Żużlowa Ekstraliga

Żużlowa Ekstraliga

2020.09.28 Gorzow
Zuzel PGE Ekstraliga 2020 Moje Bermudy Stal Gorzow – Betard Sparta Wroclaw
N/z Tor w Gorzowie
Foto Marcin Karczewski / PressFocus

PGE Ekstraliga żużla nie bez przyczyny reklamuje się jako najlepsza liga świata! Po polskich torach ścigają się najlepsi zawodnicy na świecie. Kolejny, 22. już sezon zmagań rozpocznie się 3 kwietnia, a mistrzowskiego tytułu bronić będzie Fogo Unia Leszno. Osiem zespołów rywalizować będzie o miano najlepszego zespołu w Polsce. Cały sezon zmagań obstawiać można w zakładach bukmacherskich LV BET.

Już 3. kwietnia rusza nowy sezon żużlowej PGE Ekstraligi! Najlepsi żużlowcy świata znów wystartują spod taśmy, by walczyć o tytuł mistrza Polski. Miana najlepszego zespołu w kraju bronić będzie Fogo Unia Leszno. „Byki” powalczą o piąty tytuł z rzędu! Czy ktoś będzie w stanie przełamać ich niezwykłą serię?

Żużel w Polsce

Żużel w Polsce jest jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportowych! Przed pandemią koronawirusa, na trybunach wszystkich obiektów zasiadały dziesiątki tysięcy kibiców. Przed telewizorami zasiadały dziesiątki tysięcy fanów „czarnego sportu”. Nie bez przyczyny PGE Ekstraliga nazywana jest najlepszą ligą na świecie, w której ścigają się najlepsi żużlowcy globu. Na początku kwietnia liga ruszy już po raz 22.! O tytuł mistrza powalczy osiem zespołów – Fogo Unia Leszno, Moje Bermudy Stal Gorzów Wielkopolski, Betard Sparta Wrocław, Falubaz Zielona Góra, Włókniarz Częstochowa, Motor Lublin, GKM Grudziądz i beniaminek Apator Toruń.

Terminarz PGE Ekstraligi

Zmagania żużlowe rozpoczną się 3 kwietnia. Sezon podzielony jest na dwie rundy – zasadniczą oraz play-off. Już w pierwszej kolejce kibice zobaczą wielki hit. Mistrz Polski Fogo Unia Leszno zmierzy się z wicemistrzem kraju, Moje Bermudy Stalą Gorzów Wielkopolski. Koniec rundy zasadniczej zaplanowany został na 22 sierpnia. Najgorszy z zespołów pożegna się z ligą i spadnie do 1. Ligi Żużlowej. Zespoły z miejsc 5.-7. zakończą rywalizację w PGE Ekstralidze, utrzymując się w niej. Czołowa czwórka powalczy o mistrzostwo Polski. Stary play-offów zaplanowano na 5 września, a finał na 26 września 2021 roku.

Zakłady bukmacherskie na PGE Ekstraligę

Zakłady bukmacherskie LV BET aktywnie angażują się także w rozgrywki żużlowe, stając się w tym roku sponsorem głównym mistrza Polski, Unii Leszno. Oferta bukmacherska LV BET na żużel jest bardzo rozbudowana. Dostępne są nie tylko zdarzenia na zwycięzców meczów, ale także m.in. powyżej/poniżej liczby punktów jednej z drużyn czy zawodników, handicap, zakłady H2H czy na najlepszego zawodnika. Kupon możesz postawić nie tylko na stronie lvbet.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Na LV BET znajdziesz najciekawsze kursy nie tylko na mecze Fogo Unii Leszno, ale także wszystkich walczących o miano mistrza Polski w sezonie 2021!