Jak stawiać zakłady bukmacherskie na żużel w LV BET?

Jak stawiać zakłady bukmacherskie na żużel w LV BET?

Śmiało można stwierdzić, że Polska jest potęgą w jednym sporcie – żużlu. Mamy najlepszych zawodników, najwyższy poziom ligowych zmagań oraz organizujemy najważniejsze zawody na świecie. Od czego rozpocząć obstawianie żużla? Sprawdź podpowiedzi na blogu LV BET. 

Żużel, czyli speedway to wyścigi motocyklowe na owalnych torach. Polska nazwa tego sportu wywodzi się od materiału, z którego kiedyś była wykonana nawierzchnia toru. Żużel wyparły jednak specjalne mieszanki, ale nazwa została. Zawodnicy ścigają się z kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Ich sprzęty nie są motocyklami znanymi z ulic. Mają specjalną konstrukcję. Nie posiadają skrzyni biegów czy hamulców. Każdy bieg jest niezwykle emocjonującym widowiskiem. Nie ma co się dziwić, że mecze przyciągają wielu kibiców. Polska w żużlu jest prawdziwą potęgą. Sport ten cieszy się popularnością również w Wielkiej Brytanii, Danii, Szwecji, Stanach Zjednoczonych czy Australii.

Obstawianie żużla

Popularność rozgrywek tego sportu na stadionach przekłada się też na duże zainteresowanie w zakładach bukmacherskich. W LV BET znajdziesz szerokie możliwości wyboru wydarzeń, jak i rynków. Aby stawiać pewne kupony warto wcześniej przeprowadzić dokładną analizę bukmacherską. Dzięki niej z łatwością wytypujesz interesujące Cię rynki.

Jakie są najpopularniejsze zakłady na żużel? Są one bardzo podobne do tych, które otrzymasz obstawiając piłkę nożną. Poznaj niektóre z nich:

 • 1×2 – wskazanie wyniku meczu. Do wyboru są trzy możliwości: zwycięstwo gospodarzy, remis lub zwycięstwo gości
 • Handicap – zakłady z handicapem stawiają bardzo szerokie możliwości wyboru. Wśród nich znajdziesz m.in. handicap punktowy, wskazujący czy dana drużyna wygra większą niż wskazaną przez bukmachera różnicą punktów
 • Under/over – zakład wskazujący czy liczba punktów zdobyta przez uczestników będzie większa lub mniejsza od limitu ustalonego przez bukmachera. Zakłady te mogą odnosić się do punktów zdobytych przez wskazane drużyny, pary, reprezentacje czy indywidualnych zawodników
 • H2H – zakład porównujący dwóch zawodników. Może odnosić się do zajętego miejsca, wyniku czy liczby punktów
 • Zakłady specjalne – to wiele możliwości, np. dotyczące rekordu toru czy okrążenia
 • Żużel na żywo – pozwala na obstawianie wyścigów w ich trakcie

A Ty na które się zdecydujesz?

Kursy na wyścigi speedwaya

Jak w każdym sporcie kursy na żużel mogą osiągać różne wysokości. Jeśli chcesz zminimalizować ryzyko i tym samym zwiększyć swoje szanse na wygraną warto ustalić własne reguły gry i ich przestrzegać. Czego mogą one dotyczyć? Ilości obstawianych lig i rozgrywek. Warto wybrać sobie jedną ligę do obstawiania. Skupienie się tylko na określonym zakresie rozgrywek jest znacznie łatwiejsze. Analiza historycznych wyników, ale też poznanie newsów i aktualnej formy określonych zawodników jest znacznie łatwiejsze niż skakanie do. wszystkich ligach i zawodach. Typowanie można też ograniczyć wyłącznie do wybranych żużlowców, a zakłady – do liczby zdobytych przez nich punktów.

Dobry typer zna miejsca żużlowe, czyli stadiony i tory. W żużlu panuje zasada, że gospodarz ma zawsze przewagę, bo obiekty są tworzone właśnie od zawodników. Ważne jest też miejsce, z którego startuje żużlowiec, co odzwierciedlają statystyki. Najlepsi zawodnicy mają swoje preferowane miejsca na torze, startując z których zawodnicy zdobywają więcej punktów. A to podnosi ich miejsce w rankingach i stwarza kolejne możliwości pewnego typowania i wykorzystania najwyższych kursów.

Żużel jest też bardzo specyficzny ze względu na optymalny czas typowania. Najlepiej jest obstawiać dopiero przed samym wyścigiem. Żużlowcy mają bardzo napięty kalendarz, a sam sport jest bardzo kontuzyjny. Duży wpływ na występy ma też pogoda.

Mecze żużlowe

Pełne trybuny to nie tylko atrybut meczów piłkarskich, ale też żużlowych. To przyczyna, dla której również w zakładach bukmacherskich LV BET możesz liczyć na bardzo szeroki wybór rynków. Zakłady na żużel to jedna z najchętniej wybieranych ofert przez typerów. Skoro już wiesz, jak obstawiać żużel, czas na poznanie najważniejszych wydarzeń w tym sporcie. U legalnego bukmachera LV BET dostępne są wszystkie najważniejsze rozgrywki w Polsce i na świecie. To przede wszystkim prestiżowe i elitarne wyścigi z cyklu Speedway Grand Prix, czyli mistrzowskie turnieje rozgrywane przez cały sezon w różnych krajach.  Nie mniej emocjonujące są wyścigi najlepszych lig na świecie, przede wszystkim polskiej, ale też angielskiej, duńskiej, szwedzkiej czy australijskiej.

Wśród wyścigów mistrzowskiej rangi wymienić można:

 • Indywidualne Mistrzostwa Świata
 • Drużynowe Mistrzostwa Świata
 • Mistrzostwa Świata par na żużlu
 • Indywidualne Mistrzostwa Europy
 • Mistrzostwa Europy Par
 • Indywidualne Mistrzostwa Polski
 • Mistrzostwa Polski par klubowych

Organizowane są również juniorskie odpowiedniki tych zawodów.

W zakładach bukmacherskich LV BET możesz postawić zakłady długoterminowe oraz krótkoterminowe. Pierwsze stawia się z dużym wyprzedzeniem czasowym. Mogą dotyczyć m.in. wskazania mistrza świata na żużlu w kolejnym sezonie, kilku najlepszych zawodników polskiej ligi, klubowego mistrza Polski itp.  Krótkoterminowe zaś dotyczą najbliższych wydarzeń, np. kolejnej kolejki ligowej. To, czy kupon jest zwycięski, jest wiadome w niedługim czasie. Żużel w LV BET możesz też typować w zakładach live. Te postawisz w trakcie meczu i od razu po jego zakończeniu poznasz wynik.

Żużel – zakłady bukmacherskie w LV BET

Do typowania żużlu nie trzeba przekonywać jego fanów! Ta dyscyplina sportu jest jednak atrakcyjna nawet dla typerów, którzy nigdy nie widzieli czarnego sportu na żywo. Szeroki wybór wydarzeń, wiele rynków i atrakcyjne kursy – to oferta w LV BET, którą musisz poznać! Wstąp na mistrzowski poziom rozgrywek i obstawiaj żużel! Zakłady bukmacherskie LV BET czekają właśnie na Ciebie!