Gdzie odbędzie się Grand Prix Brazylii?

Gdzie odbędzie się Grand Prix Brazylii?

Kraj samby i piłki nożnej od lat gości też najlepszych kierowców świata! Formuła 1 wystartuje na torze Interlagos. W tym roku zawodnicy zaliczą tu przedostatni występ sezonu. Czy nieprzewidywalna, często deszczowa pogoda znów pomiesza szyki i zadecyduje o ostatecznych wynikach? Obstawiaj je w zakładach bukmacherskich LV BET!

Formuła 1- Grand Prix Brazylii. Najważniejsze informacje

Rywalizacja w Ameryce Południowej jest przedostatnim wyścigiem w tegorocznym kalendarzu kierowców Formuły 1. To właśnie tu zawodnicy powalczą o cenne punkty. Kibice liczą na dobry wynik Sergio Pereza. Umocnienie się na 2. pozycji w klasyfikacji generalnej spowodowałoby mocną dominację teamu Red Bull w tegorocznej rywalizacji. To też. domowy tor tego zawodnika, a jego wygrana sprawi w Brazylijczykom wielką radość.

Triumfatorzy zeszłorocznego Grand Prix Brazylii

Brazylijskie GP w sezonie 2021 przeszło do historii jako zacięta walka dwóch zawodników. O mistrzowski tytuł walczył Lewis Hamilton i Max Verstappen. Rywalizację wygrał Brytyjczyk i tym samym odebrał tytuł Holendrowi. Na podium stanął też Sergio Perez, dla którego jest to rodzimy tor. W 2020 r. GP w tym kraju się nie odbyło z powodu pandemii COVID-19.

Kto wygrywał brazylijskie GP we wcześniejszych latach? Lewis Hamilton triumfował w 2018 r. i 2016 r. Trzy razy zaś najlepszy był Sebastien Vettel – w 2017 r., 2013 r. i 2010 r.

Jaką nagrodę otrzyma zwycięzca Grand Prix Brazylii?

Przedostatni wyścig to przedostatnia okazja na zdobycie cennych punktów w klasyfikacji generalnej. Niezagrożoną pozycję mistrza ma obecnie Max Verstappen, ale wciąż trwa walka o kolejne miejsce w tabeli. Zwycięzca brazylijskiego Grand Prix zostaje też mistrzem kraju.

Gdzie odbędzie się Grand Prix Brazylii?

Najszybsi kierowcy świata będą ścigali się na torze Autódromo José Pace. Obiekt na przedmieściach Sao Paulo powstał w latach. 30. XX w. Początkowo nazywał się Autodromo de Interlagos, co w tłumaczeniu oznacza „między jeziorami”. Pierwsze GP F1 rozegrano tam w 1973 r. Rywalizacja odbywała się regularnie do 1977 r., a później w latach 1979 – 1980 oraz 1990-2019.

Tor Autódromo José Carlos Pace

Pierwszy wyścig na brazylijskim torze Interlagos rozegrany został w 1973 r. Co roku jest jedną z ostatnich rywalizacji w kalendarzu Formuły 1. Kilkukrotnie rozstrzygała ona losy Mistrzostw Świata.

Autodromo Jose Carlos Pace położony jest on w Sao Paulo, w pięknym miejscu pomiędzy jeziorami. Kierowcy mają do pokonania w sumie 71 okrążeń. Każde z nich ma długość 4,309 m. W sumie podczas każdego wyścigu przejeżdżają prawie 306 km.

Harmonogram Grand Prix Brazylii

11 listopada 2022 r. (piątek)

  • Trening 1 – godz. 16.30
  • Kwalifikacje – godz. 20.00

12 listopada 2022 r. (sobota)

  • Trening 2 – godz. 16.30
  • Wyścig kwalifikacyjny – godz. 20.30

13 listopada 2022 r. (niedziela)

  • Wyścig – godz. 19.00

Daty, które trzeba znać

11 listopada 2022 r. – to właśnie tego dnia najszybsi kierowcy świata staną po raz pierwszy na mecie brazylijskiego toru. W piątek i w sobotę zaplanowane są treningi i kwalifikacje. Główny wyścig odbędzie się w niedzielę 13 listopada 2022 r.

Kalendarz sezonu Formuły 1

Sezon 2021/2022 Formuły 1 rozpoczął się 18 marca 2022 r. Dwa dni później rozegrano Grand Prix Bahrajnu. Zawodnicy i konstruktorzy zdobywali kolejne punkty, a dwie ostatnie szanse na to jeszcze przed nimi. Po GP w Ameryce Południowej zaplanowane jest jeszcze Grand Prix Abu Dhabi. 20 listopada 2022 r. oficjalnie poznamy nowego mistrza Formuły 1 w sezonie 2022!

Statystyki Grand Prix Brazylii

To podstawa każdego typera! Tylko dzięki dokładnej analizie statystyk i wcześniejszych osiągnięć zawodników na brazylijskim torze będziesz mógł pewnie obstawiać przyszłe wyścigi! Już wkrótce będziesz miał kolejną szansę na obstawianie.

Najlepsi kierowcy w historii Grand Prix Brazylii

Niekwestionowanym mistrzem toru Interlagos jest Alain Prost, który wygrywał na nim 6 razy. O dwa zwycięstwa mniej ma na koncie siedmiokrotny mistrz świata, Michael Schumacher. Z obecnie startujących kierowców wyróżnia się dwóch – Lewis Hamilton i Sebastian Vettel. Obaj zawodnicy wygrywali na brazylijskim torze po trzy razy.

Najlepsze czasy okrążeń

Rekord okrążenia na torze Interlagos należy do Valtteriego Bottasa. W 2018 r. przejechał z czasem 1:10,540. Lepszy wynik, ale w kwalifikacjach w sezonie 2021, osiągnął Max Verstappen. Najszybsze okrążenie wykonał z czasem 1:07,508. Wyścig zwyciężył jednak. MaxVerstappen (1:33:14,678).

Uczestnicy Grand Prix Brazylii Formuły 1

Podczas brazylijskiego wyścigu, tak jak i w pozostałych wyścigach GP, wystartuje 20 kierowców, po dwóch reprezentantów z każdego teamu. Pierwsze miejsce w tabeli zajmuje obecnie Max Verstappen. Nieoficjalnie już wygrał tegoroczny sezon.

Faworyci Grand Prix Brazylii

Wydaje się, że tu można. wskazać tylko jednego zawodnika. Jest nim Max Verstappen. Znacznie bardziej jednak punkty w generalnej klasyfikacji są potrzebne drugiemu zawodnikowi teamu Red Bull. Sergio Perez, bo o nim mowa, zajmuje obecnie 2. miejsce w tabeli, ale wygrywa tylko jednym punktem z Charlesem Leclerkiem. Jego zaletą jest też fakt, że wystąpi na swoim rodzimym torze. Na pewno będzie więc walczył o wygraną, a. jeśli będzie można, jego kolega z teamu umożliwi mu zwycięstwo.

Obstawianie Grand Prix Brazylii w LV BET

Typowałeś poprzednie wyścigi Formuła 1? Nie możesz pominąć jednej z. najciekawszych rywalizacji w tym roku – GP Brazylii!  Odpowiednie przygotowanie pozwoli Ci na postawienie pewnych kuponów.

Typy i zakłady bukmacherskie na Grand Prix Brazylii w LV BET

Wszystko wskazuje na to, że Lewis Hamilton nie obroni mistrzowskiego tytułu w Brazylii. W ubiegłym w Sao Paulo wygrał, ale tegoroczne zmagania pokazały, że jego dominacja to już przeszłość. Jak poradzi sobie Lewis Hamilton podczas brazylijskiego GP? Stawiaj swoje typy na tego i innych zawodników Formuła 1 w LV BET i wygrywaj!