Sportowe mistrzostwa Europy 2022

Sportowe mistrzostwa Europy 2022

Sportowe Mistrzostwa Europy w Monachium 2022 będą drugą edycją łączonych mistrzostw Europy. To niemiecki sposób na uczczenie 50. rocznicy igrzysk w tym mieście. Kto wystąpi w München? Poznaj najważniejsze informacje i postaw swoje typy bukmacherskie na mistrzostwa Europy w LV BET!  

Sportowe Mistrzostwa Europy 2022 będą największą imprezą sportową w Niemczech od Letnich Igrzysk Olimpijskich 1972. Sportowcy będą rywalizowali w dniach 11-21 sierpnia 2022 r. Najlepsi z nich otrzymają zaszczytny tytuł Mistrza Europy. Komu się to uda? Obstawiaj w LV BET!

Rywalizacja sportowców podczas mistrzostw Europy 2022

Na sportowców w Monachium czeka 177 kompletów medali. „Pod jednym dachem” wystartuje w sumie około 4400 sportowców. Będą reprezentowali 50 krajów. Wśród nich zabraknie zawodników z Rosji i z Białorusi. To kolejny przejaw sprzeciwu sportowego świata na zbrojną inwazję na Ukrainę. Decyzję tę podjął Zarząd Mistrzostw Europy w Monachium 2022. Zawody organizowane są przez miasto-gospodarza Monachium i dziewięć federacji.

Multidyscyplinarne mistrzostwa Starego Kontynentu przeprowadzono po raz pierwszy w 2018 r. w Glasgow, Edynburgu i Berlinie. Jednym z celów tej imprezy było stworzenie konkurencji dla Igrzysk Europejskich, organizowanych przez Europejski Komitet Olimpijski. Te odbyły się do tej pory dwukrotnie – w Baku (2015 r.) i w Mińsku (2019 r.). Gospodarzem trzeciej edycji w 2023 r. ma być Kraków.

Cztery lata temu świetnie spisali się m.in. polscy reprezentanci w tenisie stołowym. Srebrne medale wywalczyli Lucjan Błaszczyk i Wang Zeng Yi w grze podwójnej, a w turnieju drużynowym Li Qian, Xu Jie oraz Natalia Partyka. Z 12 medalami wrócili lekkoatleci. Adam Kszczot zdobył złoto w biegu na 800 m, Marcin Lewandowski srebrny w biegu na 1500 m. Srebro trafiło też do Konrada Bukowieckiego za pchnięcie kulą, zaś Wojciech Nowicki został mistrzem w pchnięciu kulą. Najlepsze w sztafecie 4 x 400 m były też Biało-czerwone Aniołki, które pobiegły w składzie: Małgorzata Hołub-Kowalik, Iga Baumgart-Witan, Patrycja Wyciszkiewicz, Justyna Święty-Ersetic, Martyna Dąbrowska (elim.), Natalia Kaczmarek (elim.) Ostatni medal trafił do Joanny Fiodorow, która stanęła na trzecim miejscu podium w rzucie młotem. Reprezentanci Polski w klasyfikacji medalowej zajęli 2. miejsce. Na pierwszym uplasowali się sportowcy z Wielkiej Brytanii. Czy w tym roku również uda się Polakom powtórzyć ten sukces?

Maskotką sierpniowych multidyscyplinarnych mistrzostw Europy będzie wiewiórka o imieniu Gfreidi, nosząca zielony bawarski kapelusz.

„Gfreidi jest żywiołowa, aktywna, ciekawska i sprytna. To idealne połączenie cech dla naszego multidyscyplinarnego wydarzenia sportowego. Strój także doskonale komponuje się z miastem gospodarzem. Maskotka łączy poczucie przynależności do miejscowej tradycji z różnorodnością dyscyplin mistrzostw Europy” – napisano w oświadczeniu organizatorów ME Monachium 2022.

Dziewięć sportów olimpijskich. Konkurencje w Monachium

Druga edycja Mistrzostw Europy obejmie dziewięć sportów olimpijskich: lekkoatletykę, siatkówkę plażową, sprint kajakowy, kolarstwo, gimnastykę, wioślarstwo, wspinaczkę sportową, tenis stołowy i triathlon. Rozegrane zostaną w różnych miejscach, ale – jak informują organizatorzy, wyłącznie na istniejącej infrastrukturze. Część zawodników wystąpi w Olympiastadion. Od 15 do 21 sierpnia będą konkurować tam lekkoatleci. W Olympiapark München zaś zaprezentują cię kolarze oraz triathloniści.

W jakich konkurencjach powalczą sportowcy? W lekkoatletyce odbędzie się rywalizacja we wszystkich konkurencjach olimpijskich, m.in. rzut dyskiem, pchnięcie kulą, rzut oszczepem, maraton, chód na 20 i 35 biegi na: na 100 m, 200 m, 400 m, 800 m, 1500 m, 5000 m, 10000 m, 100/110 przez płotki, 400 m przez płotki itd. Kolarze powalczą na torze, BMX, MTB. Na wioślarzy czekają zaś 24 komplety medali. Wyniki najważniejszych zawodów będziesz mógł obstawiać w LV BET!

Zakłady bukmacherskie na Sportowe mistrzostwa Europy 2022 w LV BET

Multidyscyplinarne zawody to wielkie święto sportu! W jednym miejscu, w tym samym czasie rywalizować będą ze sobą najlepsi sportowcy ze Starego Kontynentu. W zakładach bukmacherskich LV BET będziesz mógł obstawiać ich wyniki. Oferowane rynki poznasz w serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej legalnego bukmachera. Nie musisz obstawiać wszystkich dyscyplin i zawodników. Skup się wyłącznie na tych, które znasz. Do postawienia pewnych typów bukmacherskich niezbędna jest dokładna analiza bukmacherska. Sprawdź możliwości zawodników i postaw swoje kupony na Sportowe Mistrzostwa Europy 2022 w LV BET!