Gala boksu w Arabii Saudyjskiej. Walka rewanżowa: Anthony Joshua – Ołeksandr Usyk

Gala boksu w Arabii Saudyjskiej. Walka rewanżowa: Anthony Joshua – Ołeksandr Usyk

Anthony Joshua i Olekandr Usyk ponownie spotkają się na ringu! 20 sierpnia 2022 r. dojdzie do długo wyczekiwanego rewanżu. Jaki będzie jego wynik? Obstawiaj boks, w tym walkę Anthony Joshua – Ołeksandr Usyk w LV BET!  

Data tej walki była wielokrotnie zmieniana. Teraz została ostatecznie została potwierdzona i miejmy nadzieję, że już nic nie zmieni tych planów. Bokserzy zmierzą się ze sobą jeszcze latem 2022 r. Już dziś w LV BET możesz postawić pierwsze typy bukmacherskie na to spotkanie.

Rewanżowa walka bokserska

Po raz pierwszy Anthony Joshua i Oleksandr Usyk zmierzyli się na Tottenham Hotspur Stadium w Londynie we wrześniu 2021 r. Pojedynek ten zakończył się sensacyjnie. Ukrainiec odebrał rywalowi trzy mistrzowskie pasy w wadze ciężkiej! Walka toczyła się na przestrzeni dwunastu rund, w których ostatecznie Usyk pokonał Joshuę jednogłośną decyzją sędziów.

Teraz promotor Eddie Hearn potwierdził, że walka rewanżowa Ołeksandra Usyka z Anthony’m Joshuą odbędzie się 20 sierpnia 2022 r. w Dżuddzie w Arabii Saudyjskiej.

Transmisję na żywo z pojedynku będzie można obejrzeć w internecie na platformie streamingowej DAZN. Wszystkie walki będą udostępnione w serwisie również po zakończonych spotkaniach.

Wiadomo również, gdzie odbędzie się rewanżowa walka pomiędzy Anthonym Joshuą i Ołeksandrem Usykiem. To Jeddah Super Dome, najnowocześniejsza arena w Arabii Saudyjskiej.

Na ten rewanżowy pojedynek czekają kibice na całym świecie. Każdy jest ciekaw, co zaprezentuje Ukrainiec, który pozbawił niezwyciężonego Anthonego Joshua pasów mistrza świata federacji WBA, IBF i WBO. Przypadku nie było, bo Usyk jednogłośnie wygrał na punkty. Brytyjczyk zaś liczył na powrót na szczyt. Czy tym razem mu się uda?

Podczas pierwszej walki Usyk wykorzystał wszystkie swoje atuty. Był szybki, zaprezentował doskonałą technikę, znakomicie pracował nogami. W ciągu dwunastu rund zadał rywalowi 529 ciosów, z czego 148 było celnych. Anthony Joshua zaś wyprowadził 641 uderzenia, ale do rywala doszło tylko 123 z nich. Po ostatnim gongu były mistrz trafił do szpitala, bo miał problemy z widzeniem. Szybko chciał się zrewanżować, ale jego przeciwnik udał się do ojczyzny. 35-letni Usyk dołączył do żołnierzy broniących Ukrainę przed atakiem Rosjan i został członkiem batalionu obrony terytorialnej. W marcu uzyskał zgodę na powrót do treningów i występ w mistrzowskim pojedynku. Wojna na Ukrainie to powód, przez który do rewanżu nie doszło na początku br., jak początkowo planowano.

Do tej pory Usyk  ma na koncie 19 zwycięstw i pozostaje niepokonany. 13 walk wygrał przed czasem. Anglik zaś w ubiegłym roku zaliczył dopiero drugą przegraną w swojej karierze. Do tej pory stoczył 24 pojedynki, z czego 22 wygrał przez KO.

Gala boksu w Arabii Saudyjskiej

Miejsce, w którym spotkają się pięściarze jest imponujące! To Jeddah Super Dome – wyjątkowa w skali świata hala, która pomieścić może aż 40 tysięcy osób. Jest najbardziej nowoczesnym obiektem w tym kraju, ale również na świecie. Imponuje wyglądem i osiągami. Teraz czas, aby zawitała tam jedna na jedną z najważniejszych walk bokserskich w tym roku!

Według doniesień brytyjskich mediów arabscy szejkowie nie tylko wyłożyli niezłą gotówkę na zorganizowanie gali, ale też na nagrody dla zawodników. W puli znajdzie się około 80 mln dolarów.  Mówi się, że bez względu na wynik rewanżu pięściarze podzielą się tą kwotą po połowie.

Dla Joshuy będzie to drugi pojedynek w Arabii Saudyjskiej. W poprzednim walczył w Rijadzie z Andym Ruizem. Starcie zakończyło się wygraną Brytyjczyka na punkty.

Zakłady bukmacherskie na walkę Anthony Joshua – Ołeksandr Usyk w LV BET

Oleksander Usyk uchodzi za bohatera. Jego historia staje się równie barwna, co kariera. Z dnia na dzień odebrał trzy mistrzowskie pasy. I to dla gwiazdy światowego boksu! Pojechał na wojnę, ale teraz wraca. Czy utrzyma mistrzowski tytuł?

W LV BET już dziś możesz postawić swoje typy bukmacherskie na walkę Joshua – Usyk. Faworytem bukmachera w tym spotkaniu jest Ukrainiec.  Swój kupon na jego zwycięstwo postawisz z kursem 11.52, zaś wskazując na triumf Brytyjczyka otrzymasz kurs 2.8. W serwisie internetowym i w aplikacji mobilnej legalnego bukmachera możesz też skorzystać z prawie 30 innych rynków bukmacherskich. Sprawdź je i postaw swoje szczęśliwe kupony. Obstawiaj pojedynek Joshua – Usyk w LV BET!