Winter X Games – Zimowe Igrzyska w Kolorado

Winter X Games – Zimowe Igrzyska w Kolorado

Już po raz 22. najlepsi ekstremalni sportowcy przyjadą do Kolorado i powalczą ze sobą w kilkunastu zimowych dyscyplinach! Zawodników biorących udział w rywalizacji Winter x Games Aspen będzie gościł ośrodek sportów zimowych Buttermilk w Aspen Snowmass w dniach 27-29 stycznia 2023 r. Jesteś gotowy na przyłączenie się do tej rywalizacji? Obstawiaj wyniki zimowych zmagań w zakładach bukmacherskich LV BET!  

Najważniejsze informacje o wydarzeniu

Historia rywalizacji najbardziej ekstremalnych sportowców świata rozpoczyna się w 1995 r. Od tej pory regularnie podchodzą oni do rywalizacji w ramach X Games igrzysk letnich i zimowych. Udział w zawodach bierze ponad 100 zawodników. Jak wyglądają ich występy? Po pierwsze: są bardzo widowiskowe, bo sportowcy całkowicie przeczą prawom grawitacji! Na najlepszych czekają medale i wielkie pieniądze! Kto będzie bił kolejne rekordy w narciarstwie ekstremalnym, snowboardzie i innych wyczynach na śniegu? Tego jeszcze nie wiemy, ale już na zwycięzców czekają na nich medale!

Kto weźmie udział?

Organizatorzy igrzysk wciąż mają otwartą listę startową. Można spodziewać się, że do rywalizacji znów przystąpi ponad 100 najlepszych sportowców z całego świata. Będą oni rywalizowali w czternastu dyscyplinach. W zimowych sportach rozgrywane są zawody:

 • ski: skier x (mężczyzn i kobiet), slopestyple, monoskier X,
 • snowboard: slopestyle (mężczyzn i kobiet), snowboarder x (mężczyzn i kobiet), superpipe (mężczyzn i kobiet),
 • snowmobile: snocross, freestyle, speed and style

Harmonogram

Tegoroczne zmagania podczas Zimowych Igrzysk X Games 2023 rozpoczną się w piątek 27 stycznia 2023 r. Przez kolejne trzy dni nie zabraknie występów i emocji na najwyższym poziomie! Wielki finał imprezy zaplanowano na niedzielę 29 stycznia 2023 r. Cała rywalizacja zaplanowana jest w Buttermilk Mountain w Aspen.

Kto ma największą szansę na zwycięstwo?

Przed rozpoczęciem typowania wyników tegorocznej rywalizacji w Aspen poznanie listy zawodników jest obowiązkowe. Na razie jednak nie można tego zrobić, a więc trudno wytypować faworytów rywalizacji. Zapewne na starcie zameldują się ubiegłoroczni zwycięzcy. Kto sięgną po medale podczas Winter X Games 26?

Narciarstwo

Big Air:

 • Mężczyźni: Alexander Hall, Mac Forehand, Teal Harle
 • Kobiety: Tess Ledeux, Megan Oldham, Olivia Asselin

Slopestyle:

 • Mężczyźni: Andri Ragetti, Max Moffatt, Alexander Hall
 • Kobiety: Tess Ledeux, Mathilde Gremaud, Megan Oldham

SuperPipe:

 • Mężczyźni: Nico Porteous, Aaron Blunck, David Wise
 • Kobiety: Kelly Sildaru, Brita Sigourney, Hanna Faulhaber

Knuckle Huck:

 • Quinn Wolferman, Jake Mageau, Alecander Hall

Snowboarding

Big Air:

 • Mężczyźni: Marcus Kleeveland, Max Parrot, Rene Rinnekangas
 • Kobiety: Zoi Sadowski-Synnott, jamie Anderson, Muyabi Onitsuka

Slopestyle:

 • Mężczyźni: Mark McMorris, Marcus Kleveland, Sven Thorgren
 • Kobiety: Zoi Sadowski-Synnott, Jamie Anderson, Laurie Blouin

SuperPipe:

 • Mężczyźni: Scotty James, Ayumu Hirano, Kaishu Hirano
 • Kobiety: Sena Tomita, Wuerarlt Castellet, Haruna Marsumoto

Knuckle Huck:

 • Marcus Kleveland, Fridtjof Saether Tischendorf, Dusty Henricksen

W klasyfikacji generalnej Winter X Games zwyciężyli reprezentanci Nowej Zelandii. Sięgnęli oni łącznie po 3 medale, same złoto. Aż 13 krążków przypadło Amerykanom – dwa złote, 6 srebrnych i brązowe medale, których otrzymali 5. Na podium stanęli też zawodnicy z Norwegii zdobywając 2 złote medale i 2 srebrne. W klasyfikacji generalnej Winter X Games zwyciężyli reprezentanci Nowej Zelandii. Sięgnęli oni łącznie po 3 medale, same złoto. Aż 13 krążków przypadło Amerykanom – dwa złote, 6 srebrnych i brązowe medale, których otrzymali 5. Na podium stanęli też zawodnicy z Norwegii zdobywając 2 złote medale i 2 srebrne. W rywalizacji wzięli udział też sportowcy z Francji, Kanady, Japonii, Szwajcarii, Australii, Estonii, Hiszpanii, Finlandii i Szwecji.

Gdzie można oglądać?

Wszystko wskazuje na to, że w końcu kibice będą mogli udać się do Aspen i uczestniczyć w zawodach bez ograniczeń. We wcześniejszych edycjach organizatorzy wprowadzali ograniczenia związane z pandemią koronawirusa, m.in. polegające na ograniczeniu liczby widzów czy noszeniu maseczek. Zawody Winter X Games 2023 będą wielkim wydarzeniem nie tylko w ośrodku narciarskim, ale też w Twoim domu! Transmisja na żywo z Aspen w stanie Kolorado będzie dostępna dla amerykańskich widzów w telewizjach ESPN i ABC. Za możliwość oglądania odpowiada też telewizja Winter X Games, która udostępni transmisję na kanałach w mediach społecznościowych: YouTube, Facebooku oraz na Twitterze.

Obstawianie Winter X Games 2023 w LV BET

Gdy temperatura spada na zewnątrz, emocje sięgają zenitu! Winter X Games to kolejny pokaz sztuczek na nartach, snowboardzie i skuterach śnieżnych wykonywanych przez najlepszych sportowców zimowych na świecie. Dzięki zakładom bukmacherskim LV BET możesz przyłączyć się do tej rywalizacji! Jeszcze nigdy nie obstawiałeś sportów ekstremalnych? Nie szkodzi! wystarczy, że poznasz trochę informacji o rozgrywkach i się przygotujesz do typowania. Warto sprawdzić zwycięzców wcześniejszych zawodów w poszczególnych konkurencjach, ale też cele zawodników na bieżący sezon. Wskaż najlepszych sportowców, a możesz wygrać!

Typy i zakłady na Winter X Games w LV BET

Swoje kupony bukmacherskie na ekstremalne zawody zimowe postawisz w serwisie bukmacherskim i w aplikacji mobilnej legalnego bukmachera LV BET. Nie zapomnij też skorzystać z promocji i bonusów, dzięki którym Twoja zabawa będzie jeszcze bardziej emocjonująca. Wystarczy kilka kliknięć, aby skorzystać z wielu rynków i atrakcyjnych kursów. Poznaj ofertę legalnego bukmachera online LV BET na Winter X Games i rozpocznij zabawę już dziś!