WRC: Rajd Chile 

WRC: Rajd Chile 

Zmagania WRC wracają do Chile! Rajd ten zadebiutował w kalendarzu WRC w 2019 r. Runda okazała się sporym sukcesem. Kierowcy i fani mieli nadzieję, że rywalizacja w tym miejscu wróci również w kolejnych latach. Niestety, ale przez polityczne zamieszanie w kraju, organizatorzy musieli zrezygnować z planów przeprowadzenia rajdu w kolejnym roku, a później przeszkodziła pandemia. W 2023 r. WRC w końcu wraca do Ameryki Południowej! Przed zawodnikami rywalizacja na leśnych, szybkich drogach w okolicach miasta Concepción. Nie zabraknie też otwartych sekcji z widokami na Pacyfik. Co musisz wiedzieć o Rajdzie Chile? Poznaj najważniejsze informacje i postaw swoje typy bukmacherskie na wyścigi w LV BET! 

WRC: Rajd Chile- co trzeba wiedzieć?

W Chile czekają na zawodników szutrowe oesy. Specjaliści porównują je do dróg znanych z Walii, Australii, Nowej Zelandii, a nawet Finlandii. W poprzedniej edycji rajdu rajdówki przejeżdżały m.in. przez El Pinar, El Puma i El Pinar. Odcinki specjalne wyznaczone były też w Rio Lia, Maria Las Cruces i Pelun. Po drogach, które znalazły się na trasie, zwykle jeżdżą ciężarówki do przewozu drewna. Nawierzchnia jest dosyć gładka i zbita.

Chile był 32. krajem na świecie, który zorganizował rundę WRC.

Gdzie odbędzie się rajd?

Tegoroczne zmagania w ramach Rajdu Chile rozegrane zostaną w dniach 28 września – 1 października 2023 r.  Jeszcze nie znamy dokładnej trasy, po której przejadą w tym roku zawodnicy WRC.

Wcześniejsze edycje Rajdu Chile

Rajd Chile, czyli Rally Chile zorganizowany był w 2018 r. Baza rajdu znalazła się w chilijskim mieście Concepcion. Zmagania odbywały się na szutrowych trasach. W 2018 r. kierowcy wzięli udział w rajdzie kandydackim do eliminacji WRC, zaś rok później była to już jedna z rund eliminacyjnych Mistrzostw Świata.

Zwycięzcą wyścigu został Ott Tanak, który ścigał się z pilotem Martinem Jarveoja. Jechali samochodem Toyota Yaris WRC.

Harmonogram Rajdu Chile

Organizatorzy nie opublikowali jeszcze harmonogramu zawodów. Zmagania kierowców będzie można śledzić w dniach 28 września – 1 października 2023 r. Pierwszego dnia najprawdopodobniej odbędzie się próbny przejazd i ceremonia otwarcia. Zmagania na wyznaczonych odcinkach będzie można oglądać (oraz obstawiać) w piątek, sobotę i niedzielę. Ostatniego dnia zmagań poznamy zwycięzcę Rajdu Chile!

Uczestnicy Rajdu Chile

Nie znamy jeszcze dokładnego składy zawodników, którzy zameldują się na starcie w Chile. Zapewne będą to kierowcy, którzy do tej pory brali udział w rywalizacji WRC.

Do tej pory odbyło się sześć rajdów WRC:  

 • Rajd Monte Carlo – Sebastien Ogier (Toyota GR Yaris Rally1)
 • Rajd Szwecji – Ott Tanak (Ford Puma Rally1)
 • Rajd Meksyku – Ogier Sebastien (Toyota GR Yaris Rally1)
 • Rajd Chorwacji – Ewans Elfyn (Toyota GR Yaris Rally1)
 • Rajd Portugalii – Kalle Rovanpera (Toyota GR Yaris Rally1)
 • Rajd Włoch – Thierry Neuville (Hyundai I20N Rally1)
 • Rajd Safari

Warto pamiętać podczas typowania, że Sebastien Ogier bierze udział tylko w niektórych wyścigach sezonu. Francuz wciąż prezentuje mistrzowską formę i wygrywa większość zawodów, w których bierze udział. Jak wygląda obecnie klasyfikacja?

Klasyfikacja generalna WRC 2023:

 1. Kalle Rovanpera- 118 pkt.
 2. Thierry Neuville – 93 pkt.
 3.  Ott Tanak – 85 pkt.
 4. Elfyn Evans – 83 pkt.
 5. Sebastien Ogier – 70 pkt.
 6. Esapekka Lappi – 67 pkt.
 7. Dani Sordo – 36 pkt.
 8. Takamoto Katsuta – 23 pkt.
 9. Craig Breen – 19 pkt.
 10. Gus Greensmith – 16 pkt.
 11. Olivier Solberg – 15 pkt.
 12. Andreas Mikkelsen – 14 pkt.
 13.  Pierre-Louis Loubet – 14 pkt.
 14. Yohan Rossel – 12 pkt.
 15. Temmu Suninen – 9 pkt.
 16. Kajetan Kajetanowicz – 7 pkt.
 17. Emil Lindholm – 6 pkt.
 18. Nikolay Gryazin – 3 pkt.
 19. Miko Marczyk – 2 pkt.
 20.  Ole Christian Veiby – 2 pkt.
 21. Sami Paqjari – 1 pkt.
 22. Erik Cais – 1 pkt.

Obstawianie Rajdu Chile w LV BET

Każdy ze sportów samochodowych charakteryzuje się swoimi zasadami. Przed postawieniem zakładów bukmacherskich warto je dokładnie poznać. W ramach przygotowań przydatne są też różne statystyki i analizy. Poznaj wskazania ekspertów i innych typerów. Nie zapomnij sprawdzić mediów społecznościowych i artykułów prasowych dotyczących poszczególnych uczestników rywalizacji., zarówno kierowców, jak i zespołów. Te informacje ułatwią Ci wytypowanie zwycięzców! Rally Chile to jedna z możliwości obstawiania. Każdy sezon WRC składa się zazwyczaj z kilkunastu rund. To trzy dni pełne sportowych emocji!

W LV BET otrzymasz do wyboru zakłady krótkoterminowe, w tym na Rajd Chile, oraz zakłady długoterminowe na cały sezon. Podczas trwania niektórych wyścigów możesz zaś skorzystać z zakładów live.

Typy i zakłady bukmacherskie na Rajd Chile w LV BET

Jakie typy bukmacherskie możesz dostać w LV BET na wyścigi samochodowe? To zależy, jakiego wydarzenia one dotyczą. Obstawiając WRC zawsze możesz liczyć na zakład na zwycięzcę. Często możesz też skorzystać z dodatkowych możliwości, m.in. wskazać zwycięzcę poszczególnych oesów, miejsce teamu w klasyfikacji końcowej, czy zawodnik ukończy wyścig lub jak poradzi sobie dany zespół, np. zespół Toyota. Wszystkie rynki bukmacherskie i wysokość oferowanych kursów poznasz w serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej LV BET. Legalny bukmacher na bieżąco dostosowuje oferowane zakłady do wydarzeń. Możesz więc liczyć na zawsze aktualne i bardzo atrakcyjne możliwości typowania w Rally Chile w LV BET!