World Series 2023

World Series 2023

Nowy sezon amerykańskiego baseballu przyniósł kilka zmian. Wśród nich ograniczenia dotyczące przesunięć w obronie i większych baz. Mają one na celu zwiększenie tempa gry i uatrakcyjnienie rozgrywek. Obserwuj poczynania baseballistów i obstawiaj wyniki ich rywalizacji w zakładach bukmacherskich LV BET. 

Najważniejsze informacje o world series w baseballu

Tegoroczny sezon Major League Baseball 2023 rozpoczął się 30 marca 2023 r., a zakończenie sezonu regularnego zaplanowano na 1 października. Po raz pierwszy od 1968 r. w dzień otwarcia sezonu trzydzieści drużyn rozpoczęło mecze – tego samego dnia.

11 lipca 2023 r. odbędzie się Mecz Gwiazd. Jego gospodarzem będzie Seattle Marines. Spotkanie rozegrane zostanie w T-Mobile Park w Seatlle. Postseason rozpocznie się 3 października i zakończy maksymalnie 4 listopada 2023 r. To właśnie tego dnia zaplanowano potencjalnym 7. meczem World Series.

Mecze finałowe ligi MLB, czyli World Series 2023, rozegrane będą w dniach 30 lipca – 5 sierpnia w Norman w stanie Oklahoma. Przystąpią do nich zwycięzcy poszczególnych lig, czyli National oraz American League.

World Series rozgrywane są od 1903 r. Pierwszym zwycięzcą w historii był zespół Boston Americans. Rozgrywanych jest od 4 wygranych meczów, a więc maksymalnie w ramach finałów może odbyć się 7 spotkań. Najwięcej zwycięstw na koncie, bo aż 27, ma zespół New York Yankees.

Harmonogram rozgrywek

W ciągu sezonu zaplanowano 162 mecze. To pierwszy sezon MLB z nowym, zrównoważonym harmonogramem. Dzięki temu każda drużyna zagra ze sobą co najmniej raz, podobnie jak w NBA i NHL.

W nowym harmonogramie przewidziano 13 meczów z rywalami z dywizji, co daje w sumie 52 mecze. Każda drużyna ma do rozegrania sześć meczów z sześcioma przeciwnikami i siedem meczów z czterema przeciwnikami w tej samej lidze. To daje kolejne 64 mecze. Poza tym każda drużyna w sezonie ma do rozegrania 46 meczów między ligami. Obowiązuje zasada, że seria czterech meczów z wyznaczonym rywalem z Interligi odbędzie się na własnym boisku.

Amerykańska liga baseballowa w obecnym sezonie po raz kolejny wystąpiła poza swoim kontynentem.

W ramach „MLB World Tour” rozegrano meczów.

W dniach 29-30 kwietnia zawodnicy San Francisco Giants zmierzyli się z San Diego Padres w dwóch meczów na stadionie Alfredo Harp Helu w Meksyku.

24–25 czerwca zaś baseballiści wystąpili w Londynie. Na London Stadium zmierzyli się St. Louis Cardinals i Chicago Cubs.

11 lipca 2023 r. zaś rozegrany będzie 93. Mecz Gwiazd.

Uczestnicy rozgrywek

Do rywalizacji w ramach MLB w 2023 r. przystąpiło 30 zespołów. Drużyny rywalizację rozpoczęły w ramach dwóch lig i trzech dywizji:

 • American League

East:

Baltimore Orioles, Boston Red Sox, New York Yankees, Tampa Bay Rays, Toronto Blue Jays

Central

Chicago White Sox, Cleveland Indians, Detroit Tigers, Kansas City Royals, Minnesota Twins

West

Houston Astros, Los Angeles Angels, Oakland Athletics, Seattle Mariners, Texas Rangers

 • National League

East

Atlanta Braves, Miami Marlins, New York Mets, Philadelphia Phillies, Washington Nationals

Central

Chicago Cubs, Cincinnati Reds, Milwaukee Brewers, Pittsburgh Pirates, St. Louis Cardinals

West

Arizona Diamondbacks, Colorado Rockies, Los Angeles Dodgers, San Diego Padres, San Francisco Giants

Faworyci

Kto był najlepszy w ubiegłym sezonie MLB? Poznaj najlepsze drużyny oraz zawodników.

MVP sezonu:

NL: Paul Goldschmidt (STL)

AL: Aaron Judge (NYY)

Po sezonie:

mistrzowie AL: Houston Astros

wicemistrzowie AL: New Jork Yankees

mistrzowie NL: Philadelphia Phillies

wicemistrzowie NL: San Diego Padres

World Series:

Mistrzowie: Houston Astros

wicemistrzowie: Philadelphia Phillies

MVP World Series: Jeremy Peña (HOU)

Obecnie miejsce lidera w tabeli Konferencji National League zajmują zawodnicy Washington Nationals, zaś w Konferencji Americam League najlepsi są baseballiści Toronto Blue Jays. Jak wyglądają dokładne wyniki osiągnięte przez drużyny?

Konferencja National League:

 1. Washington Nationals
 2. St. Louis Cardinals
 3. San Francisco Giants
 4. San Diego Padres
 5. Pittsburgh Pirates
 6. Philadelphia Phillies
 7. New York Mets
 8. Milwaukee Brewers
 9. Miai Marlins
 10. Los Angeles Dodgers
 11. Colorado Rockies
 12. Cincinnati Reds
 13. Chicago Cubs
 14. Atlanta Braves
 15. Arizona Diamondbacks

Konferencja American League:

 1. Toronto Blue Jays
 2. Texas Rangers
 3. Tampa Bay Rays
 4. Seatlle Mariners
 5. Oakland Athletics
 6. New York Yankees
 7. Minnesota Twins
 8. Los Angeles Angels
 9. Kansas City Royals
 10. Houston Astros
 11. Detroit Tigers
 12. Cleveland Indians
 13. Chicago White Sox
 14. Boston Red Sox
 15. Baltimore Orioles

Typy i zakłady na world series baseball w LV BET

Najpopularniejszym rynkiem na MLB jest obstawianie zwycięzcy. Pamiętaj, że nawet faworyci przegrywają. Statystyki pokazują, że nawet 1/3 spotkań kończy się przegraną silniejszego zespołu. A to oznacza, że warto stawiać na underdogi. Trafne typy na te rynki mogą przynieść Ci wysokie wygrane. Baseball możesz też obstawiać z użyciem handicapów oraz wskazując sumę punktów zdobytych w meczu – dokładną lub under / over.

Wszystkie możliwości, w więc dostępne wydarzenia i rynki, możesz poznać w serwisie internetowym i w aplikacji mobilnej LV BET. Tam też sprawdzisz dostępne kursy bukmacherskie i skorzystasz z promocji i bonusów.

Obstawianie world series baseball w LV BET

Na co zwrócić uwagę podczas typowania amerykańskiej ligi baseballowej? Po pierwsze: na fazę rozgrywek. Wiele niespodzianek ma miejsce w pierwszych meczach sezonu. To właśnie w nich nie biorą udziału najlepsi zawodnicy i weterani tego sportu. Dopiero po pierwszych spotkaniach ekipy zaczynają występować w najlepszych składach i prezentować określany poziom gry. Postawienie pewnych typów warto też oprzeć o analizę ostatnich wyników. W MLB często drużyny wygrywają seriami – zwycięzcy ostatnich meczów są więc faworytami kolejnych spotkań.  Szczególnie, jeśli odbywają się na własnym stadionie. Wiele wyjazdów nie sprzyja osiąganiu dobrych wyników.

Przed obstawianiem meczów warto też sprawdzić prognozę pogody. Szczególnie w tym sporcie jest ona ważnym czynnikiem i pokrzyżować plany nawet najbardziej doświadczonych sportowców.

Pamiętaj, że dokładna analiza bukmacherska jest podstawą pewnego typowania w zakładach bukmacherskich. Przeprowadź własne wyliczenia, typuj mecze World Series baseball i wygrywaj w LV BET!