Eliminacje MŚ 2022 w piłce nożnej : Polska – Andora

Eliminacje MŚ 2022 w piłce nożnej : Polska – Andora

Mecz Polska-Andora będzie drugim spotkaniem biało-czerwonych w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata. Piłkarze wystąpią na stadionie Legii w Warszawie, Stadion Narodowy bowiem pełni funkcję szpitala, na którym leczeni są pacjenci chorzy na COVID-19. To, jak wypadną nasi reprezentanci pod wodzą nowego selekcjonera Paulo Sousy, wydaje się być jeszcze niewiadomą. Kibice, którzy mają pewne typy na to spotkanie mogą postawić swój kupon w LV BET. 

Reprezentacje Polski i Andory spotkają się w Warszawie 28 marca 2021 r. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20.45. Co ciekawe, po raz ostatni nasza kadra wystąpiła na stadionie Legii aż 8 lat temu, a ich przeciwnikiem również była Andora. Drużyna prowadzona przez Franciszka Smudę wygrała 4:0. Do bramki trafiali Ludovic Obraniak, Robert Lewandowski, Jakub Błaszczykowski i Marcin Wasilewski. 

Składy reprezentacji Polaków i Andorczyków

W marcu biało-czerwoni rozegrają trzy mecze w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata, które odbędą się w przyszłym roku w Katarze. W pierwszej kolejce zmierzą się z Węgrami i to właśnie w tym meczu najprawdopodobniej poznamy skład, który wyjdzie na boisko Legionistów. Na razie wiemy tylko, kto otrzymał powołania na marcowe zgrupowanie. To na nim zapadną wszelkie decyzje. 

Bramkarze: Łukasz Fabiański, Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny 

Obrońcy: Kamil Piątkowski, Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Arkadiusz Reca, Kamil Glik, Maciej Rybus, Michał Helik, Pawe Dawidowicz

Pomocnicy: Rafał Augustyniak, Bartosz Slisz, Grzegorz Krychowiak, Kamil Grosicki, Kamil Jóźwiak, Jakub Moder, Przemysław Płacheta, Mateusz Klich, Piotr Zieliński, Kacper Kozłowski, Sebastian Kowalczyk, Sebastian Szymański 

Napastnicy: Karol Świderski, Krzysztof Piątek, Arkadiusz Milik, Robert Lewandowski 

A jak będzie wyglądał skład Andory? Najprawdopodobniej tak, jak zawsze. Stwierdzenie to pewnie nie pasowałoby do żadnej profesjonalnej reprezentacji, ale do Andory jak najbardziej. Co prawda jest możliwość, że na boisko nie wyjdzie wieloletni kapitan drużyny – Ildefons Lima. 41-latek grał w kadrze… 23 lata. W bramce stanąć może Josep Gomes. Do reprezentacji powołani są też: Ferran Pol, Ivan Perianez, Victor Silverio, Max Llovera, Marc Vales, Chus Rubio, Moises San Nicolas, Marc Rebes, Jordi Rubio, Marc Garcia, Aaron Sanchez i Dacid Maneiro. 

Zespół Koldo Alvareza to potencjalnie najsłabszy rywal w koszyku Polaków. Ich gra w piłkę nożną opiera się wyłącznie o obronę, co może zbrzydzić grę nawet najlepszym rywalom. W 2019 r. Andorczycy złamali swoją złą passę i po 13 latach bez wygranej pokonali Węgrów. Co pokażą tym razem? Zapewne nic innego niż do tej pory. Przekonać się o tym będzie można oglądając mecz na wielkim ekranie. Darmowy stream będzie dostępny na stronie TVPSPORT.pl oraz w aplikacji mobilnej tego dostawcy. Na ulicy Łazienkowskiej zabraknie kibiców. Jest to związane z wprowadzonym lockdownem. 

Zakłady bukmacherskie na mecz Polska-Andora 2021

Legalny bukmacher LV BET na swojej stronie internetowej umożliwia typowanie wszystkich najważniejszych wydarzeń sportowych, w tym meczy rozgrywanych w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata w Katarze w 2022 r. Postaw swój szczęśliwy kupon na mecz Polska-Andora i walcz o wygraną razem z naszą reprezentacją.