Początek finałów MLB

Początek finałów MLB

Pół roku zmagań ligowych 2021 Major League Baseball wyłoni zwycięzcę tego roku. Na najważniejsze spotkania musimy jednak jeszcze poczekać. A my sprawdziliśmy, kto w tym roku ma szansę na zdobycie najważniejszego miejsca na podium MLB baseball. Pamiętaj, że najlepsze zakłady bukmacherskie na ten sport dostaniesz w serwisie internetowym legalnego bukmachera LV BET.

Tegoroczny sezon MLB rozpoczął się 1 kwietnia i zakończy 3 października. Tego samego miesiąca rozpocznie się też World Series, a dokładnie 26 października. Najważniejszą grę o zwycięstwo zaś zaplanowano na 3 listopada 2021 r. Wszystkie mecze odbędą się w Stanach Zjednoczonych. To ograniczenie wymusiła wciąż niepewna sytuacja związana z pandemią koronawirusa.

Początek finałów MLB: drużyny

W rozgrywkach Major League Baseball udział biorą najlepsze drużyny z dwóch lig – National League i American League. Narodowa podzielona jest na trzy dywizje, wschodnią, centralną i zachodnią.  W każdej z nich udział bierze po 5 drużyn. Podobna liczba drużyn występuje w starszej lidze narodowej. Najwięcej zwycięstw na koncie ma New York Yankees, St. Louis Bardinals oraz Oakland Athletics. W 2019 r. zaś po raz pierwszy w historii mistrzem zostali zawodnicy Washington Nationals. Wcześniej triumfowali Boston Red Sox i Houston Astros.

Major League Baseball: system rozgrywek

Od kwietnia do września trwa sezon zasadniczy rozgrywek. Każdy z zespołów w tym czasie rozegra. 162 mecze. Większość z nich to spotkania wewnątrz ligi, a około 20 z nich to mecze między ligowe. Ciekawostką jest też lipcowy mecz gwiazd – All Star Game. Występują na nim zespoły po 25 zawodników, przedstawicieli każdego ligowego zespołu. 8 zawodników w każdej drużynie jest wybieranych przez samych kibiców w głosowaniu. Nie dotyczy to jednak miotaczy. Ranga tego spotkania jest wysoka – zwycięska liga zyskuje przywilej stadionu podczas World Series.

Po zakończeniu sezonu zasadniczego, a dokładniej 26 października 2021 r, po 5 najlepszych zespołów z każdej lig biorą udział w walce o mistrzostwo (3 zwycięzców ligi i dwa zespoły z dzikimi kartami, które uzyskały najlepszy bilans bramek).

Finały MLB mają cztery rundy. Wild Card Games, jak nazwa wskazuje, jest przeznaczona wyłącznie dla posiadaczy dzikich kart. To pierwszy etap awansów. Do kolejnego przechodzą zwycięzcy. W Divisional Series gra się do trzech zwycięstw, League Championship Series do czterech. Podobnie jak World Series, którego zwycięzca zostaje mistrzem świata.

Analizy i typy bukmacherskie na Mistrzostwa Świata MLB w LV BET

Baseball nie jest najpopularniejszą dyscypliną w Polsce, jednak wciąż ma swoich wiernych fanów. W dzisiejszych czasach nie ma problemu, aby na bieżąco śledzić rozgrywki i mieć najważniejsze informacje na temat tej dyscypliny sportu. Bez problemu przeanalizujesz możliwości poszczególnych drużyn i zawodników. Poznasz też MLB typy bukmacherskie – nie tylko polskich kibiców, ale przede wszystkim amerykańskich fanów i ekspertów.

Zakłady bukmacherskie na Mistrzostwa Świata MLB w LV BET

Dokładna analiza sezonu zasadniczego MLB ułatwi postawienie typów bukmacherskich na późniejsze finały, a legalny bukmacher LV BET w swoim serwisie internetowym udostępnia najlepsze zakłady bukmacherskie na to spotkanie. Wystarczy kilka kliknięć, a postawisz swój kupon bukmacherski na baseball, w tym na Mistrzostwa Świata MLB. Sprawdź oferowane rynki, skorzystaj z promocji i bonusów i przyłącz się do amerykańskiej gry! Chcesz poczuć jeszcze więcej emocji? W LV BET to możliwe! Już teraz skorzystaj z możliwości postawienia kuponu na poker i blackjack!