Puchar Lavera 2023

Puchar Lavera 2023

Po raz pierwszy w historii jedne z najważniejszych zawodów drużynowych w tenisa rozegrane będą w Kanadzie. Mowa o Pucharze Lavera. Kto przystąpi do rywalizacji w tym roku? Jakich tenisistów zobaczymy? Poznaj najważniejsze informacje o zbliżającym się turnieju Laver Cup i postaw swoje typy bukmacherskie na faworytów w LV BET!

Puchar Lavera 2023- co trzeba wiedzieć?

Laver Cup powołane były do życia na cześć australijskiej legendy tenisa Roda Lavera, który był zwycięzcą turniejów Wielkiego Szlema w 1962 i 1969 r.

Puchar Lavera 2023, czyli The 2023 Laver Cup będzie szóstą edycją międzynarodowego drużynowego turnieju tenisowego. Uczestnicy walczą o główne trofeum w dwóch grupach – Europejskiej i Światowej. W każdej z nich do rywalizacji podchodzi po 6 najlepszych tenisistów. Najlepsi trzej gracze z każdej drużyny otrzymują gwarantowane zaproszenie na podstawie rankingu ATP po jego aktualizacji w grze pojedynczej po Wimbledonie. Kolejne trzy nazwiska to typy kapitanów. Ogłaszają je przed rozpoczęciem US Open.

W zmaganiach o Puchar Lavera udział biorą największe gwiazdy tego sportu. W ubiegłym roku w jednym zespole wystąpił po raz pierwszy w historii tzw. “wielka czwórka”: Roger Federer (inicjator rozgrywek, który grał co roku), Rafael Nadal, Novak Djoković i Andy Murray.

O dokładnym składzie tegorocznych drużyn zadecydują kapitanowie drużyn – John McEnroe i Björn Borg.

Gdzie i kiedy odbędzie się Puchar Lavera 2023?

Najbliższa edycja zmagań o Puchar Lavera zaplanowana jest w dniach 22–24 września 2023 r. Tenisiści zmierzą się w Rogers Arenie w Vancouver w Kanadzie.

Uczestnicy Pucharu Lavera 2023

O tym, która drużyna zwycięży, decyduje przede wszystkim skład poszczególnych zespołów. Znamy już pierwsze nazwiska tenisistów w obu zespołach.

Drużyna Europejska:

Kapitan: Bjorn Borg

Zastępca Kapitana: Thomas Enqvist

Zawodnicy:

  • Stefanos Tsitsipas – 5. miejsce w rankingu ATP, zwycięstwo w 2019 r., 2021 r.
  • Holger Rune – 6. miejsce w rankingu ATP, debiut
  • Andrej Rublow – 7. miejsce w rankingu ATP, zwycięstwo 2021 r.
  • Kasper Ruud – 4. miejsce w rankingu ATP, debiut

Drużyna Światowa:

Kapitan: John McEnroe

Zastępca kapitana: Patrick McEnroe

Zawodnicy:

– Taylor Fritz – 6. miejsce w rankingu ATP, zwycięstwo w 2022 r.

– Frances Tiafoe – 12. miejsce w rankingu ATP, zwycięstwo w 2022 r.

– Felix Auger-Alassime – 10. miejsce w rankingu ATP, zwycięstwo w 2022 r.

– Nick Kyrgios – 26. miejsce w rankingu ATP, finał 2017 r., 2018 r., 2019 r., 2021 r.

Faworyci Pucharu Lavera

Dopóki nie będzie znany dokładny skład drużyn trudno będzie wskazać pewnych faworytów tegorocznej rywalizacji o Puchar. Eksperci uważają jednak, że będzie to nie tylko graczy, ale przede wszystkich trenerów. Björn Borg i John McEnroe po raz kolejny bowiem staną naprzeciw siebie jako kapitanowie Drużyny Światowej i Europejskiej. Oboje mają zupełnie inne, a wręcz kontrastujące ze sobą style gry. Rywalizowali ze sobą jeszcze jako tenisiści w trakcie różnych rozgrywek.

Do tej pory w turniejowych rozgrywkach o Puchar Lavera drużyna Borga była niepokonana. Kapitan poprowadził Drużynę Europejską do czterech kolejnych zwycięstw: w Pradze, Chicago (2018), Genewie (2019) i Bostonie (2021). Drużyna pod wodzą McEnroe’a zaś p raz pierwszy wygrała dopiero na londyńskiej arenie O2 w 2022 r. A to oznacza, że zarówno Björn Borg, jak i John McEnroe zrobią wszystko, aby wygrać w 2023 r.

W inauguracyjnym turnieju Laver Cup w 2017 r. udział wzięli najlepsi tenisiści świata. W Drużynie Europy zagrali: Rafael Nadal, Roger Federer, Aleksander Zwieriew, Marin Cillić, Dominik Thiem i Tomas Berdych. Rywalizowali z Drużyną Światową w składzie której wystąpili: Sam Querrey, Jan Isner, John Isner, Nick Kyrgiosa, Jack Sock, Denis Szapawołow i Frances Tiafoe. W Pradze triumfowali przedstawiciele Starego Kontynentu.

W kolejnych latach do rywalizacji dołączali kolejni zawodnicy na najwyższym poziomie m.in. Novak Djoković, Andriej Rublow, Felix Auger-Aliassime, Taylor Fritz czy Stefanos Tsitsipas. Te nazwiska gwarantują rywalizację tenisową na najwyższym, światowym poziomie! Przyłącz się do tej rywalizacji w zakładach bukmacherskich LV BET.

Obstawianie Pucharu Lavera 2023

Tenis to jedna z dyscyplin sportowych, którą chętnie obstawiają typerzy w zakładach bukmacherskich. Pozwala na szeroki wybór wydarzeń, a na każde z nich – również rynków. Niezależnie od tego, który zdecydujesz się typować, podstawą jest szeroka wiedza o tej dyscyplinie sportu i zawodnikach. Możesz ograniczyć się do typowania występów wyłącznie do kilku tenisistów, a nawet jednego zawodnika. Forma sportowca, możliwości, przygotowanie i postawione cele w danym sezonie – to podstawowe informacje, które umożliwią Ci pewne i trafne obstawianie tenisa w LV BET!

Zakłady na Puchar Lavera 2023 w LV BET

Zwycięzca meczu, ale też jednego seta, zakłady z handicapem, under / over, dokładny wynik spotkania – to tylko niektóre z typów bukmacherskich na tenis w LV BET! Legalny bukmacher umożliwia obstawianie zarówno zakładów długoterminowych, jak i live. Dokładne możliwości poznasz w serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej. W obu tych miejscach skorzystasz z tej samej oferty. Postawienie kuponu zajmie dosłownie chwilę. Możesz też skorzystać z dodatkowych możliwości, m.in. z promocji i bonusów. Wszystkie te możliwości możesz wykorzystać podczas obstawiania Laver Cup a w LV BET!