Playoff NFL – dowiedz się kto zagra o mistrzostwo!

Playoff NFL – dowiedz się kto zagra o mistrzostwo!

14 drużyn już wkrótce przystąpi do play offów NFL. Zmieni się nie tylko liczba uczestników, ale też terminarz rozgrywek. Jakie wydarzenia będzie można śledzić i obstawiać w zakładach bukmacherskich LV BET? Oto najważniejsze informacje o rozgrywkach National Football League!

Najważniejsze informacje o wydarzeniu

Rozgrywki playoff NFL to turniej, który po sezonie zasadniczym ma wyłonić mistrza ligi. Obowiązuje drabinka pojedynczej eliminacji. Do gry przechodzi po siedem najlepszych drużyn z każdej konferencji. Najważniejszym meczem jest Super Bowl, czyli mecz o mistrzostwo. Zagrają w nim drużyny z obu konferencji.

Historia mistrzowskiej gry NFL rozpoczęła się w 1933 r. Po wielu zmianach i rozszerzeniach nabrała obecnego kształtu. Warto pamiętać, że NFL jest do dziś jedyną amerykańską ligą, która stosuje system pojedynczej eliminacje we wszystkich swoich rundach.

Kto weźmie udział?

Co sezon drużyny baseballowe podchodzą do rywalizacji podzielone na dwie konferencje: American Football Conference i National Football Conference. Do play offów przechodzą po czterej mistrzowie każdej dywizji z każdej konferencji, którzy rozstawieni są z numerami od 1 do 4. Kolejnych trzech uczestników z każdej konferencji otrzymuje dzikie karty i numery w rozstawieniu od 5 do 7.

Pierwsza runda play offów, czyli w tym sezonie 18 tydzień rozgrywek, nazywany jest rundą z dziką kartą. Dwa mecze rundy dzikiej karty zaplanowane są w sobotę 14 stycznia 2023 r. Kolejne trzy mecze odbędą się w niedzielę 15 stycznia 2023 r., a jeden w poniedziałek 16 stycznia 2023 r.

W rozgrywkach playoff wystąpią:

 • AFC East Champs – Buffalo Bills, Miami Dolphins
 • AFC North Champs – Baltimore Ravens, Cincinnati Bengals
 • AFC South Champs – Tennessee Titans
 • AFC West Champs – Kansans City Chiefs
 • NFC East Champs – Philadelphia Eagles, Dallas Cowboys
 • NFC North Champs – Minnesota Vikings
 • NFC South Champs – Tampa Bay Buccaneers, Atlanta Falcons
 • NFC West Champs – San Fransisco 49ers, Seattle Seahawks

Harmonogram

Nie znamy jeszcze dokładnych wyników sezonu zasadniczego, a tym samym par meczowych, które zagrają ze sobą w styczniu 2023 r. Znane są za to daty, kiedy zostaną rozegrane. Rozgrywki NFL Wild Card playoff rozpoczną się w sobotę 14 stycznia 2023 r. Przewidziane są dwa mecze, o godz. 16.30 i 20.15. W niedzielę rozegrane będą natomiast trzy spotkania – o godz. 13, 16.30 i 20.15. W poniedziałek 16 stycznia 2023 r. rozegrany zostanie jeden mecz. Początek o godz. 20.

Mecze dywizyjne NFL w 2023 r. odbędą się od 21 do 22 stycznia. Pierwszego dnia rozpoczną się o godz. 16.30 i 20.15, a drugiego o godz. 15 i 18.30.

Kolejnym krokiem w rozgrywkach będą mistrzowskie spotkania obu konferencji – AFC i NFC. Oba odbędą się 30 stycznia 2023 r. (godz. 15 i 18.30).

Najważniejsze wydarzenie sezonu, czyli Super Bowl 57, rozegrane będzie 12 lutego 2023 r. Początek spotkania o godz. 18.30. Zawodnicy wystąpią na State Farm Stadium w Glendale w Arizonie.

Terminarz meczów play-off 2023 NFL:

 • Gry z dziką kartą: 14-16 stycznia
 • Mecze dywizyjne: 21-22 stycznia
 • Mistrzostwa konferencyjne: 29 stycznia
 • Super Bowl: 12 lutego

Kto ma największą szansę na zwycięstwo?

Najwięcej mistrzowskich tytułów NFL zgarnął do tej pory zespół 49ers. Triumfował w rozgrywkach Super Bowl 15 razy! W ubiegłorocznych rozgrywkach zabrakło ich jednak na podium. Mistrzowskich tytułów konferencji bronić będą: AFC – Cincinnati Bengals i NFC – Los Angeles Rams. Wygrali zawodnicy z Los Angeles.

Po półmetku zmagań jako faworytów rozgrywek eksperci wskazują Buffalo Bills. W ich przypadku każdy inny wynik niż wygrana będzie porażką. Jest mocna w każdym elemencie gry.

Odmiennie prezentują się obecni mistrzowie oraz finaliści Super Bowl 2022. W przypadku Los Angeles Rams niektórzy specjaliści zadają nawet pytanie, czy dostaną się do play offów. Największa gwiazda drużyny, czyli Matt Stafford, gra znacznie poniżej oczekiwań, a brakuje w niej zawodników, którzy mogliby poprowadzić zespół do zwycięstwa.

Fatalny początek sezonu zaliczyli też sportowcy z Cincinnati Bengals. W ich przypadku jednak w ostatnich meczach dało się zauważyć poprawę, a do tego przed rokiem udowodnili, że mogą sprawić niespodziankę i wygrywać!

Gdzie można oglądać?

Mecze 2023 NFL Playoff bez problemu zobaczą amerykańscy kibice. Rozgrywki będą pokazywane w ESPN, ABC, CBS lub NBC. Jeśli masz do nich dostęp obejrzysz rozgrywki bez problemu. Mecze playoff NFL playoff mogą być również transmitowane na żywo online. Pamiętaj, aby korzystać wyłącznie z legalnych źródeł, które dają gwarancję bezproblemowego obejrzenia meczów.

Najlepszym wyborem, ale też kosztownym, jest wykupienie NFL Game Pass. To specjalny serwis na stronie ligi, dzięki któremu mecze mogą obejrzeć kibice spoza USA. Zapewnia nie tylko obraz z kilku kamer, ale też dostęp do archiwum spotkań, analiz, opinii ekspertów i innych informacji, które przydadzą się każdemu typerowi!

Obstawianie playoff NFL w LV BET

Futbol amerykański pozwala na skorzystanie z szerokiej oferty zakładów bukmacherskich. Jest to jednak specyficzny sport, w którym warto znać podstawowe informacje o rozgrywkach. Każdy profesjonalny typer powinien poznać m.in. kluczowe liczby, czyli różnicę punktów, która najczęściej dzieliła drużyny we wcześniejszych meczach NFL: 3, 7 i 10. Analiza i obstawianie są nierozłączne!

Typy i zakłady na play offy NFL w LV BET

W serwisie internetowym i aplikacji mobilnej LV BET znajdziesz szeroki wybór zakładów bukmacherskich na NFL, w tym na mecze fazy playoff! Wśród najpopularniejszych znajdziesz m.in. zakłady na zwycięzcę, meczu, z handicapem, mniej/więcej, ale też bardzo szczegółowe rynki jak np. przyłożenia, gol z pola czy pierwsze punktowane zagranie. Wybierz interesujące Ci rynki bukmacherskie i postaw na nie swoje kupony w LV BET!