MLB 2021 – rusza najlepsza liga baseballowa na świecie

MLB 2021 – rusza najlepsza liga baseballowa na świecie

Już 1 kwietnia rozpocznie się kolejny sezon najlepszej ligi Baseballa na całym świecie. Do rywalizacji ponownie przystąpi 29 amerykańskich zespołów i jedna drużyna z Kanady. Sezon rozpocznie się od fazy grupowej w dywizjach. Po wyłonieniu najlepszych ekip sezonu zasadniczego rozpocznie się walka w fazie play-off, która wyłoni medalistów. Nowy sezon MLB 2021 to prawdziwa gratka dla wszystkich sympatyków Baseballa na świecie.

Harmonogram rozgrywek MLB 2021

Sezon rozpocznie się 1 kwietnia. Tego dnia wszystkie zespoły MLB 2021 rozegrają swój pierwszy mecz w nowym sezonie. Pierwsze mecze rozpoczną się kilka minut po 13 lokalnego czasu. W meczach inauguracyjnych zmierzą się Blue Jays z Yankees oraz Indians z Tigers. Od kwietnia do września trwa sezon zasadniczy, w którym wszystkie ekipy rozegrają aż 162 spotkania, głównie w obrębie własnej dywizji. Jedynie ok. 20 meczów rozgrywa się z zespołami drugiej dywizji. Zgodnie z tradycyjną, na początek lipca zaplanowano wielkie święto, jakim jest mecz gwiazd MLB (All Star Games). W takim meczu składane są dwa zespoły z najlepszych zawodników obu dywizji.

W październiku rusza decydująca faza play-off, w której mierzyć się ze sobą będą najlepsze zespoły obu dywizji. W ten sposób poznamy finalistów, którzy powalczą o mistrzostwo ligi. Ostatni mecz wielkiego finału zaplanowano na 3 listopada. W ramach finału, drużyna musi wygrać cztery bezpośrednie starcia. Do obrony tytułu w sezonie MLB 2021 przystąpi drużyna Los Angeles Dodgers.

W jaki sposób przebiegać będą rozgrywki MLB 2021?

Fani Baseballa doskonale znają format rozgrywek. Wyróżniamy dwie dywizje: American League oraz National League. W każdej dywizji mieści się 15 zespołów podzielonych na trzy ligi: AL East, AL Central, AL West w American League oraz NL East, NL Central oraz NL West w National League. Każde wielkie miasto Stanów Zjednoczonych ma w MLB swój zespół, przy czym niektóre posiadają dwa zespoły (np. Los Angeles czy Nowy York). W zasadniczej części zespołu, drużyny rywalizują w grupach tocząc zwykle trzyseriowe spotkania. Do tego dochodzi kilkadziesiąt spotkań poza ligowych.

Z każdej dywizji awansują po dwa najlepsze zespoły. Do tego dochodzą cztery drużyny z najlepszym wynikiem punktowym fazy zasadniczej. 16 najlepszych zespołów rozpoczyna rywalizację w fazie play-off. Drabinka jest ułożona w taki sposób, aby w finale spotkały się dwie drużyny z innych dywizji. W 1/8 finału należy wygrać dwa spotkanie, w ćwierćfinale trzy, a w półfinale i finale cztery mecze. Wielki finał określamy mianem World Series Major League Baseball.

Analiza bukmacherska na MLB 2021

Przed rozpoczęciem sezonu fani mogą typować swoich faworytów do zwycięstwa w dywizji. W finale mierzy się jedne zespół American League oraz jeden zespół National League. Biorąc pod uwagę niezwykle złożony format rozgrywek, przed rozpoczęciem fazy play-off ciężko wytypować zespół, który może sięgnąć po mistrzostwo. Najbardziej utytułowanym zespołem w historii MLB jest New York Yankees. Zespół ten wygrywał mistrzostwo kraju 27-krotnie i niemal w każdym sezonie jest wymieniany w gronie faworytów do wygrania dywizji American League. Aktualnym obrońcą tytułu jest zespół LA Dodgers, główny faworyt National League.
Sympatycy Baseballa doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak trudno jest wskazać faworyta do mistrzostwa na pierwszych etapach rozgrywek. Mecze pomiędzy dywizjami występują rzadko, a w związku z tym, ciężko sprawdzić dyspozycję zespołów w bezpośrednich spotkaniach. Dopiero po zakończeniu rozgrywek zasadniczych można odważniej wskazywać głównych faworytów do tytułu. Triumf LA Dodgers był sporym zaskoczeniem w roku 2020. Drużyna ta miała na koncie sześć tytułów mistrzowskich, ale ostatni z nich wywalczyła w 1988 roku.

Zakłady bukmacherskie na MLB 2021

Wszystkie mecze MLB 2021 gracze będą mogli obstawiać w serwisie bukmacherskim LV BET. Już teraz możesz wytypować wyniki inauguracyjnej kolejki nowego sezonu, a także wskazać swoich faworytów do zwycięstwa w dywizjach American League oraz National League. Sezon rozpocznie się 1 kwietnia. W październiku i listopadzie rozegrana zostanie faza play-off, która wyłoni nowego mistrza Stanów Zjednoczonych w Baseballu.