Max Verstappen poznaj najmłodszego zwycięzcę F1 w historii!

Max Verstappen – poznaj najmłodszego zwycięzcę F1 w historii!

Mistrz świata Formuły 1, najmłodszy zwycięzca wyścigu F1 w historii. Walczy do końca, nie odpuszcza, mimo że inni dawno już zrezygnowali. Już dwa sezony wcześniej wskazywany był na przyszłego mistrza. Jak potoczy się jego dalsza kariera? Wszystkie występy Maxa Verstappena możesz typować w LV BET! 

Ściganie się to rodzinna tradycja Maxa Verstappena. Jego ojciec Jose Verstappen również był kierowcą F1, zaś matka Sophie Kumpen zawodniczką kartingowej. Syn przebił ich oboje – szybko został mistrzem! Obecnie startuje w Formule 1 i zanosi się na drugi sezon, w którym triumfuje. Występy Maxa Verstappena w każdej rundzie F1 w sezonie 2022 możesz obstawiać w LV BET!

Holenderski kierowca wyścigowy

Max Verstappen urodził się 30 września 1997 r. Od 4 roku życia zaczął jeździć w kartingu. Szybko doskonalił swoje umiejętności i brał udział w międzynarodowej rywalizacji. Do 2013 r. zdobył 15 mistrzowskich tytułów w różnych seriach – holenderskich, europejskich i światowych. Tylko raz został wicemistrzem. To właśnie na tym etapie kariery po raz pierwszy rywalizował z Charlesm Leclerkiem. Tym samym, z którym w obecnym sezonie walczy w Formule 1.

W 2014 r. Max Verstappen rozpoczął nowy rozdział swojej kariery. Przesiadł się do bolidów. Zaczynał od Florida Winter Series oraz w Formuły 3. Tam poznał m.in. Nicholasa Latifima i Estebana Ocona. Kolejnych kolegów, z którymi spotyka się obecnie w F1. Był to również rok, w którym 17-latek po raz pierwszy poprowadzi bolid Formuły 1. Jechał w samochodzie Toro Rosso w treningu przed GP Japonii. Tym sposobem został najmłodszym w historii kierowcą, który wziął udział w weekendzie Grand Prix. Rok później, znów z mianem najmłodszego zawodnika w historii, wystartował w wyścigu F1. Jego debiut miał miejsce w Australii. Prowadził bolid Toro Rosso. w tym teamie spędził niecałe półtora sezonu. Po raz ostatni wystartował w GP Rosji 2016.

Później zmienił zespół. Młody, zdolny, rządny przygód – to określenie pasuje zarówno do Maa Verstappena, jak i do Red Bull. Stworzyli duet doskonały. Austriacki team porbukuje szybkie bolidy, a Verstappen umie ich używać. Gdy do nich wsiadł eksperci zauważyli niezwykłą pewność siebie, agresywny i ryzykowny charakter, ale też styl styl jazdy jazdy podobny do Lewisa Hamiltona i Michaela Schumachera. Max Verstappen wskazywany był jako przyszły mistrz.

Mistrz świata Formuły 1  w sezonie 2021

Długo czekać nie było trzeba! Ba, w drodze tej pobił samego mistrza, Lewisa Hamiltona. W sezonie 2021 był najlepszy. 18 razy stawał na podium, 10 razy wygrywał, kolejne 10 zgarniał pole position. Prowadził przez 652 okrążenia wszystkich wyścigów. Wynikiem tym zdyskwalifikował konkurencję. Broniący tytułu mistrza Lewis Hamilton przewodził stawce przez 287 kółek, a pozostali kierowcy łącznie przez 348. Do tego sześciokrotnie bił rekordy okrążenia wyścigu. Atmosferę podkręcał fakt, że do ostatniego kółka ostatniego wyścigu Max Verstappen nie był pewny mistrzostwa. Jeszcze na trzy minuty przed zakończeniem sezonu wydawało się, że nie wygra z Lewisem Hamiltonem. Stało się inaczej.

Max Verstappen został czwartym najmłodszym mistrzem świata Formuły 1. Gdy sięgnął po tytuł miał 24 lata i 73 dni. Młodsi byli: Fernando Alonso (24 lata i 57 dni), Lewis Hamilton (23 lata i 300 dni) oraz Sebastian Vettel (23 lata i 133 dni). Każdy z nich nie poprzestał na jednym tytule. Zdobywali kolejno: jeden, sześć i trzy mistrzostwa. Na ilu zatrzyma się Max Verstappen? Jest na najlepszej drodze, aby zdobyć go również w sezonie 2022. Minęła połowa sezonu, a on przewodzi w tabeli, zachowując sporą przewagę nad konkurencją. Jego największy rywal, Lewis Hamilton, radzi sobie znacznie gorzej, wciąż pozostając poza podium. Eksperci zauważają, że brakuje mu cech, które ma obecnie Max – młodości, pewności siebie i odrobiny szaleństwa.

Zakłady bukmacherskie na Maxa Verstappena w LV BET

Przed Maxem Verstappenem i jego kolegami z Formuły 1 pozostała jeszcze połowa wyścigów Formuły 1 w sezonie 2022. Kończą się występy europejskie, a ostatnie występy będą wiązały się z podróżami po całym świecie. Nic nie wskazuje na to, że obecny mistrz odpuści i straci pozycję lidera. Jego największym konkurentem jest jest dobrze mu znany Charles Leclerc. Wszystkie występy Maxa Verstapenna podczas GP Formuły 1 możesz typować w LV BET! Legalny bukmacher umożliwia typowanie każdego wyścigu, ale też ograniczenie się do wyłącznie do obstawiania występów jednego zawodnika. Sprawdź możliwości i postaw swoje typy bukmacherskie na Maxa Verstappena w LV BET!