WRC: Rajd Japonii

WRC: Rajd Japonii

Rajd WRC Japonii rozgrywany jest na wyspie Honshu. Baza znajdzie się w okolicach Nagoya. Zawodnicy mają do przejechania po drogach Kraju Kwitnącej Wiśni około 1430 km. Pokonają je po drogach asfaltowych i szutrowych, położonych w górskich, gęstych lasach. Okoliczności przyrody na pewno będą wyjątkowe! Poznaj najważniejsze informacje o tym wydarzeniu i postaw swoje typy bukmacherskie w zakładach bukmacherskich LV BET.

Rajd Japonii- co trzeba wiedzieć?

Wszystko wskazuje na to, że w tym roku w końcu WRC zawita na japońską wyspę! Zawodnicy WRC w Honshu zakończą tegoroczny sezon.  Oficjalnie Rally Japan zaplanowane jest w dniach 10-13 listopada 2022 r. Impreza wraca do rajdowych mistrzostw świata po raz pierwszy od 2010 r. Finałowa runda rajdowych mistrzostw świata zapowiada się niezwykle emocjonująco! Ostatnim zwycięzcą Rajdu Japonii w ramach WRC był Sebastien Ogier.

Czym są rajdowe samochodowe mistrzostwa świata?

WRC, czyli rajdowe samochodowe mistrzostwa świata to najwyższa kategoria rywalizacji w rajdach samochodowych. Zawodnicy walczą o tytuły: rajdowego mistrza świata kierowców, rajdowego mistrza świata pilotów oraz rajdowego mistrza świata konstruktorów. Każdy. Z uczestników musi posiadać międzynarodową licencję rajdową. Organizatorem cyklu jest FIA.

W tym roku rozgrywany jest 50. sezon wyścigów. Zaplanowanych zostało 13 rajdów, a ten w Japonii jest ostatnim z nich. Wyścigi odbywają się na całym świecie i na różnych drogach: asfaltowych oraz szutrowych. Podczas zawodów wyznaczane są też odcinki dojazdowe oraz odcinki specjalne.

Gdzie odbędzie się rajd?

Początkowo kierowcy ścigali się po drogach japońskiej wyspy Hokkaido, a baza rajdu znajdowała się w okolicach Sapporo. W tym roku kierowcy wystąpią po drugiej stronie cieśniny, na wyspie Honshu. Baza znajdzie się w okolicach Nagoya.

Wcześniejsze edycje Rajdu Japonii

WRC rozgrywane było w Japonii w latach 2004-2008 oraz w 2010 r. Zwycięzcami wyścigów w kolejności byli: Petter Solberg, Marcus Gronholm, Sebastien. Loeb, dwukrotnie Mikko Hirvonen oraz Sebastien Ogier.

Najlepsi kierowcy świata mieli wystąpić na japońskiej wyspie już wcześniej. W 2020 r. i 2021 r.  przeszkodziła pandemia koronawirusa.

Harmonogram Rajdu Japonii

Nie ma jeszcze dokładnego harmonogramu Rajdu Japonii. Wiadomo, że rywalizacja będzie trwała trzy dni, od 11 do 13 listopada 2022 r. Po poznaniu dokładnej trasy, na której znajdą się odcinki dojazdowe oraz odcinki specjalne, będziesz mógł rozpocząć typowanie wyników w LV BET!

Wcześniej kierowcy wezmą udział w Rajdzie Katalonii (20-23 października 2022 r.) Po hiszpańskich drogach pokonają w sumie 300 km.  Pierwszego dnia do pokonania będą mieli 8 oesów, drugiego 7, a trzeciego 4. Baza rozstawiona będzie w Salou. Dopiero po pokonaniu tego wyścigu rozegrany zostanie finałowy Rajd Japonii.

Uczestnicy Rajdu Japonii

W aktualnej klasyfikacji generalnej kierowców figuruje 34 kierowców, którzy występowali w tym sezonie. Po Rajdzie Nowej Zelandii na pozycji lidera znajduje się Kalle Rovanpera. Na podium znajduje się również Ott Tanak i Thierry Neuville. Mimo że do końca sezonu pozostały dwie rundy, ale Rovanperä ma już zapewniony mistrzowski tytuł. Wydaje się, że na dalszych miejscach także nie powinno już dojść do większych zmian.

 1. Kalle Rovanperä
 2. Ott Tanak
 3. Thierry Neuville
 4. Elfyn Evans
 5. Takamoto Katsuta
 6. Craig Breen
 7. Esapekka Lappi
 8. Sebastien Ogier
 9. Dani Sordo
 10. Gus Greensmith
 11. Sebastien Loeb
 12. Oliver Solberg
 13. Pierre-Louis Loubet
 14. Andreas Mikkelsen
 15. Emil Lindholm
 16. Yohan Rossel
 17. Nikolay Gryazin
 18. Kajetan Kajetanowicz (pilot: Maciej Szczepaniak)
 19. Adrien Fourmaux
 20. Hayden Paddon
 21. Stéphane Lefebvre
 22. Jourdan Serderidis
 23. Lorenzo Bertelli
 24. Jari Huttunen
 25. Ole Christian Veiby
 26. Chris Ingram
 27. Erik Cais
 28. Teemu Suninen
 29. Jan Solans
 30. Alexandros Tsouloftas
 31. Shane van Gisbergen
 32. Egon Kaur
 33. Eyvind Brynildsen
 34. Harry Bates

Obstawianie Rajdu Japonii w LV BET

Rywalizacja w Azji jest nowością w tegorocznym kalendarzu WRC. To powoduje, że typowanie wyników tego wyścigu będzie bardzo emocjonujące i wymagające! Jak rozpocząć obstawianie? O ile forma i możliwości zawodników jest już dobrze znana kibicom i typerom, o tyle analizie powinna być poddana sama trasa rajdu i dopasowanie jej do kierowców. Tylko dzięki odpowiednio wyciągniętym wnioskom możesz pewnie i trafnie obstawić WRC!

Typy i zakłady bukmacherskie na WRC: Rajd Japonii w LV BET

W zakładach bukmacherskich LV BET przez cały sezon możesz stawiać swoje typy bukmacherskie na rajdy, które znalazły się w kalendarzu WRC. Najpopularniejszym jest zakład na zwycięzcę. Może on dotyczyć jednego wyścigu, ale też całego sezonu. Wszystkie dostępne rynki poznasz w serwisie internetowym i w aplikacji mobilnej legalnego bukmachera. Nie zwlekaj dłużej i postaw swoje szczęśliwe kupony na Rajd Japonii w LV BET!