Letnie Grand Prix w skokach narciarskich 2023

Letnie Grand Prix w skokach narciarskich 2023

Sezon 2022/2023 zapisał się w historii polskich skoków narciarskich jako jeden z najlepszych i najbardziej emocjonujących! Sześć konkursów Pucharu Świata wygrywał Dawid Kubacki, a Piotr Żyła został złotym medalistą mistrzostw świata na skoczni normalnej w Planicy. Po dwumiesięcznej przerwie skoczkowie znów wracają do rywalizacji! Zawody rozgrywane w ramach Letniego Grand Prix w skokach narciarskich 2023 możesz obstawiać w zakładach bukmacherskich LV BET!!

Czym jest Letnie Grand Prix w skokach narciarskich?

Letnie Grand Prix w skokach narciarskich to cykl zawodów rozgrywanych na takich samych zasadach jak zimowy Puchar Świata. Skocznie – z uwagi na pogodę – nie są jednak pokryte śniegiem. Zawodnicy rozpędzają się na rozbiegu po porcelanowych torach, a lądują na igelicie pokrywającym zeskok.

W tym roku skoczkowie będą mieli sporo wyzwań nawet latem. Już wkrótce przystąpią do rywalizacji w ramach Igrzysk Europejskich. Te letnie zawody rozpoczną się wcześniej niż zwykle, bo na przełomie czerwca i lipca. Dzięki temu nie będzie kolidowała z PŚ. Program igrzysk przewiduje pięć konkursów skoków na Średniej i Wielkiej Krokwi w Zakopanem.
Będą to zawody indywidualne na każdym z obiektów, ale też mikst na mniejszej skoczni. Pierwsze medale przyznane będą 27 czerwca, a ostatni komplety – 1 lipca 2023 r.

W 30. cyklu Grand Prix do obrony mistrzowskiego tytułu podejdzie Dawid Kubacki. Ma on już na koncie 3 zwycięstwa w letnim Grand Prix (podobnie jak Adam Małysz).

Kiedy i gdzie odbędzie się Letnie Grand Prix w skokach narciarskich 2023?

30. edycja Letniego Grand Prix w skokach narciarskich 2023 rozpocznie się 28 lipca 2023 r. w Hintrzarten, a zakończy 8 października 2023 r. w Klingenthal. Zaplanowane jest dwanaście konkursów, w tym jedenaście indywidualnych oraz jeden drużyn mieszanych. Zawody rozegrane będą na sześciu obiektach: Rothaus-Schanze, Tremplin du Praz, Skalite, Trambuli na Valea Carbunarij, Aigner-Schanze i Vogtland Arena.

Harmonogram Letniego Grand Prix w skokach narciarskich 2023

Przed każdym wydarzeniem rozgrywanym w ramach Grand Prix w skokach narciarskich będziesz mógł obstawiać zwycięzców. Nie przegap żadnego z nich!

Letnie Grand Prix 2023. Kalendarz zawodów mężczyzn

28-29 lipca – Hinterzarten (HS111)

1-2 sierpnia – Courchevel (HS135)

5-6 sierpnia – Szczyrk (HS104)

23-24 września – Rasnov (HS97)

30 września-1 października– Hinzenbach (HS90)

7 października – Klingenthal (HS140, mikst)

8 października – Klingenthal (HS140)

Uczestnicy Letniego Grand Prix w skokach narciarskich 2023

Nie znamy jeszcze wszystkich zawodników, którzy wystartują w Letnim Grand Prix w skokach narciarskich. Można spodziewać się, że w rywalizacji nie zabraknie najlepszych Polaków, w tym Dawida Kubackiego, Kamila Stocha, Piotra Żyły czy Jakuba Wolnego. Na skoczniach, szczególnie niemieckich, na pewno wystartuje Karl Geiger. Kto jeszcze może wystąpić w Letnim PŚ? To m.in. Manueel Feettner, Gregor Dschwanden, Stefan Kraft, Anze Lanisek czy Ryoyu Kobayashi.

Faworyci Letniego Grand Prix w skokach narciarskich 2023

Zawody Letniego Grand Prix 2022 wygrał Dawid Kubacki. Na podium stanął też Manuel Fettner, zaś na trzecim miejscu uplasował się Kamil Stoch. Można spodziewać się, że w letniej rywalizacji również nie zabraknie Biało-czerwonych i to oni staną na podium.

Warto pamiętać, że w Letnim Grand Prix nie biorą udziału wszyscy skoczkowie występujący również w zimowych zawodach, a praktycznie żaden z najlepszych skoczków nie startuje we wszystkich letnich zawodach PŚ.

Typy i zakłady bukmacherskie na Letnie Grand Prix w skokach narciarskich 2023

Chcesz obstawiać konkursy, zarówno indywidualne, jak i zawody drużynowe rozgrywane przez skoczków narciarskich? Możesz to zrobić w LV BET! Legalny bukmacher umożliwia postawienie kuponów bukmacherskich w dwóch miejscach – w serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej. Skorzystasz tam z takich samych możliwości. Jakie rynki bukmacherskie na skoki narciarskie możesz obstawiać? Najpopularniejszym jest oczywiście zakład na zwycięstwo. Może on odnosić się zarówno do całego konkursu lub kwalifikacji. Wbrew pozorom nie jest on łatwy do obstawiania. W każdym konkursie bierze udział co najmniej kilku skoczków, którzy mają szansę na zwycięstwo, a ostateczny wynik zależy nie tylko od ich predyspozycji, ale też wielu nieprzewidywalnych czynników, jak pogoda. Możesz też obstawiać zakłady H2H, na miejsce skoczka w konkursie czy na pierwszą serię. Twoje typy mogą dotyczyć konkursów indywidualnych oraz drużynowych.

Obstawiając zmagania sportowców w zakładach bukmacherskich LV BET oprócz poznania rynków i kursów nie zapomnij też skorzystać z promocji i bonusów. To one pozwalają na znaczenie dłuższa zabawę, a przede wszystkim – wyższe wygrane!

Obstawianie skoków narciarskich w LV BET

Przed postawieniem swoich typów bukmacherskich na zawody letniego GP warto wcześniej przygotować się do obstawiania. Skoki narciarskie to bardzo specyficzny sport, w którym decydującą rolę odgrywają niuanse. O ile podczas zimowych zawodów trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników, które są trudne do przewidzenia, o tyle w letniej rywalizacji część z nich nie jest tak nasilona. Mowa przede wszystkim o opadach śniegu i wietrze. Na co więc zwrócić szczególną uwagę podczas przygotowań do obstawiania? Kluczem do sukcesu jest na pewno regularne oglądanie zawodów. Dzięki temu będziesz na bieżąco z aktualną formą zawodników i ich możliwościami. Śledząc transmisje live możesz skorzystać z zakładów bukmacherskich live. Profesjonalni typerzy znają też skocznie, na których odbywają się zawody. Część zawodników ma konkretne preferencje odnośnie rozmiarów skoczni albo po prostu nie umie odnaleźć się na jednej z nich. Oczywiście mistrzowie, jak Kubacki, Marius Lindvik czy Ryoyu Kobayashi, potrafią wygrywać na każdym obiekcie! Piotr Żyła zaś wygrywa zmagania na skoczniach dużych i mamucich.Doświadczeni typerzy chętnie sięgają po zakłady H2H. Możesz dzięki temu liczyć na wysokie kursy oraz wykorzystać swoją wiedzę nie na temat jednego zawodnika, a kilku na raz.

Którzy zawodnicy okażą się najlepsi w zbliżającym się sezonie? Obstawiaj starty skoczków, poszczególne konkursy i finał sezonu Letniego GP w skokach narciarskich. Postaw swoje typy w zakładach bukmacherskich LV BET i wygrywaj!