Mistrzostwa Europy w siatkówce plażowej

Mistrzostwa Europy w siatkówce plażowej

Już w połowie sierpnia w niemieckim Monachium rywalizować ze sobą będą najlepsi siatkarze plażowi z Europy. Kto zdobędzie zaszczytny tytuł mistrza podczas interdyscyplinarnych zawodów? Obstawiaj Mistrzostwa Europy w siatkówce plażowej w LV BET! 

W 2022 rozegrane zostaną Mistrzostwa Europy w siatkówce plażowej. Interdyscyplinarne zmagania odbędą się z niemieckim Monachium. Zawodnicy zmierzą się ze sobą w dniach od 15 do 21 sierpnia 2022 r. Wszystkie siatkarskie imprezy odbędą się na Königsplatz. Ich przebieg i wyniki będziesz mógł typować w LV BET! Jesteś gotowy na nowe wyzwanie?

Siatkówka plażowa

Mistrzostwa Europy w siatkówce plażowej po raz pierwszy rozegrane zostały w 1993 r. w Almeríi w Hiszpanii. Patronatem objęło je CEV, czyli Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej. Zawody te mają na celu wyłonienie najlepszej drużyny w Europie w tej dyscyplinie sportowej.  Turniej mistrzowski rozgrywany jest co roku, w różnych miejscach. Rok po mężczyznach do rywalizacji przystąpiły też kobiety. Damskie zawody rozegrane były w portugalskim Espinho. W ostatnich latach na mistrzowskim podium stawali również Polacy i Polki. Jak wyglądają wyniki?

2013 r.  

 • złoto – Hiszpania: Pablo Herrera Allepuz i Adrián Gavira
 • srebro – Łotwa: Aleksandrs Samoilovs i Jānis Šmēdiņš
 • brąz – Polska: Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel

2021 r.

 • złoto – Norwegia Anders Mol i Christian Sørum
 • srebro – Holandia: Stefan Boermans i Yorick de Groot
 • brąz – Polska: Piotr Kantor i Bartosz Łosiak

2015 r.

 • złoto – Niemcy: Laura Ludwig i Kira Walkenhorst
 • srebro – Rosja: Jewgienija Ukołowa i Jekatierina Birłowa
 • brąz – Polska: Kinga Kołosińska i Monika Brzostek

2019 r. 

 • złoto – Łotwa: Tīna Graudiņa i Anastasija Kravčenoka
 • srebro – Polska: Katarzyna Kociołek i Kinga Wojtasik
 • brąz – Hiszpania: Elsa Baquerizo i Liliana Fernández

Kto sięgnie po medal podczas Mistrzostw Europy w sierpniu? Przygotuj się do typowania już dziś i stawiaj swoje kupony bukmacherskie na pływanie w LV BET!

ME w Monachium

Stolica Bawarii będzie gościła Mistrzostwa Europy już po raz drugi w historii. W tym roku na sportowców w Monachium czeka aż 177 kompletów medali. Podczas zawodów „pod jednym dachem” wystartuje w sumie ponad 4400 sportowców reprezentujących 50 krajów. Zabraknie wśród nich Rosjan i Białorusinów, którzy zostali wykluczeni z rywalizacji. To kolejny efekt sankcji nałożonych na te państwa przez sportowy świat z związku ze zbrojną inwazją na Ukrainę. Podczas drugiej edycji Mistrzostw Europy sportowcy będą walczyli w dziewięciu dyscyplinach olimpijskich: lekkoatletyce, siatkówce plażowej, sprincie kajakowym, kolarstwie, gimnastyce, wioślarstwie, wspinaczce sportowej, tenisie stołowym i triathlonie. W lekkoatletyce odbędzie się rywalizacja we wszystkich konkurencjach olimpijskich. Wyniki osiągnięte przez najlepszych sportowców Starego Kontynentu możesz typować w LV BET! Legalny bukmacher umożliwia obstawianie wyników wszystkich dyscyplin w tym siatkówki plażowej. Zawody pod patronatem CEV skupią 32 drużyny męskie i 32 żeńskie. Kto z nich okaże się najlepszy?

Zakłady bukmacherskie na Mistrzostwa Europy w siatkówce plażowej w LV BET

Jesteś fanem piłki siatkowej? Takiej możliwości nie możesz ominąć! A może lubisz typować różnej dyscypliny? Piłka siatkowa jest do tego idealna! Poznaj zawodników i przeprowadź analizę bukmacherską. Dzięki temu możesz postawić pewne kupony na wszystkie zawody odbywające się podczas Mistrzostw Europy w Monachium, w tym w siatkówce plażowej. Postaw swoje typy już dziś w LV BET!