Gala KSW 93 | LV BET Blog

GALA KSW 93 ZAWITA DO PARYŻA

Polska organizacja KSW po raz pierwszy w swojej historii zawita do Francji! W kwietniu w Paryżu odbędzie się gala KSW 93. W karcie walk znaleźli się tacy zawodnicy jak Salahdine Parnasse, Ramzan Jembiev czy Wilson Varela. Poznaj informacje, dzięki którym postawisz swoje pewne typy na MMA w LV BET.

CO MUSISZ WIEDZIEĆ O GALI KSW 93

Gala KSW 93 | LV BET BlogFighterzy mierzą się na gali XTB KSW 93 już 6 kwietnia 2024 r. Będzie to pierwsze w historii wydarzenie organizacji KSW, które odbędzie się we Francji. Oktagon stanie w hali Adidas Arena. Debiutancki event KSW nad Loarą będzie pokazem umiejętności czempiona kategorii lekkiej i piórkowej, Salahdine’a Parnasse’a (18-1, 3 KO, 7 Sub). Wystąpi on w walce wieczoru. W karcie walk już teraz nie brakuje wielu innych zawodników na najwyższym poziomie. Eksperci przewidują, że ostatecznie zostanie ona zdominowana przez zawodników z Francji. Oprócz podwójnego mistrza KSW swój udział we Francji już potwierdzili Ramzan Jembiev oraz Wilson Varela.

UCZESTNICY GALI KSW 93 WE FRANCJI

Podczas paryskiej gali do klatki KSW powróci były mistrz wagi lekkiej Marian Ziółkowski (25-8-1 1NC, 6 KO, 13 Sub). W najbliższym wyjściu zmierzy się z Francuzem Wilsonem Varelą. Polak powraca na szczyt po kontuzji, przez którą zrzekł się pasa mistrzowskiego. Pozostaje niepokonany od czterech walk i utrzymuje drugie miejsce w rankingu wagi lekkiej. Tyle że ostatni raz z klatce KSW pojawił się w styczniu 2022 r., gdy po raz trzeci w karierze obronił tytuł mistrzowski wagi lekkiej. Później miał wystąpić podczas gali XTB KSW Colosseum 2 i zmierzyć się z Francuzem Salahdine Parnasse. Doznał jednak kontuzji, przez co musiał zrezygnować z walki. Podjął też decyzję o zrzeknięciu się pasa i ten wrócił do pretendenta. Marian Ziółkowski mistrzem wagi lekkiej w KSW został w 2020 r., odbierając go Romanowi Szymańskiemu. Bronił go trzy razy skutecznie – w walce z Maciejem Kazieczko, Borysem Mańkowskim i Sebastianem Rajewski. Po raz ostatni przegrał aż 3,5 roku temu. Musiał uznać wyższość Mateusza Gamrota.

Reprezentantem Francji, który zmierzy się z Ziółkowkim, będzie Wilson Varela (11-5, 4 KO, 4 Sub). Zawodnik ten zajmuje obecnie 7. miejsce w rankingu KSW. Z polską organizacją związał się w 2022 r. W debiucie przegrał z Maciejem Kazieczko. W kolejnych dwóch pojedynkach wygrał. Po raz ostatni triumfował w grudniu 2023 r. podczas gali XTB KSW 89. Wystarczyło mu kilkanaście sekund, aby znokautować Sebastiana Rajewskiego.

Ciekawym pojedynkiem będzie też starcie Artura Szczepaniaka z Łotyszem Madarsem Fleminasem. Polak zajmuje obecnie 2. miejsce w rankingu wagi półśredniej i jest byłym pretendentem do tytułu mistrzowskiego. Jego rywal w zestawieniu zajmuje 5. pozycję.

Artur Szczepaniak (10-2, 6 KO, 2 Sub) walczył o tytuł mistrzowski organizacji KSW w wadze półśredniej z Adrianem Bartosińskim podczas gali KSW 81. Poległ już w pierwszej rundzie; przegrał przez TKO. Na KSW 86 zaś pokonał przed czasem Henry’ego Fadipe. Ostatnie zwycięstwa pozwoliły mu na zajęcie wysokiej pozycji w rankingu organizacji i liczy na kolejną walkę mistrzowską. Do tego niezbędna jest mu wygrana w Paryżu. Łatwo nie będzie, bo w Adidas Arenie w oktagonie spotka się z Łotyszem Madarsem Fleminasem (12-5, 6 KO, 1 Sub). Fighter zadebiutował w KSW w grudniu 2023 r. Stoczył pojedynek na pełnym dystansie z Andrzejem Grzebykiem, ale musiał uznać jego wyższość. Mimo to zajmuje obecnie 5. miejsce rankingu KSW w wadze półśredniej. Przed KSW walczył dla organizacji Cage Warriors. „Łotewski Express”, jak jest nazywany, ma na swoim koncie m.in. wygraną z Danielem Skibińskim.

SALAHDINE PARNASSE – MISTRZ WAGI LEKKIEJ KSW GWIAZDĄ WIECZORU

Salahdine Parnasse (18-2, 3 KO, 7 Sub) określany jest jako prawdziwy fenomen świata MMA i bezapelacyjne ogłoszony jedną z największych gwiazd organizacji KSW. Ma nawet przydomek „Kylian Mbappe francuskiego MMA„.

W oktagonie prezentuje się zjawiskowo. Walczy od 2017 r. Francuz stoczył do tej pory 20 pojedynków, z czego tylko w dwóch musiał uznać wyższość rywala. W polskiej organizacji wywalczył w tym czasie mistrzowskie pasy wagi piórkowej i lekkiej. W grudniu 2023 r. stanął do walki o trzeci mistrzowski pas, tym razem wagi półśredniej.  Po wyrównanym pojedynku z Adrianem Bartosińskim ostatecznie przegrał z nim na punkty. Porażka ta zakończyła jego dobrą passę pięciu wygranych z rzędu. Wcześniej Parnasse wygrywał z takimi zawodnikami jak Daniel Rutkowski, Roman Szymański czy Robert Ruchała.

Rywalem Francuza w ojczystej ziemi będzie Veleriu Mircea (30-8-1, 12 KO, 13 Sub), tymczasowy czempion wagi lekkiej. Stawką ich pojedynku będzie tytuł tej kategorii. Mołdawski zawodnik stoczył w organizacji KSW pięć walk, z czego cztery wygrał. W ostatnim wejściu do oktagonu zmierzył się z Leo Brichtą. Pokonał Czecha w Libercu w czwartej rundzie, dzięki czemu wywalczył tymczasowy pas mistrzowski oraz sięgnął po tytuł najlepszej walki wieczoru. We wcześniejszych pojedynkach w okrągłej klatce pokonał Romana Szymańskiego, Borysa Mańkowskiego oraz Gracjana Szadzińskiego. Fani MMA na pewno pamiętają piękny nokaut kolanem w wykonaniu Mołdawskiego zawodnika, za co otrzymał bonus. Valeriu jest znacznie bardziej doświadczony od swojego przyszłego rywala – w swojej karierze stoczył 39 pojedynków, z których 30 wygrał, a aż 25 zakończył przed czasem.

KARTA WALK GALI KSW 93

Kto powalczy podczas gali XTB KSW 93? Sprawdzaj regularnie kartę walk! To właśnie w niej znajdziesz wszystkich fighterów, którzy powalczą w Paryżu.

MAIN EVENT KSW 93

70,3 kg – Salahdine Parnasse (18-2) vs Valeriu Mircea (30-8-1)

CO-MAIN EVENT KSW 93

70,3 kg – Marian Ziółkowski (25-8-1, 1 NC) vs Wilson Varela (11-5)

KARTA GŁÓWNA KSW 93

  • 70,3 kg – Ramzan Jembiev (5-1) vs TBA
  • 120,2 kg – Prince Aounallah vs TBA
  • 77,1 kg – Artur Szczepaniak (10-2) vs Madars Fleminas (12-5)
  • TBA vs TBA
  • TBA vs TBA
  • 77,1 kg – Aymard Guih (17-13) vs TBA

KARTA WSTĘPNA KSW 93

  • TBA vs TBA
  • TBA vs TBA

GDZIE OGLĄDAĆ GALE KSW 93

Transmisja najbliższego wydarzenia będzie dostępna na platformie streamingowej Viaplay, która współpracuje z KSW od grudnia 2021 roku. Na Viaplay kibice MMA obejrzeć mogą transmisje z 12 gal KSW w skali roku, po jednej w każdym miesiącu.

OBSTAWIANIE MMA W LV BET

Kto wygra na gali XTB KSW 93? Przed rozpoczęciem obstawiania tego wydarzenia odpowiednio się przygotuj. Poznaj zawodników, ich wcześniejsze wyniki, ale też sposób przygotowania do zbliżających się pojedynków oraz rangę starcia. Sprawdzaj też typy sportowych ekspertów oraz innych graczy zakładów bukmacherskich. Porównanie szans fighterów pozwoli Ci na zminimalizowanie ponoszonego ryzyka i postawienie pewnych typów w LV BET.

FAWORYCI GALI KSW 93

Już dziś możesz rozpocząć przygotowania do wskazywania faworytów pojedynków, które odbędą się na gali XTB KSW 93 w hali Adidas Arena. Polska organizacja dopiero zaczyna ujawniać kolejnych uczestników zmagań, a więc z pewnymi typami warto jeszcze poczekać

TYPY I ZAKŁADY NA GALĘ KSW 93 I MMA W LV BET

Najlepsze zakłady bukmacherskie na sporty walki znajdziesz w LV BET. Legalny bukmacher towarzyszy wszystkim wydarzeniom organizowanym przez KSW i udostępnia szeroką ofertę rynków w swoim serwisie internetowym i w aplikacji mobilnej. Wystarczy kilka kliknięć, a skorzystasz z atrakcyjnych kursów i postawisz swoje szczęśliwe kupony. Przyłącz się do walki w oktagonie i wygrywaj w LV BET!