają się zacząć obozy przygotowawcze. Wcześniej, bo 28 grudnia, oficjalne przygotowania rozpoczną zespoły, które nie grały w ostatnich play-offach. Co ważne – przed rozpoczęciem sezonu nie odbędą się żadne mecze towarzyskie.

Sezon 2020/2021

Nowy sezon amerykańskiego hokeja będzie inny niż zwykle. Na pewno krótszy, bo planowanych jest po 56 meczy każdej drużyny.

Chociaż jeszcze nie zapadła żadna decyzja to wiadomym jest, że przed rozpoczęciem nowego sezonu konieczny będzie podział na nowe dywizje. Najprawdopodobniej jedna z nich będzie w całości złożona z kanadyjskich drużyn. Ze względu na pandemię Kanadyjczycy mają zakaz podróży do USA.

Nie ma natomiast żadnych informacji na temat play-offów ani szczegółowego terminarza spotkań.

Niezwykły rok 2020

6 i 7 października odbył się 58 NHL Entry Draft. Mimo planów (miał odbyć się w hali Bell Centre w Montrealu) po raz pierwszy w historii można było go oglądać wyłącznie w formie wideokonferencji. 10 sierpnia zaś, podczas losowania przed draftem, wybrano drużyny z pierwszeństwem wyboru. Wylosowała je drużyna New York Rangers przed Los Angeles Kings i Ottawa Senators. Numer jeden dostał Kanadyjczyk Alexis Lafreniere, zaś kolejne numery Quinton Byfield i Tim Stutzle.

Jakie plany na rok 2021?

NHL Winter Classic miało rozpocząć się 1 stycznia 2021 r. W pierwszym spotkaniu na stadionie Target Field w Minneapolis na parkiet wyjdą zawodnicy St. Louis Blues i Minnesota Wild.

Początkowe plany na 66 NHL All-Star Game zakładały, że mecz odbędzie się 30 stycznia 2021 r. w hali BB&T Center w Sunrise, a gospodarzem mieli być miejscowi Florida Panthers. Czy data ta się nie zmieni? Tego nie wiadomo.

Typuj hokej w LV BET

Mimo wielu niepewnych jedno jest niezmienne – wszystkie mecze rozgrywane w ramach NHL będziesz mógł obstawiać w legalnych zakładach bukmacherskich online LV BET! Gdy tylko poznamy więcej szczegółów od razu specjalnie dla Ciebie przygotujemy najlepsze kursy i szeroki wybór rynków. Prosty i niezawodny sposób stawiania kuponu online sprawi, że bez wychodzenia z domu wytypujesz swojego zwycięzcę, a Twoje emocje będą sięgały zenitu. Będziesz mógł też skorzystać z wielu atrakcyjnych promocji, które pozwolą na zwiększenie wygranej. Wybierając LV BET masz pewność zabawy na najwyższym poziomie!