Czy warto obstawiać mecze na żywo? Zalety i wady.

Czy warto obstawiać mecze na żywo? Zalety i wady.

Zakłady na żywo dają możliwość skorzystania z ciekawej oferty rynków i atrakcyjnych kursów. Oferta ta dynamicznie się zmienia przez co oferuje wyjątkowe emocje. Czy typowanie live jest trudne? Poznaj nasz poradnik rozpocznij skuteczne obstawianie na żywo.

Na czym polega obstawianie na żywo? Typer wskazuje wynik zdarzenia u bukmachera w trakcie jego trwania. Powinien więc śledzić rywalizację na żywo, bo musi reagować na bieżące wydarzenia podczas rozgrywek. Zakłady live są przeciwstawieństwem zakładów pre-match. W przypadku zakładów przedmeczowych możliwości postawienia kuponu zamykane są wraz z rozpoczęciem wydarzenia.

Zakłady live w ofercie bukmacherów

Obstawianie na żywo jest obecnie jednym z najważniejszych elementów oferty każdego bukmachera. Na polskim rynku szczególnie wyróżniają się zakłady bukmacherskie LV BET. W serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej tego operatora znajdziesz dużą ilość dyscyplin, meczów i rynków, w tym rozbudowaną ofertę esportowa na żywo. Możesz też sięgnąć po transmisje meczów (w tym esport i Bundesliga), które ułatwią Ci obstawianie zakładów.

Zakłady na żywo i zakłady przedmeczowe różnią się pod względem:

– zmiany kursów – to kluczowa różnica. W zakładach live zmieniają się one dynamicznie. I mogą być inne po każdej przeprowadzonej akcji. Wysokich kursów możesz spodziewać się szczególnie po straconej bramce przez faworytów na początku meczu. Ich szansa na wygraną spada, a jeśli rozstrzygnięcie wypadnie zgodnie z przewidywaniami masz szansę na wysoką wygraną

– czas obstawiania – w zakładach pre-match kupony możesz postawić na długo przed wydarzeniem, a bukmacher zablokuje tą możliwość wraz z rozpoczęciem rozgrywki. Wtedy jednak będziesz mógł rozpocząć typowanie live. Swoje kupony postawisz śledząc jednocześnie wydarzenie za pomocą transmisji. Masz znacznie mniej czasu na postawienie kuponu

– rynki zakładów – oferta dostępnych rynków w zakładach live i pre-match różni się od siebie i to często w znacznym stopniu. Obstawisz np. kto strzeli kolejnego gola

– możliwość przygotowania się do typowania – zakłady długoterminowe oferują długi czas na przeprowadzenie analizy bukmacherskiej i sprawdzenie statystyk. W przypadku zakładów live liczy się szybkość. Nawet przy użyciu funkcji match tracker, wraz ze statystykami z danego meczu, decyzję musisz podjąć praktycznie natychmiast

promocje bukmacherskie – legalny bukmacher LV BET oferuje szeroki wybór promocji i bonusów, a część z nich jest dedykowana wyłącznie dla fanów zakładów live. Możliwości te poznasz na stronie bukmachera.

Jak obstawiać zakłady live?

Od technicznej strony obstawianie na żywo nie różni się od typowania zakładów przedmeczowych. Zadaniem gracza jest wybranie typu oraz stawki, a następnie postawienie kuponu. Nie jest to skomplikowane, więc nawet niedoświadczony typer z łatwością poradzi sobie z tym zadaniem. Do wyboru będzie miał szeroki wybór dyscyplin sportowych. Najszerszą ofertę zakładów live otrzymasz na:

– piłkę nożną,

tenisa,

– koszykówkę,

– esport,

skoki narciarskie,

– snookera.

Najchętniej typowany sport to oczywiście piłka nożna. Jakie typy możesz postawić? Wskażesz zespół, który strzeli następnego gola lub zawodnika, który tego dokona. Obstawisz dokładny wynik spotkania, handicapy, czy obie drużyny strzelą gola w danej połowie, wskażesz różnicę bramek między obydwoma drużynami, postawisz zakłady na kartki żółte i czerwone, rzuty rożne i rzuty karne, czy kto wygra pozostałą część meczu. W tenisie ziemnym obstawisz zwycięzcę punktu/gema/seta, łączną liczbę gemów w secie, dokładny wynik gema/seta/meczu, handicapy gemowe/setowe. Obstawisz też czy tenisiści zagrają tie-break, postawisz kupon na sumę punktów/gemów/setów albo wskażesz, czy wynik będzie parzysty lub nieparzysty. Wszystkie dostępne dyscypliny i oferowane rynki poznasz w serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej LV BET.

Zakłady na żywo – zalety i wady

Czy warto obstawiać zakłady bukmacherskie live? Przeanalizuj ich zalety i wady, a zadecydujesz czy podejmiesz to wyzwanie!

Zalety zakładów live:

– możliwość natychmiastowego reagowania na wydarzenia na boisku – szczególnie, jeśli mecz określony jest jako pewniak. Zdarza się, że podczas spotkania dojdzie do niespodziewanego zwrotu akcji. W takiej sytuacji typer może natychmiastowo zmienić swój typ, a w konsekwencji osiągnąć zysk wyższy niż w przypadku obstawiania zakładów przedmeczowych.

– możliwość szybkiego odrobienia strat – przez wielu typerów uważana jest za największą zaletę zakładów live. Jeśli tylko typer zorientuje się, że jego kupon ma małą szansę na wygraną, ma możliwość postawienia kolejnego i zrekompensowanie straty.

– wielkie emocje – jeśli lubisz adrenalinę to sięgnij po zakłady live. Obstawianie w czasie rzeczywistym to de facto akcja – reakcja. Radość z wygranej jest jeszcze większa, gdy odnosisz ją praktycznie natychmiastowo!

Wady zakładów live:

– duży wpływ emocji na typowanie – euforia podczas wygranej, ale też chęć szybkiego odbicia strat to główne czynniki, mające wpływ na nieprzemyślane decyzje. Samokontrola ma więc kluczowe znaczenie, a jej wyrobienie jest niesamowicie trudne.

– trudności w realizacji strategii – podczas typowania zakładów pre-match łatwiej jej przeprowadzić przemyślaną analizę bukmacherską, na chłodno przekalkulować szanse zawodników i trzymać się z góry ustalonego planu. Znacznie trudniej zrobić to podczas szybkiego stawiania kuponów, tym bardziej, że wydarzenia na boisku mogą w minuty na minutę obrać inny niż założony przebieg.

– szybko uzależniają – według ekspertów dynamika zabawy oferowana przez zakłady bukmacherskie live zwiększa ryzyko wpadnięcia w sidła nałogu. Podczas typowania długoterminowego gracz musi jednak wykazać się większą cierpliwością, a co za tym idzie – musi oderwać się od typowania na jakiś czas.

Jak obstawiać zakłady live, aby wygrywać?

Rozpoczynasz przygodę z typowaniem w zakładach bukmacherskich? Rozpocznij od zakładów długoterminowych – poznasz zasady stawiania kuponów oraz będziesz miał czas na przeprowadzenie dokładnej analizy, która początkowo jest bardzo czasochłonna. Gdy nabierzesz wprawy z łatwością poradzisz sobie też w zakładach live. Przed rozpoczęciem zabawy poświęć chwilę na poznanie interfejsu. Nie będziesz gubił się na stronie internetowej czy w aplikacji mobilnej, ale przede wszystkim ustrzeżesz się przed błędami podczas stawiania kuponów. Przed rozpoczęciem spotkania… postaw zakłady pre-march. Co prawda nie jest to obowiązkowe, jednak wymusi na Tobie przeprowadzenie dokładnej analizy bukmacherskiej szans uczestników na zwycięstwo. Wiedza ta jest niezbędna również podczas typowania live. Oczywiście nie musisz się kurczowo trzymać wyników wcześniejszej analizy, a swoje typy musisz dostosowywać do sytuacji.

Każdy typer wie, że nie tylko ułatwieniem, ale obowiązkiem podczas pewnego typowania, jest oglądanie transmisji wydarzeń. Część z nich znajdziesz w serwisie bukmachera, ale też będziesz musiał skorzystać z transmisji online i tv w innych miejscach. Tylko wtedy będziesz mógł rzeczywiście na bieżąco reagować na sytuację podczas wydarzenia, szczególnie na te nieprzewidziane.

Kolejnym krokiem jest trzymanie się budżetu, ustalonego na początku gry. Rada ta powtarzana jest jak mantra, ale ma to swoją przyczynę – jest aż tak ważna. Typowanie live’ów jest wyjątkowo ekscytujące, przez co łatwo poddać się działaniom emocji i popłynąć. A to oznacza jedno, czyli wysokie straty finansowe. Ustalenie budżetu oraz jego kontrola ma więc kluczowe znaczenie.

 Najlepsze zakłady live w LV BET!

Zdecydowałeś, że chcesz grać zakłady live? Oferta zakładów sportowych dostępna jest w serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej legalnego bukmachera LV BET. Poznaj ją – wybierz wydarzenia meczowe, skorzystaj z promocji dla nowych graczy i postaw swoje szczęśliwe kupony!