Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2022

Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2022

To zdecydowanie jeden z najlepszych i najbardziej prestiżowych turniejów siatkarskich na świecie. Jak w tym roku będzie wyglądał Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2022? Poznaj najważniejsze informacje i typy bukmacherskie na siatkówkę w LV BET. 

XIX Memoriał Huberta Jerzego Wagnera zostanie rozegrany w dniach 18-20 sierpnia 2022 roku w TAURON Arenie Kraków. Po raz szósty z rzędu siatkarze wystąpią w stolicy Małopolski.

Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2022

W tegorocznym Memoriale Huberta Jerzego Wagnera udział wezmą cztery drużyny. Z mistrzami świata Polakami prowadzonymi przez nowego selekcjonera Nikolę Grbicia zmierzą się Argentyńczycy (brązowi medaliści igrzysk w Tokio), Irańczycy (mistrzowie Azji) i Serbowie. Można spodziewać się wielkich emocji i bardzo wysokiego sportowego poziomu!

Gracze z Argentyny czy Iranu występują na co dzień w polskiej PlusLidze. Fani siatkówki będą więc ich znali, co może ułatwić typowanie wyników rywalizacji w zakładach bukmacherskich LV BET. Najbardziej emocjonujące wydaje się być starcie reprezentacji Argentyny, która zdobyła brąz na igrzyskach olimpijskich Tokio 2020 z Biało-czerwonymi. Polacy będą przygotowywali się do mundialu, w którym po raz kolejny będą bronić tytułu mistrzostw świata.

Podczas turnieju uczestnicy walczą o zwycięstwo, a zawodnicy nagrody indywidualne. Przyznawane są odznaczenia: najlepszy zawodnik (MVP), najlepszy atakujący, najlepszy blokujący, najlepszy rozgrywający, najlepszy przyjmujący, najlepszy zagrywający, najlepszy libero.

19. edycja turnieju siatkarskiego

Reprezentacja Polski w piłce siatkowej w ostatnim czasie przeszła sporo zmian. Po pierwsze: zmieniła trenera. Najbliższe spotkania będą sprawdzianem nie tylko dla drużyny, ale że jej selekcjonera Nikoli Grbicia. Swoją karierę reprezentacyjną zakończył m.in. Michał Kubiak. Nowy selekcjoner wybrał już nowego kapitana drużyny. Został nim Bartosz Kurek. To jeden z najbardziej doświadczonych zawodników z naszej kadry, który w koszulce z orłem zdobył najważniejsze siatkarskie odznaczenia. Występ podczas Memoriału będzie świetnym sprawdzianem przed turniejem Ligi Narodów, który rozpocznie się 8 czerwca w kanadyjskiej Ottawie. Biało-Czerwoni zagrają tam kolejno z Argentyną, Włochami, Bułgarią i Francją. Trudno o lepszy sprawdzian przed tak ważną imprezą.

Terminarz 19. Memoriału Huberta Jerzego Wagnera:

18.08. 2022 r. 

  • Argentyna – Serbia
  • Polska – Iran

19.08. 2022 r. 

  • Iran – Serbia
  • Polska – Argentyna

20.08. 2022 r. 

  • Argentyna – Iran
  • Polska – Serbia

Prestiżowy turniej towarzyski: patron

Hubert Jerzy Wagner miał zaledwie 32 lata, gdy został selekcjonerem reprezentacji Polski w piłce siatkowej. Od razu poprowadził ją na szczyt i sięgnął po najważniejsze sukcesy w historii. Jednymi z nich było olimpijskie złoto podczas igrzysk w Montrealu oraz mistrzostwo świata w Meksyku. Frustrat, apodyktyczny szkoleniowiec, wariat przekonany o swojej wyższości – chociaż mówiono o nim wiele nikt nie negował jego umiejętności. Ponad rok po jego śmierci, w 2003 r. w Polsce zorganizowano turniej siatkarski nazwany jego imieniem – Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. Przez lata uczestniczy w niej reprezentacja Polski i zaproszeni gości. Do tej pory Polacy wygrali w Memoriale siedmiokrotnie, po dwa zwycięstwa przypadły Holendrom oraz Brazylijczykom. Po jednym triumfie na koncie mają Rosjanie, Włosi i Niemcy. Światowa śmietanka piłki siatkowej!

Zakłady bukmacherskie na Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2022 w LV BET

Reprezentacja polski w piłce siatkowej mężczyzn zagra znów na Tauron Arena Kraków! Jeśli chcesz obstawiać wyniki turniejowych spotkań nie musisz się tam wybierać. Wystarczy, że skorzystasz z serwisu internetowego lub aplikacji mobilnej legalnego bukmachera LV BET. Znajdziesz tam szeroki wybór rynków bukmacherskich na wszystkie najważniejsze wydarzenia siatkarskie na świecie, w tym na Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2022. Kto wygra tę rywalizację? W poprzedniej edycji Memoriału wygrali Biało-czerwoni, a kolejne miejsca zajęły Egipt, Norwegia i Azerbejdżan. Nagroda dla najlepszego zawodnika (MVP) imprezy trafiła do Wilfredo Leona. Postaw swoje typy bukmacherskie na Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2022 w LV BET!