Mistrzostwa Europy w pływaniu

Mistrzostwa Europy w pływaniu

Mistrzostwa Europy w pływaniu co dwa lata ściągają najlepszych pływaków i pływaczki ze Starego Kontynentu. Walczą o medale w czterech konkurencjach. Kto przystąpi do rywalizacji w tym roku? Kto ma szansę na złoto podczas ME w pływaniu 2022?  Poznaj najważniejsze informacje i obstawiaj w LV BET! 

W tym roku Mistrzostwa Europy w pływaniu odbędą się w dniach 11-21 sierpnia 2022 r. w Rzymie. W stolicy Włoch rozegrana zostanie większość konkurencji. Zawodnicy zmierzą się tam w kompleksie sportowym Foro Italico. Pływanie na wodach otwartych organizowane jest w rzymskiej prowincji Ostia. Po raz ostatni Rzym gościł najlepszych pływaków świata w 1938 r. Kto poradzi sobie w tym roku najlepiej? Postaw swoje typy bukmacherskie na MS w pływaniu już dziś w LV BET!  

Zawody pływackie

Mistrzostwa Europy w pływaniu znane też jako mistrzostwa Europy w sportach wodnych, to zawody pływackie. Ich organizatorem jest Europejska Federacja Pływacka (LEN). Zawody te odbywają się na długim basenie, czyli o długości 50 metrów. To właśnie długość decyduje o prestiżu i są ważniejsze niż mistrzostwa Europy w pływaniu na krótkim basenie, które odbywają się co roku.

Zawody na basenie długim rozgrywane są co dwa lata. Całość podzielona jest 4 konkurencje. Każda rozgrywana jest zarówno w kategorii kobiet i mężczyzn. Są to:

  • pływanie
  • skoki do wody
  • pływanie synchroniczne
  • pływanie na otwartym akwenie.

Podczas mistrzostw w 1997 roku po raz ostatni rozgrywano zawody w waterpolo, a dwa dni później powołane zostały odrębne mistrzostwa w tej dziedzinie. Nie zdziw się podczas analizy historycznych wyników niezbędnych do postawiania pewnych typów na pływanie.

ME w sportach wodnych

Do zdobycia podczas tegorocznych mistrzostw będzie aż 77 medali. Zawodnicy będą startować w 5 dyscyplinach, w różnych terminach:

  • pływanie – 11-17 sierpnia 2022 r.,
  • pływanie na wodach otwartych – 18-21 sierpnia 2022 r.,
  • pływanie synchroniczne (artystyczne) – 11-15 sierpnia r.,
  • skoki do wody – 15-21 sierpnia 2022 r.,
  • skoki wysokie – 18-21 sierpnia 2022 r,

Kto ma największe szanse na powrót w Włoch z medalem? Mówi się, że swoje zwycięstwa przypieczętują zawodnicy, którzy wygrali podczas niedawnych ogólnoświatowych mistrzostw w Budapeszcie. Na szczególne wyróżnienie podczas tych występów zasłużyli m.in. zawodnicy: Leon Marchand, Gregorio Paltrinieri, Ruta Meilutyte, Sarah Sjoestroem, Benadetta Pilato czy Katinka Hosszu. Medale w sztafetach zapewne przypadną Niemcom, Włochom oraz Brytyjczykom. Wśród polskich zawodników, a dokładniej zawodniczek, największą szansę na medal ma Katarzyna Wasick. W ubiegłym roku powróciła ona na mistrzowskie podium, świetnie pokazał się w tegorocznych Mistrzostwach Świata. Ma wielkie szanse na zdobycie kolejnych odznaczeń. W rywalizacji mężczyzn nadzieje pokłada się w Jakubie Majerskim, który zdobył brązowy medal podczas tych zawodów oraz Ksawerym Masiukiem. Ten zawodnik zaś podczas MŚ 2022 awansował do finałów w swojej kategorii.

Zmagania pływaków podczas Mistrzostw Europy w Rzymie będzie można oglądać na żywo dzięki relacji online. Znajdziesz ją na oficjalnej stronie Międzynarodowej Federacji Pływackiej (FINA) fina.org. To świetne źródło informacji dla każdego typera! Znajdziesz tam nie tylko relacje wideo live, ale także tabele z wynikami, które są aktualizowane na bieżąco. Dzięki temu szybko będziesz mógł postawić swoje szczęśliwe kupony bukmacherskie i reagować na bieżąco na zmieniające się w zawodach szanse zawodników.

Zakłady bukmacherskie na Mistrzostwa Europy w pływaniu w LV BET

Osiągnięcia polskich pływaków na ME w ostatnich latach nie napawają wielkim optymizmem, ale wiadomo, że Biało-czerwoni mają szansę na zdobycie krążków. Podczas ME, które wyjątkowo zostały przeprowadzone w maju 2021 r. w Budapeszcie (przełożone z 2020 r. ze względu na pandemię koronawirusa) Polska zajęła 20. miejsce w generalnej klasyfikacji. Zdobyła tylko jeden srebrny medal. Rozgrywki zdominowała Rosja (42 medale, w tym 20 złotych). Na drużynowym podium stanęła też Wielka Brytania (32 medale, 12 złotych) i Włochy (44 medale, w tym 10 złotych). Kto wygra w tym roku? Przeprowadź analizę bukmacherską i postaw pewne typy ma Mistrzostwa Europy w pływaniu w LV BET!