Mistrzostwa Świata FIM SuperEnduro 2021/2022

Mistrzostwa Świata FIM SuperEnduro 2021/2022

Enduro to nie tylko jazda motocyklem, ale wręcz sporty ekstremalne na torze! W tym roku na fanów motosportu czeka jeszcze nie lada gratka, którą jest rozpoczęcie Mistrzostw Świata SuperEnduro 2021/2022. Zakłady bukmacherskie enduro znajdziesz w LV BET, a emocje na żywo zapewnią występy najlepszych zawodników w Łodzi. Impreza na pewno będzie świetnym widowiskiem, ale też kolejną szansą na typowanie i wygrywanie. W serwisie legalnego bukmachera znajdziesz możliwość typowania wszystkich wydarzeń cyklu SuperEnduro.

FIM ogłosił daty Mistrzostw Świata SuperEnduro 2022. To co prawda dopiero wstępny kalendarz, jednak dość pewny. Znalazło się w nim pięć rund europejskich oraz jedna w Izraelu. Plany te może pokrzyżować wyłącznie epidemia koronawirusa. Tradycyjnie sezon rozpocznie się jeszcze w tym roku, w Polsce.

Mistrzostwa Świata FIM SuperEnduro 2021/2022

Nowy sezon zmagań motocyklistów rozpocznie się w Łodzi. Inauguracyjna runda rozegrana będzie na Atlas Arenie, w której miał odbyć się wielki finał serii 2019/2020. Wtedy się nie udało, ale teraz wszystko wskazuje na to, że impreza się odbędzie.

Kolejny start zawodników przewidziano w niemieckiej miejscowości Riesie, miesiąc po polskiej rywalizacji. Tam w ciągu dwóch dni rozegrane będą dwie rundy. Kolejna zaś rozegrana będzie w odległym Izraelu. Będzie to debiut tego państwa w serii, ale nie w dyscyplinie, bo właśnie w Izraelu odbyły się latem zawody SuperEnduro na świeżym powietrzu. Przedostatnia seria zmagań odbędzie się w Pais Arenie w Jerozolimie.

Na finał motocykliści wrócą do Europy. 5 lutego 2022 r. w Budapeszcie na Węgrzech odbędzie się finał Mistrzostw Świata SuperEnduro.

Wstępny kalendarz Mistrzostw Świata SuperEnduro 2022

  • 4 grudnia – Atlas Arena Łódź, Polska
  • 8-9 stycznia – Sachsen Arena Riesa, Niemcy
  • 20 stycznia – Pais Arena Jerozolima, Izrael (bez klasy Junior)
  • 5 lutego – Papp Laszlo Arena Budapeszt, Węgry

Polacy podczas Mistrzostwa Świata SuperEnduro

W tegorocznej rywalizacji udział weźmie trzech Polaków, którzy tworzą SuperEnduro Dream Team. Jego nazwa idealnie oddaje możliwości zawodników. Taddy Blazusiak to 6-cio krotny Mistrz Świata, który już rok temu miał ochotę na kolejny tytuł i – jak wie każdy kibic tej dyscypliny – na ma niego wielkie szanse. Co prawda zawodnik chciał odebrać tytuł Billemu Boltowi przed własną publicznością, a teraz tego nie zrobi, jednak jego wygrana będzie równie cieszyła. Do rywalizacji przystąpi też Emil Juszczak, wicemistrz Świata 2018 w kategorii Junior oraz Dominik Olszowy, który uchodzi za najbardziej obiecującego juniora.

Pozostali zawodnicy SuperEnduro

Kto jeszcze wystąpi w Łodzi? Organizatorzy nie zdradzili jeszcze uczestników zawodów oprócz trójki Polaków. W kuluarach mówi się, że być może pojawią się nowe twarze i nowe zespoły. Wśród producentów wymienia się np. TM, a wśród zawodników, m.in. Trystana Harta i mistrza Coltona Haakera. Nie wiadomo kto będzie jeździł w pomarańczowych barwach KTM-a. Po zmianach w składzie pozostał Manuel Lettenbichler, ale jest też Josep Garcia. Który z nich wystartuje? Na oficjalne listy startowe trzeba jeszcze poczekać.

Harmonogram pierwszej rundy Mistrzostw Świata w SuperEnduro

Wyjątkowy wieczór na łódzkiej Atlas Arenie odbędzie 4 grudnia 2021 r. O godz. 18 będzie można poznać zawodników podczas ceremonii otwarcia, a zaraz po niej rozpoczną się wyścigi: Super Pole klasy Prestige, wyścigów klasy Junior oraz Prestige, KIDS RACE i Pucharu Europy. Na fanów czeka wieczór pełen emocji!

Analizy i typy bukmacherskie na Mistrzostwa Świata FIM SuperEnduro 2021/2022

Obstawianie enduro nie różni się od obstawiania innych dyscyplin sportowych. Aby być skutecznym typera ważna jest wiedza i umiejętności analitycznego myślenia. Przeanalizowanie możliwości zawodników, ich wcześniejszych występów i osiąganych wyników oraz aktualnej formy sprawi, że bez problemu postawisz swój pewny kupon. Warto też poznać typy innych gracz oraz ekspertów. Ci wskazują, że w najbliższej imprezie zwycięzca jest jeden – Taddy Blazusiak. Czy Polak spełni pokładane w nim nadzieje?

Zakłady bukmacherskie na Mistrzostwa Świata FIM SuperEnduro 2021/2022

Zakłady bukmacherskie enduro znajdziesz w serwisie internetowym oraz aplikacji mobilnej LV BET. Tak ważnej imprezy nie mogło zabraknąć w tej ofercie! Legalny bukmacher udostępni szeroki wybór rynków, a na każdy z nich atrakcyjne kursy, ale też promocje i bonusy, dzięki którym obstawianie enduro będzie jeszcze bardziej emocjonujące! Wystarczy kilka kliknięć, a postawisz swój zwycięski kupon na Mistrzostwa Świata FIM SuperEnduro 2021/2022.