Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich: etap 6 Norwegia – Rena

Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich: etap 6 Norwegia – Rena

W ramach Pucharu Kontynentalnego w sezonie 2023/2024 zaplanowano 28 konkursów. Na mapie skoczków znajduje się m.in. Norwegia. W miejscowości Rena rozegrają 6. etap zmagań o punkty. Jak będą one wyglądały? Poznaj najważniejsze informacje o skokach narciarskich i obstawiaj zawody w zakładach bukmacherskich LV BET.

Najważniejsze informacje o 6 etapie Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich

6. etap Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich w sezonie 2023/2024 rozegrany będzie w Renabakkene. Jest to kompleks pięciu skoczni narciarskich: K-15, K-25, K-40, K-99 i K-124. Duży obiekt K-124 / HS139 jest jedną z największych skoczni w Norwegii i to właśnie na nim będą rywalizowali skoczkowie w ramach drugiej ligi rozgrywek. Zawody rozgrywane są tam od 2013 r. Najbliższe zmagania zaplanowane są w dniach 2-3 lutego 2024 r.

Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich: Norwegia – Rena harmonogram 6 etapu

Dwa dni pełne emocji – to na pewno czeka nas w Norwegii! Niestety wciąż nie znamy dokładnego harmonogramu rozgrywek. Wzorem innych konkursów można spodziewać się, że zawodnicy spędzą w tym miejscu trzy dni, a pierwszego odbędzie się odprawa techniczna i oficjalny trening. Zwycięzca zostanie wyłoniony po ostatnich zmaganiach, które odbędą się w niedzielę.

Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich w Rena – konkurs indywidualny

Rena, a dokładniej Renabakkene, to kompleks skoczni narciarskich, w których zawodnicy Pucharu Kontynentalnego powalczą przez dwa dni: 3 i 4 lutego 2024 r.

Punkt konstrukcyjny na dużej skoczni ulokowany jest na 124 m, a HS to 139 m. Rekord tego miejsca ustanowił w 2023 r. Fredrik Villumstad i wynosi 148,5 m. Już wkrótce skoczkowie stanął przed szansą pobicia tego wyniku, a przede wszystkim powalczą o kolejne punkty w klasyfikacji generalnej.

Faworyci Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich w Rena

W ubiegłym sezonie PK w norweskich zmaganiach najlepszy był Benjamin Oestyold. Na podium stanęli też Fredrik Villumstad i Luca Roth. Skoczkowie Ci nie zajmują czołowych pozycji w trwającym sezonie. W ostatnim konkursie PK w japońskim Sapporo na starcie stanęło 37. zawodników z siedmiu krajów, w tym 52-letni Noriaki Kasai (zajął 9. miejsce). Zwycięzcą zmagań został Francisco Moerth. Polacy zajmują odległe miejsca w klasyfikacji. Czy zbliżający się konkurs indywidualny pozwoli poprawić im wyniki?

Zobacz, kto do tej pory najlepiej poradził sobie w zawodach cyku oraz na których miejscach znajdują się Polacy. Informacje te są kluczowe podczas typowania w zakładach bukmacherskich.

Klasyfikacja generalna Pucharu Kontynentalnego w sezonie 2023/2024:

1. Robin Pedersen – 800 pkt.

2. Clemens Leitner – 541 pkt.

3. Jonas Schuster – 444 pkt.

4. Felix Hoffmann – 430 pkt.

5. Maksim Bartolj – 427 pkt.

6. Zak Mogel – 417 pkt.

7. Francisco Moerth – 409 pkt.

8. Maximilian Ortner – 397 pkt.

9. Constantin Schmid – 380 pkt.

10. Sindre Ulven Joergensen – 332 pkt.

19. Aleksander Zniszczoł – 207 pkt.

21. Klemens Murańka – 188 pkt.

24. Jakub Wolny – 123 pkt.

30. Andrzej Stękała – 77 pkt.

40. Kacper Juroszek – 45 pkt.

49. Jan Habdas – 27 pkt.

70. Klemens Joniak – 4 pkt.

Gdzie można oglądać transmisję Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich w Rena?

Fani skoków narciarskich przyzwyczaili się do możliwości obejrzenia praktycznie każdego konkursu ulubionych zawodników zarówno w telewizji, jak i w internecie. Niestety, dotyczy to wyłącznie zawodów rozgrywanych w ramach cyklu Puchar Świata.

Puchar Kontynentalny jest praktycznie niedostępny dla kibiców w przestrzeni medialnej. W tym sezonie do rozgrywek podeszła najmocniejsza stawka w historii. To wynik zmiany przepisów wprowadzonych przez FIS. Federacja nie zadbała jednak o możliwość śledzenia rozgrywek na żywo. Poza polskimi konkursami (m.in. w Wiśle), które są transmitowane w TVP Sport, nigdzie nie jest udostępniana transmisja zawodów Pucharu Kontynentalnego, w tym rozgrywanego w Rena. Sporadycznie online można zobaczyć stream, jednak nie wiadomo, czy będzie on dostępny na zawody w Norwegii.

Obstawianie Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich w LV BET

Niezależnie od tego, jakie rozgrywki chcesz obstawiać, podstawą jest odpowiednie przygotowanie. Na czym ono polega? Przede wszystkim na poznaniu zawodników, ich możliwości i celów na najbliższe mecze. Porównanie szans dwóch zawodników pozwoli Ci na zminimalizowanie ponoszonego ryzyka i wskazanie faworytów poszczególnych konkursów. Z uwagi na trudności z obejrzeniem występów na żywo sięgaj po relacje z konkursów, analizy sportowych ekspertów oraz sprawdzaj typy innych graczy. Wszystkie te dane ułatwią Ci postawienie tylko pewnych typów na skoki narciarskie.

Typy i zakłady na Puchar Kontynentalny w LV BET

Każdy konkurs indywidualny w skokach narciarskich to emocjonujące widowisko. Niezależnie od tego, czy chcesz obstawiać Puchar Świata czy Puchar Kontynentalny, najlepsze możliwości znajdziesz w LV BET. W serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej wskażesz, kim będzie zwycięzca zawodów, ale też skorzystasz z innych rynków. Na każdy otrzymasz atrakcyjne kursy. Nie zapomnij też o promocjach i bonusach, dzięki którym Twoja zabawa będzie jeszcze bardziej emocjonująca. Jesteś gotowy na sportową rywalizację? Obstawiaj skoki narciarskie w LV BET!