Kiedy rozpocznie się Puchar Narodów Afryki?

Kiedy rozpocznie się Puchar Narodów Afryki?

Zagadka piłkarskiego świata. Kiedy odbędzie się Africa Cup of Nations 2021? Turniej znów został przełożony, a patrząc na sytuację na świecie kolejny termin również może być niepewny. Na pewno poinformujemy Cię o tym, kiedy ruszą zmagania afrykańskich drużyn, a wszystkie mecze będziesz mógł typować w serwisie internetowym LV BET.

33. edycja turnieju o mistrzostwo Afryki w piłce nożnej miała być rozegrana latem 2021 r. w Kamerunie. Pierwsza zmiana terminu była wprowadzona jeszcze przed epidemią koronawirusa. CAF już 15 stycznia 2020 r. ogłosiło, że turniej będzie przeniesiony. Przyczyną były wysokie temperatury panujące latem w Kamerunie. Rozegrany miał być w dniach 9 stycznia – 6 lutego 2021 r. Kolejna zmiana terminu zaś była wywołana już epidemią COVID-19. 30 czerwca 2020 r. CAF ogłosiło, że turniej rozegrany zostanie na przełomie stycznia i lutego 2022 r.

Zawirowania nad miejscem turnieju

Kamerun to państwo, w którym wciąż jest niestabilna sytuacja polityczna. To powód, dla którego zarząd CAF cofnął mu prawo do organizacji Pucharu Narodów Afryki 2019. Zaskoczeniem może być więc decyzja prezydenta CAF Ahmada Ahmada – zezwolił on na organizację turnieju w 2021 r. Po przełożeniu daty rozgrywek Kamerun zachował swoją pozycję organizatora. Znani są też gospodarze kolejnych edycji turnieju: w 2023 r. będzie to Wybrzeże Kości Słoniowej, a w 2025 r. Gwinea.

Puchar Narodów Afryki 2021

Wciąż nie widomo, jaki format przybiorą najbliższe rozgrywki. Zakładając, że zachowają ten z poprzedniej edycji to rywalizować ze sobą będą 24 drużyny. Tylko jedna z nich będzie miała zapewnione miejsce w turnieju – organizator, czyli reprezentacja Kamerunu. Pozostali uczestnicy będą musieli wziąć udział w kwalifikacjach. Rozlosowanych byłoby 6 grup po cztery drużyny. Rozgrywki przebiegałyby w znanym Polakom systemie kołowym, czyli „każdy z każdym”. Do dalszych rozgrywek awansują dwie najlepsze drużyny z grupy oraz cztery najlepsze reprezentacje z trzecich miejsc. W dalszych etapach turnieju wygrywają

najlepsi. W najbliższym turnieju tytułu mistrzowskiego będzie broniła reprezentacja Algierii.

Afrykański turniej w LV BET

Niezależnie od terminu rozgrywek z serwisie internetowym LV BET będziesz miał możliwość typowania wszystkich meczy rozgrywanych w ramach Pucharu Narodów Afryki. Atrakcyjne kursy, szeroki wybór rynków i możliwość skorzystania z wielu promocji i bonusów sprawi, że Twoje emocje będą na najwyższym poziomie!  Sprawdź możliwości, jakie dostaniesz u legalnego bukmachera LV BET i wykorzystaj je w pełni. Bez wychodzenia z domu, bez kłopotów. Oddaj się sportowym emocjom z Pucharem Narodów Afryki w Kamerunie!