PGNiG Superliga Kobiet- początek rundy II

PGNiG Superliga Kobiet- początek rundy II

Piłkarki ręczne kobiet znacznie szybciej wrócą na parkiet nie mężczyźni. Drugą rundę rozpoczną już 17 grudnia 2022 r., gdy ich koledzy zagrają pierwsze ligowe mecze po przerwie dopiero 4 lutego 2023 r. Jak sobie radzą drużyny PGNiG Superligi kobiet w trwającym sezonie? Poznaj terminarz PGNiG Superligi kobiet, możliwości i wytypuj zwycięzcę ligi kobiet. Poznaj wyniki i obstawiaj kolejne mecze w zakładach bukmacherskich LV BET!

PGNiG Superliga Kobiet sezon 2022/23

Sezon 2022/2023 damskich rozgrywek ligowych w piłkę ręczną rozpoczął się 10 września 2022 r. W kalendarzu sportsmenek znalazło 28 serii. Nie zabrakło też zmian – liga została poszerzona z 8 do 10 zespołów, a jednym z nich są mistrzynie Ukrainy z Galiczanki Lwów. Z rozgrywkami pożegnał się zespół Suzuki Korona Handball Kielce, a jego miejsce zajął MKS PR Gniezno. Do gry wróciły też piłkarki z KPR Ruch Chorzów. Rozgrywki przybrały też inny format.

Dotychczasowe triumfatorki

Niekwestionowanymi mistrzyniami Polski są zawodniczki z MKS Zagłębie Lubin. Do tej pory reprezentantki tego klubu stawały na najwyższym miejscu podium już 22 razy. 9 zwycięstw na koncie mają zaś piłkarki Ruchu Chorzów, a po 7 – AZS Wrocław i Cracovii.

Ostatnie lata przebiegły pod dominacją Lubinianek. Wygrywały każdy sezon ligowych zmagań od 2017 r. W tym sezonie znów przewodzą ligowej tabeli. Wszystko wskazuje na to, że PGNiG Superliga kobiet początek II rundy rozpoczną jako liderki.

Kiedy rozpocznie się runda II?

Faza zasadnicza PGNiG Superligi rozgrywana jest w systemie każdy z każdym. Drużyny zagrają więc w sumie 90 meczów, podzielonych na 18 serii. Po 9 z nich piłkarki udadzą się na przerwę. Druga rundę sezonu rozpoczną 17 grudnia 2022 r.

Po zakończeniu fazy zasadniczej drużyny w zależności od miejsca w tabeli utworzą grupę mistrzowską i grupę spadkową – pierwszych sześć zespołów. Nadal będą rywalizować w systemie „każdy z każdym”, tyle że w 10 seriach. Łącznie w sezonie 2022/23 rozegrane zostaną 132 spotkania, czyli o 20 więcej niż w poprzednim roku.

Terminarz sezonu 2022/23 PGNiG Superliga Kobiet. Najważniejsze terminy:

 • 10 września rozpoczęcie rozgrywek
 • 17 grudnia początek II rundy
 • 25 lutego zakończenie fazy zasadniczej sezonu
 • 11 marca rozpoczęcie rozgrywek w ramach grupy mistrzowskiej i spadkowej
 • 29/30 kwietnia ostatnia seria spotkań dla grupy spadkowej
 • 13/14 maja ostatnia seria spotkań dla grupy mistrzowskiej

Terminarz rozgrywek

Ostatnia seria rozgrywek szczypiornistek przed przerwą rozegrana zostanie 10 grudnia 2022 r. Po krótkiej tygodniu zawodniczki wrócą do gry i rozpoczną zmagania w II rundzie. Będzie to 10 seria, która zaplanowana jest w dniach 17 i 18 grudnia 2022 r. Poznaj terminarz meczów! Na boisku zmierzą się następujące pary meczowe

 • KPR Ruch Chorzów – KPR Gminy Kobierzyce
 • Galiczanka Lwów – Młyny Stoisław Koszalin
 • EUROBUD JKS Jarosław – MKS FunFloor Perła Lublin
 • MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski – MKS Zagłębie Lublin
 • EKS Start Elbląg – MKS PR URBIS Gniezno

Które drużyny wezmą udział w rozgrywkach II rundy?

Do gry w II rundzie przystąpi 10 drużyn. Kluby PGNiG Superligi kobiet będą kontynuowały swoje zmagania z poprzednich miesięcy.

Tabela PGNiG Superligi kobiet w sezonie 2022:

 1. MKS Zagłębie Lubin – 18 pkt.
 2. MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski – 15 pkt.
 3. KPR Gminy Kobierzyce – 12 pkt.
 4. MKS FunFloor Lublin – 12 pkt.
 5. Galiczanka Lwów – 9 pkt.
 6. EKS Start Elbląg – 9 pkt.
 7. Młyny Stoisław Koszalin – 6 pkt.
 8. Eurobud JKS Jarosław – 6 pkt.
 9. KPR Ruch Chorzów – 0 pkt.
 10. MKS PR Urbis Gniezno – 0 pkt.

Która drużyna ma największą szansę na zwycięstwo?

Kolejny sezon i kolejne świetne występy zawodniczek MKS Zagłębie Lubin. Mistrzynie Polski znajdują się na szczycie ligowej stawki z kompletem zwycięstw. Idą przez rozgrywki jak burza i nikt nie jest w stanie ich zatrzymać. Na zwycięstwo drużyny pracują świetne zawodniczki, m.in. golkiperka Monika Maliczkiewicz (bramkarka reprezentacji Polski) czy lewa rozgrywająca Emilia Galińska i inne reprezentantki Polski.

Gdzie można obejrzeć transmisję rozgrywek PGNiG Superligi Kobiet?

Wybrane mecze każdej serii PGNiG Superligi kobiet będzie można obejrzeć w TVP. Wszystkie ligowe spotkania zaś dostępne będą w internetowej platformie Emocje.TV, w aplikacji mobilnej Emocje.TV oraz na smart TV. Śledzenie rozgrywek na żywo umożliwi Ci skorzystanie z zakładów bukmacherskich na żywo.

Obstawianie piłki ręcznej w LV BET

Piłka ręczna nie jest tak popularna jak piłka nożna czy koszykówka, a co za tym idzie musisz liczyć się z mniejszym wyborem dostępnych rynków bukmacherskich. Mimo to w LV BET znajdziesz bardzo atrakcyjne możliwości typowania, m.in. klasyczny zakład na zwycięzcę całego meczu lub pierwszej połowy, na wynik spotkania, handicapy czy zakłady under/over. Czasami możesz też skorzystać z zakładów na indywidualne osiągnięcia graczy czy wybrać typy długoterminowe.

Typy i zakłady na PGNiG Superligę Kobiet w LV BET

Jesteś fanem piłki ręcznej? Skorzystaj też z możliwości obstawiania! Najlepsze zakłady bukmacherskie otrzymasz w LV BET. Szybko i bezproblemowo postawisz swoje kupony w serwisie internetowym i w aplikacji mobilnej legalnego operatora. Niezależnie od czasu i miejsca możesz przyłączyć się do rywalizacji z najlepszymi piłkarkami ręcznymi w Polsce. Obstawiaj już dziś mecze, w których zagrają drużyny polskiej PGNiG Superligi i wygrywaj!