KSW 86

KSW 86

Pojawiają się pierwsze informacje o kolejnego gali organizowanej przez najlepszą polską organizację MMA. Karta walk KSW 86 uzupełniana jest o kolejne nazwiska. W walce wieczoru wystąpić ma Jakub Wikłacz, który we wrześniu pierwszy raz stanie do obrony mistrzowskiego pasa. Kto jeszcze wystąpi podczas KSW 86? Poznaj najważniejsze informacje i obstawiaj MMA w zakładach bukmacherskich LV BET.

Najważniejsze informacje o gali KSW 86

16 września 2023 r. organizacja KSW po raz piąty zawita do Wrocławia. Fighterzy wystąpią w hali Orbita. W walce wieczoru wystąpi Jakub Wikłacz (14-3-1, 9 Sub), mistrz wagi koguciej. Organizacja nie ogłosiła jeszcze jego przeciwnika podczas pierwszej obrony pasa.

Kto weźmie udział w gali KSW 86?

Jakub Wikłacz podejdzie do pierwszej obrony pasa mistrzowskiego. W świetnym stylu doszedł do walki o pas KSW – wygrał wcześniej z Patrykiem Surdynem, Antunem Račiciem i Bruno Augusto Dos Santosem. W grudniu 2022 r. podczas XTB KSW 77 pokonał na punkty w pięciorundowym boju Sebastiana Przybysza. Ich starcie zostało wybrane najlepszą walką wieczoru. Jakub Wikłacz zdobył pas KSW wagi koguciej. Teraz podejdzie do pierwszej obrony tytułu. Miała ona się odbyć podczas XTB KSW Colosseum 2, ale tuż przed wydarzeniem jego rywal wypadł z pojedynku z powodów zdrowotnych. Do walki nie doszło. Wikłacz jest specjalistą od walki parterowej. Do tej pory dziewięć konfrontacji w klatce wygrał poddając swoich rywali.

W karcie walk gali KSW 86 pojawią się też dwaj efektownie walczący zawodnicy z Wrocławia: Michał Michalski (10-5, 6 KO, 1 Sub) i Kacper Koziorzębski (9-5, 4 KO).

Pierwszy z nich powalczy w wadze średniej. Obecnie ma na koncie siedem wygranych przed czasem, z czego sześć już w pierwszej rundzie. Reprezentant Ankos MMA po raz ostatni pokazał się na gali KSW 80, gdzie wygrał z Erikasem Golubovskisem. Było to czwarte zwycięstwo Michalskiego w polskiej organizacji i czwarty nokaut. Wcześniej rozprawił się w taki sposób z Savo Laziciem, Albertem Odzimkowskim i Aleksandarem Rakasem. Tym razem zmierzy się z niepokonanym do tej pory Dominikiem Humburgerem. Ten zawodnik sześć razy posyłał rywali na deski. Po raz pierwszy walczył w KSW w sierpniu 2022 r. Znokautował w drugiej rundzie Borysa Borkowskiego. W drugim pojedynku rozniósł Jorge Luiza Bueno. Po raz ostatni można było zobaczyć Humburgera podczas gali na Słowacji na początku lipca. Znokautował znanego z KSW Roberta Maciejowskiego. Teraz czas na trzeci pojedynek w tym roku!

W pojedynku królewskiej kategorii wagowej na gali KSW 86 pojawi się Filip Stawowy, numer pięć wśród najlepszych ciężkich KSW. W okrągłej klatce zmierzy się z doświadczonym Czechem, Viktorem Peštą.

Filip Stawowy do tej pory występował w okrągłej klatce dwa razy. Zadebiutował w KSW w pojedynku z Michalem Martinkiem. Przegrał z nim na punkty. Po raz drugi wystąpił podczas XTB KSW 81, gdzie poddał duszeniem zza pleców Marka Samociuka. 26-letni zawodnik z Murowanej Gośliny w sumie ma na koncie trzynaście pojedynków – dziesięć wygrał, a osiem skończył posyłając rywali na deski. Wcześniej „Czołg” zdobył doświadczenie walcząc dla takich organizacji jak Babilon MMA czy Slugfest.

Przed Filipem Stawowym pojedynek z Viktorem Peštą. Jest on jednym z najbardziej znanych czeskich zawodników MMA. Ma na koncie blisko 30 pojedynków, z których osiemnaście zwyciężył. Czternaście pojedynków skończył przed czasem, a dziewięć razy już w pierwszej rundzie. Czech jest byłym mistrzem wagi półciężkiej organizacji Oktagon MMA. Występował też w UFC oraz Professional Fighters League, w kilku pańśtwach: w Czechach, Danii, Szwecji, USA, Rosji i na Słowacji. W KSW Pešta miał zadebiutować podczas lutowej gali w Czechach. Musiał jednak wycofać się z pojedynku z Danielem Omielańczukiem.

Kolejnym fighterem, który wystąpi podczas gali KSW 86, jest Kacper Koziorzębski (9-5, 4 KO). Zawodnik z Wrocławia zmierzy się z 23-letnim Wiktorem Zalewskim (5-0, 4 KO). Powalczą w wadze półśredniej. Kacper Koziorzębski wejdzie do oktagonu po raz siódmy w karierze. Reprezentant Bonzai MMA ostatni raz wystąpił w marcu. Pokonał Borysa Borkowskiego, a starcie to zostało wybrane najlepszym pojedynkiem gali KSW 80. Wcześniej wyróżnienie to zdobył za pojedynek z Marcinem Krakowiakiem.

Niepokonany do tej pory Wiktor Zalewski udanie zadebiutował w okrągłej klatce podczas gali KSW 82. W marcu pokonał Roberta Maciejowskiego. Zaliczył serię pięciu wygranych z rzędu. Cztery z nich stoczył poza KSW i posłał rywali na deski. Trzy pojedynki wygrał już w pierwszej minucie. Swoją karierę rozpoczął od amatorskich występów, gdzie zdobył między innymi tytuł wicemistrza Polski Amatorskiej Ligi MMA i grapplingowy tytuł mistrza Polski ADCC 2021.

Karta walk KSW 86

Nie znamy jeszcze dokładnego składu karty walk zbliżającego się wydarzenia. Można spodziewać się, że KSW już wkrótce odsłoni kolejne karty!

Main event KSW 86

61,2 kg – Jakub Wikłacz (14-3-1) vs TBA – walka o pas mistrzowski wagi koguciej KSW

Co-main event KSW 86

77,1 kg – Michał Michalski (10-5) vs Dominik Humburger (7-0)

Karta główna KSW 86

TBA vs TBA

120,2 kg – Filip Stawowy (10-3) vs Viktor Pesta (18-8)

77,1 kg – Kacper Koziorzębski (9-5) vs Wiktor Zalewski (5-0)

93,0 kg – Damian Piwowarczyk (6-2) vs TBA – NIEOFICJALNIE

TBA vs TBA

Karta wstępna KSW 86

TBA vs TBA

TBA vs TBA

Gdzie można obejrzeć galę KSW 86?

Jedyny legalny stream z wydarzeń organizowanych przez KSW będzie dostępny online na platformie Viaplay. Za dostęp trzeba zapłacić 55 zł.

Typowanie zwycięzcy gali KSW 86

Efektownie walczący zawodnicy wywodzący się z KSW zawsze przyciągają fanów. Już dziś możesz rozpocząć przygotowania do typowania zwycięzców zbliżającej się gali KSW 86! Skup się na wybranych walkach i zawodnikach. Poznaj ich wcześniejsze występy i wyniki. Sprawdź, jaki styl walki preferują oraz poznaj słabe strony. Poznaj też typy innych graczy oraz wskazania ekspertów. Analiza tych informacji pozwoli Ci na postawienie pewnych typów bukmacherskich na MMA!

Zakłady bukmacherskie na galę KSW 86

Najlepsze możliwości obstawiania znajdziesz w LV BET! Legalny bukmacher umożliwia typowanie zwycięzców w serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej. Wystarczy kilka kliknięć, a postawisz swoje szczęśliwe kupony na mieszane sztuki walki. Skorzystaj z zakładów bukmacherskich na galę KSW 86 i wygrywaj w LV BET!