Mistrzostwa Świata w Pływaniu FINA 2021

Mistrzostwa Świata w Pływaniu FINA 2021

Niemal 12 miesięcy minęło od pierwotnej daty, w którym miały odbyć się Mistrzostwa Świata w pływaniu na basenie krótkim w Abu Zabi. Pandemia koronawirusa jednak pokrzyżowała te plany – podobnie jak wszystkim największym imprezom pływackim na świecie. Od 13 do 18 grudnia 2021 r. w Zjednoczonych Emiratach Arabskich wystąpią najlepsi pływacy. Stawianie zakładów na pływanie może być świetną zabawą, z której możesz skorzystać w LV BET.

FINA Mistrzostwa Świata w pływaniu na krótkim basenie rozgrywane są na 25-metrowych obiektach, a nie na 50-metrowych. W odróżnieniu od rywalizacji na długim basenie odbywa się wyłącznie rywalizacja w pływaniu, a nie w 5 dyscyplinach wodnych.

Mistrzostwa Świata w pływaniu na basenie krótkim: informacje

Mistrzowska rywalizacja na 25-metrowym torze po raz pierwszy odbyła się w 1993 r. w Hiszpanii. Od tej pory pływacy co dwa lata walczą o medale. Według planu mistrzostwa miały odbyć się w ubiegłym roku, jednak zostały przełożone z uwagi na pandemię koronawirusa.

Podczas zawodów rozgrywane są konkurencje kobiet i mężczyzn w czterech stylach, indywidualnie, mieszane oraz w sztafecie.

Najwięcej zwycięstw mają na koncie reprezentanci Stanów Zjednoczonych Ameryki. W sumie zdobyli 306 medali, w tym 118 złotych, 103 srebrnych i 85 brązowych. Kolejni są Australijczycy (241 medali, w tym 79 złotych, 89 srebrnych i 73 brązowe) oraz Chińczycy (121 medali, w tym 42 złote, 41 srebrnych i 38 brązowych). Polacy również wracali z mistrzostw z medalami – 3 złotymi, 7 srebrnymi i 14 brązowymi. Czy ich liczba się zmieni? Dowiemy się w grudniu.

Mistrzostwa Świata w Pływaniu FINA 2021

Już 16 grudnia z Abu Dhabi rozpocznie się 15. edycja Mistrzostw Świata w pływaniu na krótkim basenie. Zawody odbędą się w Eithad Arena. Specjalnie na tą okazję przekształcona zostanie ona w tymczasowy basen o długości 25 metrów. W tym roku równolegle będzie odbywał się też Festiwal Wodny, w ramach którego można będzie obejrzeć zmagania w trzech dodatkowych dyscyplinach.

Mistrzostwa Europy w pływaniu 2021

Początek listopada 2021 r. pływacy spędzili w Rosji, gdzie rozegrane były Mistrzostwa Europy w pływaniu na krótkim basenie. Do Kazania pojechało 16 reprezentantów Polski, 7 kobiet i 9 mężczyzn. Można spodziewać się, że wezmą oni udział również w rywalizacji w Abu Zabi. W rywalizacji mężczyzn wystąpili: Krzysztof i Michał Chmielewscy, Radosław Kawęcki, Jakub Majerski, Mateusz Chowaniec, Paweł Juraszek, Ksawery Misiuk, Jakub Skierka i Bartosz Skóra. W kadrze kobiet znalazły się: Laura Bernat, Karolina Piechowicz, Paulina Peda, Alicja Tchórz, Katarzyna Wasick, Kornelia Fiedkiewicz i Dominika Sztandera.

Analizy i typy bukmacherskie na Mistrzostwa Świata w pływaniu 2021

Przed rozpoczęciem typowania mistrzowskich wyścigów w Abu Dhabi każdy typer powinien przeprowadzić własną analizę sytuacji i możliwości zawodników. Tylko wtedy będzie można postawić pewne kuponu bukmacherskie, a pływanie obstawianie będzie zwycięskie. Eksperci wskazują, że o najwyższe miejsca podium będą walczyli Amerykanie i wszystko wskazuje na to, że znów zdobędą najwięcej odznaczeń. W reprezentacji tego kraju znalazło się aż 28 pływaków, z których 15 to uczestnicy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 (m.in. złoci medaliści: Lydia Jacoby i Zach Apple). Taki skład na pewno powalczy o wygraną.

Zakłady bukmacherskie na Mistrzostwa Świata w pływaniu 2021

Pływanie zawody to mistrzowskie starcie, które możesz oglądać, ale też typować w zakładach bukmacherskich. W serwisie internetowym i aplikacji mobilnej LV BET znajdziesz szeroką ofertę na wszystkie wydarzenia, które odbędą się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Pływanie pozwala na skorzystanie z wielu ciekawych typów: od zwycięzców medali, przez zwycięzców poszczególnych wyścigów, przez zakłady H2H. Sprawdź ofertę i postaw swój kupon na Mistrzostwa Świata w pływaniu na krótkim basenie 2021.