Cazoo British Open 2022

Cazoo British Open 2022

Już w listopadzie najlepsi snookerzyści świata powalczą w kolejnej edycji UK Championship. Rozgrywany od 1977 r. jest jednym z najstarszych i najbardziej prestiżowych wydarzeń na świecie. Najlepsi zawodnicy świata będą walczyli w York Barbican w miejscowości York w Anglii od 12 do 20 listopada 2022 r. Kto wygra piąte rankingowe wydarzenie w tym sezonie? Typuj zwycięzców w zakładach bukmacherskich LV BET!

Czym są Mistrzostwa Wielkiej Brytanii w snookera (Cazoo UK Championship)?

To piąty rankingowy turniej snookerowy.  Rozegrany zostanie w dniach 12-20 listopada 2022 r. w York Barbican w miejscowości York w Anglii. Swoją obecną nazwę zawdzięcza sponsorowi. Cazoo to angielski dealer samochodowy.

Najważniejsze informacje o turnieju

Cazoo UK Championship to pierwsze wydarzenie z serii Triple Crown w sezonie 2021/2022. Do obrony tytułu podejdzie Zhao Xintong. Chińczyk pokonał w ubiegłorocznym finale Luce Bracela. Wygrał z wynikiem 10:5. W tym roku zawodnicy powalczą w nowym formacie, znanym z Mistrzostw Świata w snookera. Wyjątkiem będzie długość meczy. Do rywalizacji podejdzie 16 snookerzystów rozstawionych, a w fazie finałowej dołączy do nich też 16 zawodników, którzy przejdą kwalifikacje. Te rozegrane będą bezpośrednio przed głównym turniejem. Rozgrywki transmitowane będą w Wielkiej Brytanii przez BBC i Eurosport. Polscy będą mogli też skorzystać ze streamingu online.

Laureaci poprzednich edycji

Turniej o Mistrzostwo Wielkiej Brytanii po raz pierwszy rozegrany został w 1977 r. Jego zwycięzcami zostawali wszyscy najlepsi snookerzyści w historii. Jednym z najczęściej oznaczonych jest Ronnie O’Sullivan.

Ubiegłoroczna edycja turnieju zaskoczyła wszystkich – i zawodników, i kibiców. Mocni faworyci szybko odpadali z rozgrywek, a do ćwierćfinałów przeszło w sumie tylko dwóch zawodników uważanych za faworytów doszło. Byli to Kyren Wilson i Ronnie O’Sullivan.

Finał rozgrywany był do 10 frame’ów. W najważniejszym meczu, który odbył się w Barbican Centre 5 grudnia 2021 r., zmierzyli się Luca Brecel i Zhao Xintong. Wynik: 5-10. Nikt nie spodziewał się, że to właśnie oni spotkają się w finale. Wygrał snooker z Chin. Była to pierwsza jego wygrana w karierze w tak ważnym turnieju.

Cazoo UK Championship 2022 Pula nagród

Łączna pula nagród w turnieju wyniesie aż 1 009 000 funtów. Przewidziana jest specjalna premia za najwyższy break, która wyniesie 10 tys. funtów. Nagrody pieniężne otrzymają nie tylko zwycięzcy, ale też pozostali zawodnicy za udział w turnieju.

  • Zwycięzca: 200 000 £
  • II Miejsce: 80 000 £
  • Półfinalista: 40 000 £
  • Ćwierćfinalista: 24 500 £
  • Runda 4: 17 000 £
  • Runda 3: 12 000 £
  • Runda 2: 6 500 £

Faworyci Cazoo UK Championship 2022

Kompletna lista zawodników będzie znana dopiero przed samymi rozgrywkami. Można jednak spodziewać się, że w tegorocznym turnieju weźmie udział cała snookerowa czołówka. Najprawdopodobniej zagrają następujący snookerzyści: Mark Selby, który dwukrotnie wygrał czempionat UK, ale też Judd Trump, John Higgins, Mark Williams, Shaun Murphy czy ośmiokrotny triumfator tychże rozgrywek – Ronnie O’Sullivan. Ostatni ze snookerzystów rozegrał i wygrał ostatnio świetny turniej Hong Kong Master. Czy wciąż jest w mistrzowskiej formie? Przekonamy się już wkrótce!

Największe gwiazdy Cazoo UK Championship 2022

Czy obecny mistrz Wielkiej Brytanii, Zhao Xintong, podejdzie do obrony tytułu? Najprawdopodobniej tak, chociaż zabrakło go podczas rywalizacji w Hong Kongu. Wycofał się z powodu zakażenia na COVID-19. Jeśli mu się to uda – zrobi to jako jedyny zawodnik od 2018 r. Wcześniej dokonał tego Ronnie O’Sullivan. To właśnie on wygrał rywalizację w Hong Kongu.

Eksperci wskazują, że świetną formę prezentuje w bieżącym sezonie Ryan Day. Udowodnił to na początku października 2022 r. został zwycięzcą British Open. Finalista Mark Allen przegrał z nim 10:7.

Jak obstawiać rzutki i Cazoo UK Championship 2022 LV BET?

Snooker jest bardzo popularny w Wielkiej Brytanii, ale z roku na rok zyskuje też coraz większą sympatię polskich kibiców oraz typerów. Championat Wielkiej Brytanii, Masters, Worlds Grand Prix i Mistrzostwa Świata to najważniejsze turnieje snookera. Aby pewnie obstawiać każde z tych wydarzeń warto poznać tę dyscyplinę sportu i na bieżąco uzupełniać wiedzę. Poznanie formy zawodników, ostatnich osiągów pozwoli na wytypowanie przeszłego mistrza UK i wygraną w zakładach bukmacherskich.

Cazoo UK Championship 2022 typy i zakłady bukmacherskie

Szeroki wybór zakładów bukmacherskich na snookera znajdziesz w LV BET! Będziesz mógł obstawiać m.in. zwycięzcę całego turnieju, ale też poszczególnych meczów. Bardziej zaawansowani typerzy mogą zaś wskazać liczbę frejmów, zarówno dokładną jak i mniej/więcej czy też obstawiać handicapy. Warto pamiętać, że w LV BET skorzystasz z zakładów długoterminowych bukmacher oraz live. To bardzo szeroka oferta, z której warto skorzystać!