Superpuchar UEFA 2023

Superpuchar UEFA 2023

Pierwotnie gospodarzem meczu o Superpuchar UEFA w 2023 r. miał być Kazań. Z uwagi na sankcje wymierzone w Rosję, która zaatakowała zbrojnie Ukrainę, zdecydowano o przeniesieniu turnieju w inne miejsce. Europejska Unia Piłkarska postanowiła, że prawo organizacji piłkarskiego Superpucharu UEFA 2023 powierzyć Atenom. Kto ma szansę na udział w mistrzowskim spotkaniu? Poznaj najważniejsze wydarzenia o tym wydarzeniu i postaw swoje typy bukmacherskie na piłkę nożną w LV BET.

Superpuchar UEFA 2023- co trzeba wiedzieć?

Superpuchar UEFA (UEFA Super Cup) to mecz piłkarski odbywający się w sierpniu, przed rozpoczęciem nowego sezonu Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Uczestniczą w nim zwycięzcy tych rozgrywek z minionego sezonu. Celem spotkania jest wyłonienie najlepszego piłkarskiego klubu w Europie.

W ubiegłym roku w tym prestiżowym starciu zmierzył się Real Madryt i Eintracht Frankfurt. Wygrali Hiszpanie 2:0. Wciąż nie wiadomo, kto weźmie udział w spotkaniu zaplanowanym na 16 sierpnia 2023 r.

Gdzie odbędzie się Superpuchar UEFA 2023?

Prawo do organizacji meczu Superpucharu 2023 otrzymali Rosjanie jeszcze w 2020 r. Spotkanie miało odbyć się na Ak Bars Arena w Kazaniu. W stolicy Tatarstanu rozegrano wcześniej m.in. spotkania Pucharu Konfederacji 2017 i mundialu 2018.

Po agresji zbrojnej na Ukrainę UEFA zawiesiła rosyjskie kluby w uczestnictwie w europejskich rozgrywkach na następny sezon, a później Sankt Petersburg stracił prawo do organizacji finału Ligi Mistrzów w 2022. Turniej ten został przeniesiony do Paryża.

Decyzją Komitetu Wykonawczego UEFA mecz Superpucharu 2023 również zostanie przeniesiony. Piłkarze rozegrają go na Stadionie im. Jeorjosa Karaiskakisa w Pireusie. Na co dzień arenę tę wykorzystuje klub Olympiakos SFP oraz reprezentacja Grecji w piłce nożnej.

Mecz ten zostanie rozegrany w środę 16 sierpnia o godzinie 21.

Które drużyny zawalczą o Superpuchar UEFA 2023?

Kto zagra w Superpucharze UEFA 2023? Tego jeszcze nie wiemy. W meczu zmierzą się zwycięzcy Ligi Mistrzów i Ligi Europy z trwającego obecnie sezonu. Musimy więc zaczekać na zakończenie obu turniejów. Wszystko wskazuje na to, że w meczu o Superpuchar wezmą udział topowe kluby. Liga Europy z założenia ma niższy poziom rozgrywek niż Liga Mistrzów, jednak w obecnej edycji trafiło do niej wiele klubów z europejskiej czołówki.

Kto ma największą szansę na zdobycie Superpucharu UEFA?

Typy bukmacherskie na faworyta Superpucharu UEFA będzie można postawić dopiero po poznaniu uczestników tego meczu.

W Lidze Mistrzów na zwycięstwo mają Anglicy z Manchester City i Włosi z Inter Mediolan. Finał tego turnieju zaplanowany jest na 10 czerwca 2023 r. Mocnym faworytem tego spotkania według analityków bukmachera są Wyspiarze. Już dziś możesz postawić kupon na ich zwycięstwo w LV BET. Dostaniesz kurs 1.42, zaś obstawiając zwycięstwo piłkarzy z Mediolanu – 7.35.

Zwycięzcę Ligi Europy poznamy zaś 31 maja. W najważniejszym meczu tegorocznego turnieju zmierzy się Sevilla i AS Roma. W spotkaniu tym nie ma mocnego rywala, a oferowane przez LV BET kursy są bardzo wyrównane – na Hiszpanów wynosi 2.65, zaś na Włochów – 2.95.

Obstawianie Superpucharu UEFA 2023 w LV BET

Mecz finałowy o Superpuchar Europy to wydarzenie, na który czeka każdy kibic piłki nożnej! Przed postawieniem swoich typów warto jednak, abyś przeprowadził dokładną analizę bukmacherską. W spotkaniu tym na pewno spotkają się dwa super kluby, które zaprezentują znacznie wyrównany poziom futbolu. Historia meczowa, składy, cele – te czynniki mogą zadecydować o wygranej! Najważniejsze informacje o meczu, zawodnikach i typach znajdziesz na blogu sportowym LV BET. Przekonaj się, że to Twoje miejsce w sieci! Na bieżąco poznasz zapowiedzi zbliżających się imprez oraz informacje, dzięki którym z łatwością rozpoczniesz obstawianie.

Typy i zakłady na Superpuchar UEFA 2023 w LV BET

Swoje typy bukmacherskie na piłkę nożną, w tym na rozgrywki Superpucharu, ale też na Ligę Mistrzów i Ligę Europy, postawisz już dziś w LV BET! Legalny bukmacher umożliwia skorzystanie z oferty niezależnie od czasu i miejsca. Swoje szczęśliwe kupony postawisz w serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej. Nie zapomnij skorzystać również z dostępnych promocji i bonusów, a tych na piłkę nożną jest dużo! Skorzystaj z wysokich kursów, ale też możliwości świetnej zabawy. Jesteś gotowy na obstawianie? Zrób to i ciesz się wygraną!